Začala plánovaná výstavba supermarketu

31

Zástupci developerské společnosti informovali vedení města Humpolce o zahájení stavby obchodního centra Kaufland v Humpolci.

Zástupci developerské společnosti informovali vedení města Humpolce o zahájení stavby obchodního centra Kaufland v Humpolci. Obchod vzniká na soukromém pozemku vedle autobusového nádraží v Okružní ulici. Podle informací developera by nákupní areál mohl být otevřen koncem roku 2020.

Splnění veškerých povolení a formalit dovolilo stavbu zahájit letos v říjnu. „Do konce tohoto roku mají stát základy, od ledna by měly být vidět první sloupy. Samozřejmě ale bude záležet na počasí. Podle současného harmonogramu, který nám zástupci developerské společnosti předložili, má být stavba hotová do března 2020 s tím, že koncem listopadu 2020 chtějí supermarket otevřít,“ přiblížil místostarosta Humpolce Ing. Vlastimil Brukner.

 

I přes to, že se jedná o soukromý projekt, bývalé i současné vedení města usiluje o vzájemný dialog. Řada jednání se odehrála také skrze městskou Komisi pro architekturu a urbanismus, jež je poradním orgánem Rady města. V novém areálu má kromě obchodu stát také parkoviště, dále prodejna a sklad DDL a mycí centrum pro ruční mytí aut. Součástí projektu je rovněž vybudování vodovodu mezi oblastmi od Lnářské ulice po vjezd k supermarketu včetně opravy chodníku na náklady developera. Kaufland také nabídl realizaci nového workoutového hřiště pro obyvatele města. „Vyhlásili jsme malou anketu, kterou jsme prostřednictvím sociální sítě i webu poslali mezi humpolecké obyvatele. Zajímá nás, v jaké lokalitě by si nové hřiště přáli. Samozřejmě to ale musí být pozemek ve vlastnictví města. Náměty přijímáme do 15. listopadu. Pokud vše půjde podle plánu, sportoviště by v Humpolci mohlo stát v první polovině příštího roku,“ doplnil Vlastimil Brukner. Dalším takto vyvolanou investicí je i nový přechod pro chodce od pozemku bývalého autobusového nádraží k budoucímu supermarketu.

 

Vizualizace humpoleckého Kauflandu:

Zodpovídá: Mgr. Aneta Slavíková; www.mesto-humpolec.cz

Petr

31 thoughts on “Začala plánovaná výstavba supermarketu

   1. Tak nejsem příznivce Kauflandu, ale Albert určitě žádná výhra není. Považuji ho za nejhorší marktet, ale to mohlo být zpusobeno personálem a jeho momentální náladou.

    1. kde? Znam Jindrichuv Hradec, Havl. Brod a Pacov, Jihlavu. Libi se mi ze to maj celkem poukladany. Nelibi se mi hrabarna typu Penny.

  1. Do té doby než tam bude vše postaveno a bude to dopravní špunt celého Humpolce. Ukázkový příklad diletanství Jiřího Kučery a spol. Nejdříve vyjdeme vstříci kamarádíčkům, teprve pote zadáme dopravní studii, kde se zjistí, že Okružní bude neprůjezdná. A humpolečtí ovčané půjdou a budou volit pořád stejný zastupitele, kteří hlasují jak se jim řekne aniž by použili svůj mozek. Následující zastupitelstvo bude zase ukázkovým příkladem jak městská koalice s přispěním pí Balnohové prohlasuje změnu územního plánu ve prospěch pivovaru Bernard a během pár let tu máme dvojnásobné zvýšení nákladní dopravy přimo v centru Humpolce. Pasivita, bojácnost, hloupost a nenažranost to jsou základní atributy, které v posledních letech dělají hluboké a nezměnné zásahy do našeho města.

   1. Dobré je, že se nestaví na autobusáku. Stále ještě je šance, to co Kučera a spol. posrali napravit a vyřešit dopravní situaci v Humpolci. Vždyť i ta nejnovější dopravní studie to potvrdila. A to naše zmanipulované zastupitelstvo, za to všechno co tady Kučera domrvil v posledních čtyřech letech mu ještě dá Hrdličkovu medaili. Všichni kdo hlasovali pro by se měli stydět….

 1. V prve rade by to chtelo konecne vyresit dlouhodobe obsazovani parkovacich mist v centru. Pokazde kdyz nemuzu jen na chvili zaparkovat, se mi chodidlo svira v pest a pred ocima mam defenestraci.

  1. Nyní se představitelé KDU a ČSSD můžou ukázat, že to nejsou žádné pivovarnické loutky jako celá ODS. Bohužel ANO tam je to asi taky prohraný, přeci jen Mikulášek se postará, aby všichni zvedli ručičku pro pivovarnické zájmy.

   1. KDU v čele s Bruknerem, se prodaj třeba ďáblu, hlavně ať příště mě to vynese až na starostu. Ty se neštítí ničeho, pokud je daleko do voleb.

    1. Tak, tak, naprosto souhlasím. Brukner nikdy nepůjde proti pivovar, naopak ten pivovaru leze hluboce do zadele a udělá jim vše co jim na očích uvidí. Jen by mě zajímalo co na tyto aktivity zastupitelů KDU říkají ostatní členové a podporovatelé, přeci jen jich na volebním lístku bylo 21.

     1. Asi takhle – pokud my je znamo tak jeden velmi aktivni clen z humpolecke KDU radeji mistni organizaci opustil a zapsal se ve Pejru. Uz nechtel prihlizet tomu co zdejsi vedeni dela v neprospech mesta (a ve svuj vlastni zajem?).

     2. Ten nejmenovaný bývalí člen MO KDU v Humpolci odešel proto, že s ním nikdo z ostatních členů v jeho hloupých názorech nesouhlasil. Tak si s ním nyní užijí v Pelhřimově, nijak jim to nezávidím.

 2. Ten Kaufáč je nanic. Je to z ruky a navíc tam většinou mají šmejdy. Maso bych si tam nekoupila ani náhodou. Spíš je ostuda,že nemáme žádný pořádný autobusák. A propo,proč Bernard musí mít vodu na své patoky ze studen? Voda z vodovodu by nestačila? H2O jako H2O. Zrovna teď jsem byla v Papasu,holky si objednaly pivo a nedalo se pít!! Kvalita šla dolů!!!!!!!!

    1. Proč by byla pipina ? Mytí sudů pramenitou vodou na úkor občanů města, kteří potom musí pít drahou a chemicky upravenou vodu z řeky je zrůdnost a to že Kučera umožnil ICOMU zavřít původní autobusák je další zrůdnost, takže nevím, proč ji urážíte !

     1. Tady neco smrdi socikem. Plac kde byval autobusak je ci ? Mam za to, ze je to privatni pozemek, se kterym si muze majitel svobodne nakladat.
      Mimochodem cas a praxe ukazaly, za velikost i umisteni noveho moderniho AN jsou pro potreby naseho mestecka vyhovujici.

     2. protoze kvaka nesmysly. Od Kauflandu kde sice nakupuje ale je nespokojena az k Bernardovi, kteryho pije ale je nespokojena…. pipina

 3. Kdyby Kučera neprotlačil násilím a až asi na potřetí prodej městského pozemku mezi ICOM a Okružní a dále nesmyslnou změnu územního plánu na původním AN, tak by ho ICOM provozoval dále tam co byl. A jediné co město mělo dělat bylo to, že za této situace mohlo vyjednávat o odkupu za normální cenu a doprava v HU mohla být vyřešena. Jenomže soukromé zájmy a peníze byly některým aktérům přednější, než blaho občanů města…. mimo jiné je to hrubé porušení slibu zastupitele, když pominu další právní záležitosti.

  1. Všem, kteří nestojí o zajíždění dálkových autobusu do centra města. Bývalým vedením bylo slibováno, že je to na přechodnou dobu než se vybuduje nové AN. A jak je vidno přechodná doba se stala definitivní, jelikož ICOM si vjezd zpoplatňuje, což je pro ostatní dopravce výhodnější jezdit zadara na zastávku Poliklinika. Bývalé vedení města v čele s Kučerou bylo naprosto impotentní v nastavení nových podmínek o vjezdu dálkových autobusů na nový terminál. Jednoduše majitel vydělal velké miliony, když mu prošla změna ÚP z autobusového nádraží na pozemky pro průmyslovou výrobu a obchod a město z toho nic nemá, kromě klišé, že si zde budete moci něco koupit až se zde postaví retail obchody. Architekti již v tý době napadali celé toto rozhodnutí okolo AN, bohužel marně. A lid humpolecký si zvolí skoro stejné figurky do zastupitelsta, Tzn nejprve si musí lidé v Humpolci začít uvědomovat co vše se dá dělat s Humpolce a jeho veřejným prostorem a teprve poté se možná dočkáme změny i v uvažování radnice. Další možnost uvědomění si věcích veřejných máme 20/11 na zastupitelstvu v bodě 12 změna ÚP z rodinných domků na průmyslovou plochu pro rozšiřování pivovaru. Budou lidé humpolečtí opět lhostejný ke krokům belgického pivovaru, který nám chce historické centrum Humpolce zastavět halama pro výrobu piva? Nebo ho zastupitelé vykáží do průmyslového parku za město, kde si mimochodem pozemky pro svojí expanzi již v minulosti koupil?

   1. To ale snad není problém nového AN.
    Nicméně osobně bych zakázal vjezd velkých busů do centra obecně.
    A to ne jen kvůli aroganci a bezohlednosti jejich řidičů, kteří si v domění,
    že řídí stodolu myslí, že jim patří ulice.

    1. Kdyby lidi nebyli líní, nikdy se dálkové spoje do města nemusely pouštět. Nemá cenu rozebírat znovu kauzu nádraží. Ta byla bohužel dryáčnickými metodami bývalé koalice protlačena v podobě jakou máme nyní. A k tomu i likvidace parkoviště u zrušeného nádraží. Vše posoudí až historie, kdo měl pravdu.

     1. Mas na mysli to pohrebiste aut za halou ex -komunistickeho AN ?
      No hlavne aby se tam brzo neco smysluplneho zacalo dit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Výstava: Samizdatová literatura

Po Lis 11 , 2019
Pondělí 11.11.2019 – Pátek 22.11.2019

You May Like

Témata