Veřejná prezentace výsledků urbanistické soutěže

13

Obnova zástavby a parku Stromovka v Humpolci.

Aaplakurbansout.jpeg

Čtěte dále:   Humpolecký zázrak. Rodinná firma Profil nábytek proměnila zdevastovaný brownfield na moderní a přívětivý výrobní areál

Petr

13 thoughts on “Veřejná prezentace výsledků urbanistické soutěže

 1. Park Stromovka je jedna z největších zelených ploch ve městě. Považuji nápad se zasatavěním byť i jediného domu za dosti nesmyslné.Věřme,že nové zastupitelstvo tuto iniciativu alespoň přehodnotí

  1. Osobně se stavím za to,aby byl park ponechán ve své původni podobě jako nyni. Maximálně vysadit nové keře nebo stromy. Nové domy jsou nesmysl. Jako největší nesmysl se mi jeví další kruhový objezd,kde není vůbec potřeba. A vůbec – kruháky jako takové jsou nesmysly. Lidé pak teprve jezdí jak chtějí,do kruháku vjíždí,jak se jim zlíbí. Nenutí je to totiž přemýšlet o tom,kdo má přednost apod. Vypadá to,že město se snaží jen utratit eurodotace,dokud to jde.

   1. Původní podoba parku Stromovka byla se zastavěním podstatně větších částí, než je v návrzích předložených do architektonické soutěže. U kruháku jen poznámka na okraj. Protože by měl být vybudován na silnicích vyšší třídy, které jsou v majetku Kraje Vysočina, bude investicí právě krajskou. Euromiliony by tak do městského rozpočtu stejně nemohly přitéci, natož pak být za každou cenu utraceny.

    1. VHumpolci jsou dvě problémové křižovatky,a to u nového Penny a Vodaku,tyto silnice spravuje Kraj Vysočina,druhá je v prostoru starého autobusového a Masarykovy.Zde by bylo nutno rozšířit celou vozovku,bohužel není kam.
     Park stromovka ponechat v současné podobě

     1. Asi každý normální člověk chce ponechat park Stromovka v původní podobě. Ale když se rozhodli zničit Orlík, zničí i Stromovku. Radost žít…

     2. ad původní podoba) Park jako takový není špatná věc, špatné je na něm to, že nedotváří prostorovou strukturu města. Překlad – podél parku není klasická ulice, která tam patří – není možné mít z jedné strany roští a z druhé uliční frontu domů. Takto město zkrátka nemá vypadat. Souvislost s případnou zástavbou má i bezpečnost v parku – čím víc očí, tím méně kriminality.

      ad zničení) soutěž se dělala v souvislosti s přípravou nového územního plánu, aby se získalo co nejvíce možných názorů, alespoň takto to bylo prezentováno a já jsem pochopil. Nikde také není psáno, že to půjde do realizace – jedná se pouze o prostorový regulativ, který se dá kdykoliv změnit – úpd se aktualizuje každé čtyři roky. A jen tak mimochodem, nebylo uděleno první místo, tudíž zůstává otázka, které druhé místo bude zapracováno/ dopracováno, pokud tedy vůbec.

      ad Orlík) už jsem byl skoro nervózní, že to nikdo nevytáhne.

      frrrr

     3. Probůh to jsou názory.Nikdo nic neničí,pouze a jen se má obnovit to co tam odjakživa bylo !! Že komunisti nechali vybourat celou ulici a dnes je na místě domů jen tráva o křoví to je snad dobře ? Dříve na místě Stromovky byl Malátův rybník, pak vlastně městské smetiště a posléze park, který byl obklopen domy.Pokud se podíváte na projekty,tak ten park tam bude ve větší míře zachován. Tato záležitost byla navrhována již před komunálními volbami v roce 1994, takže starosta „prozřel“ ale jen o 20 let později. Věřím, že příští zastupitelstvo věc dotáhne do realizace.

     4. Žel v době kdy všude rapidně ubává volného prostoru, vše se zahušťuje a vnímavější lidé jsou na další stavění hodně háklivý.

     5. V Humpolci máme „volného“ prostoru, který hyzdí urbanistický vzhled města habaděj. Hned vedle radnice, na Českém městě po herberku, v ulici Žižkova atd. Do krásného okolí to máme pár metrů, tak proč tyto obavy.

     6. Ještě,že jde všechno svádět na komunisty.Ještě25 let po převratu. Demagogie.

 2. Mě se náhodou líbí obě varianty, ten park to potřebuje jako sůl. Copak to proboha nevidíte ? Ty zdi, kolem kterých můžete potkat „zajímavé individua“, dětské hřiště naprosto schované do stínu. A pokud se dělá revitalizace dřevin a je to kus za kus, tak mi těch stromů líto není. Nejsou tam přeci žádné vzácné či památné stromy. A pokud by šla využít jakákoliv dotace, tak je potřeba toto realizovat. Rozhodně tomuto fandím. Jako také cyklostezce kolem Hadiny či k Jiřicům.

  1. No ty jseš taky povedenej,to si myslíš,že ty individua nebudou chodit do toho parku dál,dětské hřiště je záměrně ve stínu aby děti nebyly vystaveny přímému slunci a tvůj názor na revitalizaci dřevin je ale celkem mimo mísu.Vysazený strom než nahradí tyto vzrostlé stromy tak uplyne i několik desítek let.Ty nelituješ stromy,já lituju tebe.Miruna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Farmářské trhy v Humpolci, již tento pátek!

Po Zář 15 , 2014
Tradiční farmářské trhy na Horním náměstí v Humpolci Čtěte dále:   Ulice Pražská a Na Kasárnách OTEVŘENA!

You May Like

Témata