V Humpolci hledají místa pro rodinné domy

24

Humpolec – Zahrádkářská kolonie v Humpolci se možná v budoucnu promění na zástavbu rodinnými domy.


S touto myšlenkou si pohrává Územní studie města Humpolce. Jestli k tomu ale opravdu dojde, nebo ne, budou moci rozhodnout také lidé, kterým pozemky právě v této lokalitě patří.

To, že by se humpolecká zahrádkářská kolonie mohla postupně přeměnit na lokalitu s rodinnými domy, navrhli zpracovatelé územního plánu. „O dalších detailech ale územní plán nemluví. Proto budeme o změnách veřejných prostranství mluvit s lidmi a hledat optimální řešení," řekl místostarosta města Květoslav Namyslo.

Těm, co mají zájem postavit si v zahrádkářské kolonii rodinný domek, chce tak město pomoci. „Sem tam si někdo ze zahrádkářské oblasti rodinný domek postaví, potýká se ale s problémem, že si sám musí vyřešit přívod vody, proudu, a kanalizaci, takže je to takové nekoncepční řešení," nastínil Namyslo problém, který se právě tímto snaží vyřešit.

Navíc v zahrádkářské kolonii jsou momentálně pouze malé uličky mezi zahrádkami, takže v rámci zástavby by se také muselo počítat s komunikací.

Hned první možnost vyjádřit svůj názor, zda tento záměr Humpolečtí vítají, či nikoli, dostanou zájemci v příštím týdnu.

Na veřejném projednání, které se uskuteční v úterý 31. ledna, se budou moci lidé vyjádřit k pěti lokalitám. Jde o zahrádkářskou kolonii V Cípku, zahrádkářskou kolonii v ulici Zahradní a U Kaštanu, velké plochy v Lužické ulici, Okružní ulici a areál bývalých Humpoleckých strojíren. Zájemci mohou na setkání zavítat kdykoliv v době od 15 do 19 hodin. „Vybrali jsme právě tyto lokality, protože jsme chtěli pokrytí rozumně rozptýlit. Prioritně chceme podpořit výstavbu rodinných domů a také chceme upravit lokalitu bývalých humpoleckých strojíren, která je problematická a je hodně blízko centra," vysvětlil humpolecký místostarosta.

zdroj a více na: http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/v-humpolci-hledaji-mista-pro-rodinne-domy-20170126.html

zdroj
Zdroj: http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/v-humpolci-hledaji-mista-pro-rodinne-domy-20170126.html

Petr

24 thoughts on “V Humpolci hledají místa pro rodinné domy

 1. Chudáci kolbenkáři většinou již v důchodovém věku, žijící v králíkárnách na městském sídlišti, ti kteří nikdy neměli peníze na skvělou dovolenou u moře, na automobil či na „pořádnou“chatu na Sedlické přehradě. Tak tihle chudáci mají přijít o poslední útočiště, kde se mohou trochu realizovat, vypěstovat něco málo jahod, mrkve nebo jen tak posedět venku na sluníčku a projít se bosýma nohama po trávě?
  Co chce město budovat, když kapacita čističky odpadních vod je již naplněna?? Je lákavá vidina peněz z rozprodaných parcel, ale ono to soudruzi není tak jednoduché, také jsou do toho zapleteni lidi, kteří v Humpolci již bydlí a doufali, že tu dožijí v poklidu s tím málem, co jim po privatizaci majetků a hodnot zbylo.

    1. lidi, kteří v Humpolci již bydlí a doufali, že tu dožijí v poklidu s tím málem, co jim po privatizaci majetků a hodnot zbylo.

     Tak to by chtělo rozvést. Že by teď privatizací majetku někdo přišel o
     svůj vlastní majetek jsem tedy neslyšel.
     To si soudruhu pleteš s vítězným únorem, kdy ta bolševická lůza nakradla majetky statisícům lidí. A že toho bylo skutečně hodně, svědčí fakt, že z toho dokázali žrát 40 let. Teprve potom to dobrovolně a bez výstřelu odpískali, protože nebylo kudy kam. Protože kdyby bylo, tak jsou tady ke tvé spokojenosti dodnes.

     1. Taky jsem skončil v králíkárně, protože jsem po revoluci neměl nahrabáno a neměl jsem kde bydlet, nejednoduší bylo koupit by v paneláku. Mohl jsem se taky nastěhovat ke tchýni ale to by asi nedělalo dobrotu. V králíkárně je v létě vedro a do pozdního odpoledne tam praží sluníčko. Využívám tedy možnost jít na zahrádku a tam počkat až ta koule zapadne. Samozřejmě se ke mě donesla informace o záměru prodat parcely pod zahrádkami a všiml jsem si změn u v územním plánu, záměru stavět zde patrové domky. Město už zřejmě pozemky vykoupilo a teď ukáže čas jestli zde vyroste spousta domečků nalepených na sebe tak, že to připomíná ten život v té králíkárně

     2. Město na Stromovce nic nevykoupilo a se zahrádkou která Vám neříká pane se to dá čekat. V územním plánu je napsaná bytová výstavba ne rodinný domy

     3. Humpoláci se hádají o zahrádky,které jsou stejně ve vlastnictví města. Ale co parcely v místních částech, na jejich rozvoj moc v tom nově schváleném UP není myšleno.

     4. Zahrádky na Stromovce mají většinou soukromého vlastníka.

     5. To je omyl. Většina pozemků je Města Humpolec, nebo na nich má alespoň podíly. Pouze jeden pozemek je celý soukromý. Ale zákaz stavby na těchto zahrádkách platí celé roky. jenže někteří to porušili…..to je ale jejich problém. Jinak je to ideální místo pro bytové domy.

     6. No nevím… Dle mých info jsou tam pozemky soukromé. V té souvislosti jsou plány ke stavbě něčeho dost teoretické a závislé na tom, jestl ise nmajitelé svých pozemků vzdají. A propos, hodlá je město vykupovat? O tom nikde nepadlo slovo…

     7. Stačí se podívat na internet a zjistíte, že kromě jednoho pozemku je téměř vše města.

     8. Na Mapy.cz se da nove snadno dohledat info z KN: Kliknout pravym tlacitkem do mapy – Co je zde? – a pak vpravo odkaz „Informace o parcele v KN“
      Cipek vypada soukromy, u Stromovky jsou parcely prevazne mesta. Ale moc podrobne jsem to nezkoumal.
      W.

 2. Že máme v Humpolci tolik králíkáren za to můžeme poděkovat bolševikovi. Vybourat střed města a postavit tam ty monstra, to byla přímo ukázka jejich blbosti s Vondrákem v čele. Takže za každý rodinný domek, který se ve městě postaví jenom chvála. Chtělo by to ale také pěkné zděné domy se sociálním bydlením, tady radnice toho mnoho nedělá, tak snad příště.

  1. Nadávat na bolševika ,skoro 30 let po převratu není žádné umění. Za ty tzv.králíkárny byli lidé tehdy vděční a nevidím na nich nic hrozného. Kde by ti lidé, kteří dělali v místních fabrikách bydleli.

   1. Ano, je to bohuzel pozustatek te zkurvene bolsevicke ery. Ty zjeby tady nikdy nemely byt. Stejne jako fasouni. Bohuzel.

  2. Ty ubožáku,co to tady plácáš za nesmysly.Ty,,králíkárny,,jsou i ve státech,které ani neví co byl bolševik.Prostě jsou po celém světě a ty si bereš na paškál pana Vondráka.Jsi obyčejný nýmand.

   1. A to už s. Vondrák a spol. plánovali paneláky postavit od Mototechny az k průjezdu. Dobře sídliště na okraji ve větším městě, ale tady to napáchalo nenávratnou škodu to musíme uznat.

    1. Zužování ulic pomocí pásů s trávou,plánovaný přesun autobusového nádraží,většina zastávek opět v centru města, likvidace parkovacích míst nesmyslnými klidovými zónami, viz. u Fabriky a plánovaná u pošty. To jsou jen některé z dnešních škod. Ale hlavně že je svoboděnka

     1. Bohužel pamatuji „zlaté časy“ komunismu, kdy parkovacích míst
      bylo přehršel, protože parkovat nebylo co, ulice byly široké a rozbite,
      nádraží byla za městem ale hlavně a především chyběla právě ta svoboděnka. A ta stojí za mnohem víc než za byť i metr široké ulice.
      Ale to vše chce zažít a jako bonus nemít krátkou paměť.

     2. Kdo by ji bral, ale také by už chtělo přestat pořád nařikat na komunisty co v Humpolci udělali nebo neudělali. 27 let tu má post starosty jediná strana, takže je třeba poctivě přiznat, že od roku 1990 je to už kus pořádné historie také.

     3. Také jsem si po roce 1989 říkal, zaplaťpánbůh, že to ty prašivci už vzdali.
      A těšil se, že za pár let to tady bude takové Rakousko.
      No hodně věcí se zlepšilo ale bohužel to ještě pořád není ani to Rakousko. Říká se, že kam hnáta komunisty vstoupí, sto let tráva neroste. Ale ruku na srdce, velký podíl na věcech co se zatím nepovedly má i ta naše česká mentalita. Zkrátka máme tady to co si zasloužíme. Nic víc, nic míň.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Běžecké stopy na Humpolecku

Pá Led 27 , 2017
27.01.2017

You May Like

Témata