STROMOVKA – ozvěny urbanistické soutěže 2014 – Studenti FA ČVUT – Městský dům

41

Pátek 30.10.2015 – Neděle 29.11.2015

Místo konání: Humpolec, Muzeum Dr. A. Hrdličky Dolní náměstí – foyer v přízemí

Zahájení výstavy 30. října v 16 hodin.

V rámci předmětu "Základy architektonického navrhování" studenti 1. ročníku zpracovali jednu z možností obnovy zástavby Stromovky. Podkladem k zadání byla urbanistická soutěž "Obnova zástavby a parku Stromovka v Humpolci". Regulace byla určena společně s učiteli, každý z 12 ti studentů pak v podrobnosti navrhl svůj "městský dům", včetně modelu domu ve větším měřítku.

zdroj: www.infohumpolec.cz

Petr

41 thoughts on “STROMOVKA – ozvěny urbanistické soutěže 2014 – Studenti FA ČVUT – Městský dům

 1. Zbývá si položit otázku, zda je opravdu žádoucí v budoucnu část parku případně opětovně zastavět.
  Přes 40.let dosavadní podoba vyhovuje.

     1. No ale občané jsou s touto podobou spokojení. Tak proč chcete za peníze z jejich daní dělat něco, co poplatníci nechtějí ? P.

     2. vy jste tribun lidu???? Že tak přesně víte, co lidé chtějí? Spíše svůj subjektivní názor prezentujete jako názor většiny. Chyba lávky.

     3. Bude nějaká anketa k zástavbě nebo je to již hotová věc? Bude město stavět v přízemí nebytové prostory když je jich ve městě spousta dlouhodobě volných?

     4. Poplatníci toho nechtějí…ale je jim to k čemu? I kdyby jich to nechtělo 90% tak s tím nic nezmůžou. Tady je město pro byznys.

     5. Ve chvíli, kdy v soutěži platíte účastnický poplatek skoro 35 tis. je jasné, že výběr účastníků se řídí spíše jejich bonitou, nikoliv kvalitou…

      frrrr

     6. No já si myslím, že dobrý architekt snad nemůže být chudý. Když je dobrý tak už si snad i něco vydělal a má na to, aby zaplatil účastnický polatek. Mimo jiné, takto to chodí i v jiných oborech, takže nevím čemu se divíte. A pokud si chudý architekt myslí, že je fakt dobrý, tak si toho asi ještě nikdo nevšiml, nebo není zase tak dobrý jak si on myslí. To je holt realita dnešní doby. A že by měla být účast v soutěži zdarma, to už si asi dnes nikdo ani nemůže myslet a pokud ano tak holt musí dělat jiné projekty…..

     7. Ve vší úctě, celý Váš příspěvek je nesmysl. Bohatý architekt se rozhodně nerovná automaticky dobrý architekt. Znám spoustu „bohatých“ a úspěšných architektů a nemluvím o penězích. Zkrátka neměří svou „bohatost“ penězi a přítomností v časopisech/ médiích. Zkuste se podívat na situaci mezi absoloventy architektury a pochopíte. To, že se „zvedá“ stavebnictví je blbost, minimálně v pozemních stavbách. Ohledně soutěže – účast nikdy není zdarma – několik desítek/ stovek hodin lidské práce nepočítáte? Rozumný účastnický poplatek budiž, ale 35 tis. za kus pofidérního papíru bez jakékoliv možnosti v případě výhry finančně sanovat výpadek části ateliéru – směšné…

      frrrr

     8. Je vidět, že vůbec nemáte ponětí o tom, kolik jiných firem stráví času a práce s nabídkami svých výrobků a služeb a uspějí taktéž jenom občas. A také musí platit vstupní a jiné poplatky včetně regálovného a další jiné nekřesťanské poplatky. O tom je bohužel dnešní podnikání a nevím proč by to mělo být v projektování a architektuře jinak……
      Takže prosím nepoužívejte výrazy jako „nesmysl“ a podobně, protože zřejmě nemáte tušení o tom jak funguje dnešní byznys v tomto státě.

     9. Pane frrr vy jste úplně mimo. Asi žijete v jiném světě, než tu v současnosti máme.

     10. Ne, právě že jsem realista….

      P.S.: frrrr se píše se čtyřmi r…

      frrrr

     11. „Stavba roku“ samozřejmě patří mezi tituly, které lze získat pomocí investované částky, stejně jako oslavné články v tisku nebo na netu. To je prostě realita. S prohlubujícími se finančními problémy médií je to přímo úměrně snazší. Firmy tyto produkty používají v PR stejně jako v jiných oborech.

     12. Myslím si, že na Stromovce není nutné stavět žádné obchody, max. nějaký menší objekt, který by mohly místní spolky, politické strany a pod. využívat k schůzím.
      Ve městě pro byznys totiž není takové místo k dipozici.
      Druhou možností je výstavba bezbariérového bydlení, ale jak víme, bytů je ve městě habaděj, jen ne tohoto typu.
      Třetí možností je nechat park jak je nyní.

     13. Ano, ponechat park tak jak je ! A je třeba o tom nechat rozhodnout občany !!! Pokud budou chtít tam něco stavět, tak potom ano, ale silně o tom pochybuji. To chce zase jen loby architektů a radnice….

     14. Pro politické strany??!?!?!?! To že se tam bude slízat a pletichařit proti zájmům občanů ta svoloč? Park je lepší varianta.

     15. Humpolak by mohl jit prikladem a udelat nezavisou anketu, nechat park parkem, nebo zastavet?

     16. Nezávislá anketa jako u rozhledny? Aby nám zase turisti nebo myslivci a zahrádkáři ospravedlnili to co většina obyvatel nechce?

     17. Klidně můžete tu svoloč jak říkáte na schůzích kdykoliv navštívit, jistě rádi vyslechnou názor každého řadového občana Humpolce a místních částí. Kéž by se takoví našli a nebáli se vystoupit z anonymity internetu…. Jen víc podobně odvážných.
      Z.Loskot

     18. Koukám, že jsem byl nepochopen se svým příspěvkem. Takže moje výtka směřovala k poznámce „urbanisticky mimo“ a dříve zmíněnému názoru „architekt tu není od toho, aby poslouchal“. Nechce se mi to hledat přesně, ale tak to vyznělo. Proto jsem dal příklad, kdy si navrhl pán takovou hezkou sebestřednou exhibici (ale není sám, další například http://www.archiweb.cz/salon.php?type=10&action=show&id=6046).
      Já třeba přiznávám, že realizace rozhledny na Orlíku dopadla nad moje očekávání a je to opravdu dobrá práce. Na druhou stranu, co se týče plánů na revitalizaci Stromovky, spousta jich byla doprovázena typickým „generátorem náhodných architektonických plků o ničem“, zato bez jakékoli praktické hodnoty. A dělali to všechno studovaní architekti ne? Takže si najmeme architekta abychom to co máme te´d „urbanisticky mimo“ měli „urbanisticky mimo“ podruhé, jen s něčím podpisem?

     19. S tim bych souhlasil, pro mnohe architekty je vse bez zastavene plochy urbanisticky nevhodne, architektonicky bezcenne a snazi se ostatnim vnutit svuj nahled na svet. Ze to ale je nesmysl dokazuje i portfolio ruznych staveb a barev u rodinnych baraku. Taky mnohe tvary a ulety nechapu, ale to neznamena, ze majitelovi se to nelibi a ze muj nazor je ten spravny. Takze nejlepsi moznost pro verejne prostory je verejna prezentace a hlasovani, kde vetsina rozhodne.

     20. Drazí spoluobčané, vy tady můžete protestovat jak chcete, ale to vám nepomůže. Pan starosta se rozhodl, že ukrojí kus parku u dětského střediska pro autobusy a taktéž kus parku na rohu Lnářská – Hálkova též pro autobusy a tak to bude, tomu věřte ! No a tak se stane, že se zastaví i park ve Stromovce, protože těch deset oddaných a panu starostovi zavázaných zastupitelů to prostě odhlasuje i kdyby byl celý Humpolec proti. Viděli jste to všichni u prodeje parkoviště u autobusáku. Tam mohli mít zastávky dálkové autobusy na pozemku města. Nyní zničíme zeleň, aby měly tyto a další linky kde stavět. To tedy budou pomníčky na vládu ODS …….

     21. co je to platný že je to pravda, když se mafie domluví a třeba i z pátýho místa ve volbách bude starostovat ódeesák

     22. Tak nevolte pořád ty samý bernardy, kučery, namysla a pod.

     23. Hlavně už přestaňte volit učitele a doktory ! To je totiž zhouba pro každé město, nebo obec. P.

     24. Plácáte naprosté nesmysly.Starosta se nikterak sám nerozhodl,rozhoduje většina v zastupitelstvu tj. minimálně 11 lidí.Že se doprava ve městě řešit musí ví snad každý.Že jakékoliv řešení se nebude líbit všem je také jasné. Co se týče parku Stromovka, tak jak komunisti zničili uliční frontu v ul.Jana Zábrany je ohavnost. Proto plánovaná zástavba na tomto místě je naprosto v pořádku.

     25. Ještě že to lze svádět na komunisty, co? Naopak současná podoba vyhovuje líp, než původní stará zástavba.

     26. Uliční frontu možná zničili, ale Národní frontu vymysleli. A tu úspěšně obnovili ODSmani. Koneckonců je to mezi nimi samý kryptokomunista, tak čemu se divit. Ta jejich nepolitická politika pod rouškou rádoby odbornosti je jen tyjátr pro plebs.

     27. Srovnávat současné lidmi vybrané a zvolené zastupitele za Národní frontu ukazuje velikou neznalost pisatele. Národní fronta zahrnovala před převratem i organizace jako byly zájmové svazy a ostatní tzv.politické strany.
      Tehdy byla šance, aby se do zastupitelstva dostali i normální lidi.
      Dnes je to bohužel výsada kantorů, doktorů,velkopodnikatelů, kteří pravidelně dostávají hlasy od voličů, dokonce nejvíce, ale post nejvyšší ve městě se bojí přijmout. Lepší je být šedou eminencí v zastupitelstvu a kalit vodu

 2. Tady je zase nablito a jak jinak, vede to mistni bijec starosty. Tak co ty hrdino internetovych diskuzi, uz jsi sebral odvahu a rekl mu to do oci, nebo mas nasrano v kalhotach?

   1. Místo neužívaných pytlíků pro psí exkrementy zákaz pro psi, je zatím možné řešení ! MÚ zatím podporuje hovna v parku Stromovka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Veřejné bruslení

Út Říj 27 , 2015
Zimní stadion – Humpolec

Témata