Vtáhněme přírodu víc do interiérů budov, nabádá architekt Luděk Rýzner

19

Jaké trendy má současná architektura? „Světovým trendem je sázka na zeleň a propojení vnitřních prostor s přírodou,“ uvádí přední český architekt Luděk Rýzner. Svými návrhy zaujal v Americe, kde nyní vystavoval. Aktivně se ale zapojil i do diskusí o autobusovém nádraží v jeho rodném Humpolci.

Architekt Luděk Rýzner | foto: Archiv

Luděk Rýzner je humpoleckým rodákem a uznávaným architektem nejen v Česku. Současně je členem České komory architektů a majitelem OK Plan Architects. Za svou dosavadní práci získal řadu ocenění. Jaká je podle něj současná architektura?

Říkal jste mi o tom, že je trend upouštět od obřích staveb. Jaké další jsou současné trendy v architektuře? Je to jednoduchost?
To je složité, nedá se jednoduše říci, co je v současnosti trend. Je zde mnoho proměnných. Záleží na tom, zda se jedná o veřejnou stavbu, anebo o privátní projekt. Za trend bych označil především zohledňování energetiky a dopad energie na kvalitu bydlení.

Zdroj a celý rozhovor najdete zde: http://jihlava.idnes.cz/rozhovor-s-architektem-ludkem-ryznerem-z-humpolce-f8o-/jihlava-zpravy.aspx?c=A150801_2181378_jihlava-zpravy_mv

Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: Oblíbená zelená je venku i uvnitř. Takové zajímavé bydlení najdete u Humpolce

Petr

19 thoughts on “Vtáhněme přírodu víc do interiérů budov, nabádá architekt Luděk Rýzner

 1. Rýzner je borec ! Jen kdybychom měli v Humpolci takových lidí víc. Kolik humpoláků se dokázalo takhle prosadit ? Zase tak moc ne, takže by jsme jsi jich měli vážit a ne je pomlouvat, tak jak to dělá vedení našeho města.

  1. No, hotovej Vladimír Iljič! Ten taky všemu rozuměl a každému uměl poradit! Napsal dokonce pojednání o mládeži, o sexu i o myslivosti. Tak se snad dočkáme i my v Humpolci.

   1. Nemluve o tom, ze vnucovat vetsine sve nazory u oboru jako je architektura, je zcela zcestne. Co je pro nekoho vrchol designu, je pro jineho vrchol nevkusu. Dalsim nemene podstatnym kriteriem je rozpocet na dany projekt a v tomto pripade musi mesto sledovat financni moznosti mestske kasy vcetne planovaneho rozvoje a ne utratit vsechny penize za nevyuzite AN jenom proto, ze si to par jedincu preje. Pro fanatiky, kteri budou psat nesmyslne uvahy o mnozstvi cestujicich, uvadejte fakta, ne vase domnenky. Statistiky si muzete zjistit sami a mozna vam konecne dojde nesmyslnost takove investice.

    1. Citace: „Smutné na tom je, že nedají na rady odborníků, a já sám jsem pořád jen jeden hlas, který mohou ignorovat. Dokud se obyvatelé nenaštvou a nebudou si stát za svým právem na kvalitu prostředí, ve kterém žijí, tak já sám nezmůžu nic.“

    2. Citace: „Smutné na tom je, že nedají na rady odborníků, a já sám jsem pořád jen jeden hlas, který mohou ignorovat. Dokud se obyvatelé nenaštvou a nebudou si stát za svým právem na kvalitu prostředí, ve kterém žijí, tak já sám nezmůžu nic.“

  2. V Humpolci je hromadu sikovnych lidi. A ani nemusi vystavovat svou mordu u silnic na bilbordu resp. na Humpolaku.

 2. Je to dobrý chlap, chtěl zachránit město před postavením supermarketu na autobusáku tím, že se to postaví na pozemku jeho bratra naproti Icomu.

     1. Urážky nejsou na místě. Jednalo se o tom, že by se to postavilo na jejich pozemku, nevyšlo jim to, tak udělali humbuk a snažili se to zastavit. Už tohle svědčí o jeho povaze.

     2. Je až dojemné jak fandové pana Rýznera odmítají myslet vlastním mozkem. Fakta hovoří jasně, stačí se o ně zajímat.

     3. Zato fandové Kučery, Namysla a všech zastupitelů, kteří hlasovali pro prodej myslí mozkem svým. Obávám se že ne, že mozek nechali ve strachu před Icomem někde doma.

     4. Proc se vyhybate odpovedi na prispevek pred vami? Pokud vite, ze to neni pravda, tak staci ukazat fakta. Jinak jste za lhare vy.

     5. A je to tu zase.Urážky hloupé řeči a zase urážky.Občas sem zajdu přečíst si co je nového.Ale žádné překvapení.Jen jednodušší lidé a urážky.Ladislav Kulík

     6. A stále to píše stejný anonym. Chce to nějaké heslo, třeba Anonym starostou

     7. Mám stejný názor jako vy. Anonym starostou – Ladislav Kulík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Tajemství hvězdné oblohy nad hradem Orlík nad Humpolcem

Út Srp 11 , 2015
v sobotu 15. srpna 2015 Čtěte dále:   Parádní chata u Humpolce má 60 metrů čtverečních. Rodině ji navrhli na míru x;

You May Like

Témata