Nebezpečnou křižovatku v Humpolci čeká proměna. Vyroste tam kruhový objezd

31

Humpolec – Stavba kruhové křižovatky nebo vybudování komunitního centra. To jsou největší investiční akce, se kterými počítá zatím neschválený rozpočet města Humpolce.

Ten však budou humpolečtí zastupitelé probírat na únorovém veřejném zasedání. „Návrh rozpočtu už prošel diskuzemi přes Ekonomický odbor Městského úřadu Humpolec, vedení města, radní i neveřejné pracovní zasedání zastupitelů a nakonec ho čeká právě definitivní projednání na zastupitelstvu ve středu 27. února,“ informoval místostarosta Humpolce Vlastimil Brukner.

K nejvýznamnějším plánovaným investicím pro letošní rok patří v první řadě stavba kruhové křižovatky u firmy Vodak v Pražské ulici ve spolupráci s Krajem Vysočina. „Kraj jako vlastník komunikace zafinancuje opravy silnice a vybudování kruhového objezdu. Město se připojí s rekonstrukcí chodníků, vodovodu a kanalizace i veřejného osvětlení. Navíc zadáme opravu vodovodu v sousední Zahradní ulici. Městský rozpočet v tomto případě počítá s částkou čtyřicet pět milionů korun včetně DPH,“ vyčíslil Vlastimil Brukner.

Nový kruhový objezd by měl v Humpolci vyrůst na spojnici ulic Pražská, Okružní a Zahradní. „Jedná se o velmi nebezpečnou křižovatku v Humpolci. Kruhový objezd tam tedy budeme budovat hlavně z důvodu bezpečnosti. Na těchto městských pozemcích jsou už navíc hodně zastaralé sítě,“ doplnil Brukner.

V návrhu rozpočtu figuruje i částka dvacet milionů korun na vybudování komunitního centra v sousedství kina na Havlíčkově náměstí. V tomto případě město zažádá o dotaci. „Budováním zmíněného centra řešíme nevyhovující prostory, které jsou součástí budovy ze sedmdesátých let na Havlíčkově náměstí. Pokud se výstavba povede, vyroste zde několik kanceláří a kluboven pro různé spolky či důchodce, kteří se zde budou moci scházet. Komunitní centrum navíc dotvoří celou situaci náměstíčka,“ líčil podobu centra humpolecký místostarosta.

Opravy by se měla dočkat také střecha Základní školy Hálkova (10,5 milionu korun), Školní ulice (3,7 milionu korun) a ulice Blanická (4,8 milionu korun)


Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/nebezpecnou-krizovatku-v-humpolci-ceka-promena-vyroste-tam-kruhovy-objezd-20190125.html

Jak uvedl místostarosta Humpolce Vlastimil Brukner, návrh rozpočtu na rok 2019 je mírně deficitní, ale dorovnají ho kapitálové výdaje. „Město dlouhodobě hospodaří vyrovnaně, pro letošek je navíc naplánovaný nejnižší deficit od roku 2014,“ okomentoval pozitivní finanční výsledky města Brukner.

Vyrovnaný rozpočet zahrnuje i dva úvěry, které Humpolec splácí. „Úvěr pro financování základní technické vybavenosti v ulici Mírová letos splatíme. Počítáme i se splátkami úvěru, který město využilo pro zaplacení realizace základní technické vybavenosti pro nové parcely v ulici Blanická,“ dodal Vlastimil Brukner.

Autor: Denisa Šimanová; převzato z Pelhřimovský deník
Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/nebezpecnou-krizovatku-v-humpolci-ceka-promena-vyroste-tam-kruhovy-objezd-20190125.html


Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/nebezpecnou-krizovatku-v-humpolci-ceka-promena-vyroste-tam-kruhovy-objezd-20190125.html

Petr

31 thoughts on “Nebezpečnou křižovatku v Humpolci čeká proměna. Vyroste tam kruhový objezd

 1. Tak doufám, že v komunitním centru bude i místnost na možnost konání schůze nejen místních spolků,ale i ostatních uskupení.
  Doufám dále, že renomovaní architekti zde pamatovali i na bezbariérový vstup včetně WC.

  1. Na co WC ? Vždyť „suprové“ veřejné WC je hned o cca 100 m vedle, Sice je věčně rozbité, v zimě zamrzá, no ale co by jste chtěli za dva miliony že……

 2. “ Pokud se výstavba povede, vyroste zde několik kanceláří a kluboven pro různé spolky či důchodce, kteří se zde budou moci scházet“ Nebyla k tomuto účelu koupena budova pavilonu v nemocnici?

  1. Byla a ještě ke všemu za neúměrnou cenu. A pták si dodnes mne ruce jak dobře vyjebal jak s dotacemi, tak i s městem……..

    1. Do této budovy jdou letos také finance na opravu či rekonstrukce – takže další černá díra, kam budou plynout peníze z rozpočtu města. Město budovu koupilo jako plně rekonstruovanou a ejhle …. neuplynuly ani dva roky ? Sídlí zde nejen MEDOU, ale i SVČ ….

     1. Je zajímavé si dohledat, kdo nákup této nesmyslně drahé budovy protlačil…..stejně jako změnu územního plánu na AN a prodej parkoviště anebo stejně jako předraženou revitalizaci Stromovky a také pro město nevýhodný pronájem LTRN….. a všechno to jsou průšvihy pro město.
      Je to náhoda….. že je to pořád jedna a tatáž osoba ?

 3. Bylo by super, kdyby v konferenčním sále spol. VODAK s.r.o., jež bylo vybudováno z veřejných peněz v rámci EU dotací, byla umístěna výstava či expozice, která by občanům města přiblížila nadcházející rekonstrukci ! I tento prostor by bylo dobré oživit. Někdo bude namítat, že jde o soukromý majetek a klidně může chátrat zcela nevyužit, ale přeci jenom – dotace jsou veřejné peníze, takže občané by měli mít možnost nahlédnou i do těchto prostor. P. Kučírková by je pak mohla pozvat na kávu ze skvělé pramenité vody?!

 4. Bylo by super, kdyby v konferenčním sále spol. VODAK s.r.o., jež bylo vybudováno z veřejných peněz v rámci EU dotací, byla umístěna výstava či expozice, která by občanům města přiblížila nadcházející rekonstrukci ! I tento prostor by bylo dobré oživit. Někdo bude namítat, že jde o soukromý majetek a klidně může chátrat zcela nevyužit, ale přeci jenom – dotace jsou veřejné peníze, takže občané by měli mít možnost nahlédnou i do těchto prostor. P. Kučírková by je pak mohla pozvat na kávu ze skvělé pramenité vody?!

   1. Přesně tak – paušály na správu kanalizací a vodovodů v našem městě ve prospěch spol. VODAk s.r.o. dle provozovatelských smluv jsou v řádech milionů (cca 13+12 mil.), přesto VODAK dále Městu účtuje běžné opravy vodovodů a kanalizací, a pak „neběžné“ opravy vodovodů a kanalizací, projekty rekonstrukcí a oprav, ….
    VODAK s.r.o. je firma mající v Humpolci své dlouholeté zázemí – středisko, je to přímý pokračovatel předchozího provozovatele společnosti JIVAK. To však nezakládá této firmě nárok na „doživotní“ správcovství ? Město by mělo řádně přezkoumat provozovatelské smlouvy, vyžádat si podrobné účetnictví, kde by se dalo rozklíčovat zda-li nejsou některé položky propláceny 2x – tj. dle provozov. smluv a dále v rámci oprav ! A vůbec nejlepší by bylo tuto službu – tj. správu vodovodů a kanalizací, pro Město, přesoutěžit ! Mnohá města tak učinila a velice se divila, kolik se dá také v této oblasti ušetřit. Kdy naposledy, od doby převodu provozovatelkých práv z komunistické firmy JIVAK na soudobý VODAK, došlo k podrobnému přezkumu a zhodnocení spolupráce Města s touto společností ?

    1. Vypisování a pořádání výběrových řízení je jednoznačně složitá a nákladná věc. Přesto alespoň jednou za čas nebo v oblastech, které budou náš život ovlivňovat další dlouhá léta, by bylo vhodné v souladu s „řádným hospodařením“ tato řízení vypisovat.

     viz. z poslední doby architektonická soutěž k úpravě náměstí, kulturní zařízení v klubu kina a také třeba správcoství vodovodů a kanalizací

    2. Na druhou stranu máme jednu z nejlevnějších vod v republice, ale tím nechci říci, že není dobré udělat výběrové řízení…

     1. To si nějak protiřečíte, máme vodu vcelku levnou a proto musíme vypisovat výběrové řízení na nového správce vodovodních sítí ? Co jeto za hloupost! Vy máte nějaké konkrétní poznatky o nepravostech ve vztahu město Vodak ? Kontroly smluv a jejich plnění s Vodakem za město dělal několikrát kontrolní výbor ZM. Je samozřejmě možné je znovu v tomto volebním období udělat, pokud budou zastupitelé chtít.

     2. Vybor pod vedenim Pepci Jirku ? To nemuzete myslet vazne ! Vzdyt on nicemu z financni stranky nerozumi. Jak asi takova kontrola vypadala ? On vidi Ymaximalne tak svuj reditelsky 60 tisicovy plat.

     3. Víte ale, co se teďkonc řeší? Že by snad měl být po pí. LB předsedou finančního výboru. Kdo s tímhle nápadem může vůbec přijít? Aleš H.

     4. Protože ze zákona musí být předsedou FV i KV člen zastupitelstva. Po Bartákové musí tedy přijít opět člen zastupitelstva. Pokud vím ze zdrojů blízkých ČSSD v Humpolci, tak náhradnicí do zastupitelstva města je dle výsledků voleb paní Balnohová / bohužel/ a ta bude ve FV,ale nemá aspirace na předsedkyni. Tudíž může dojít k rošádám ještě v obou výborech.

     5. Proc v obou vyborech ?? Odstoupila snad je predsedkyne FV, ne ??

     6. Jenže se podívejte kolik a jací zastupitelé ve FV zbyli..Ze zákona musí být předsedou člen zastupitelstva.Neumím si představit,že bude FV šéfovat zubař část nebo hrobnice Balnohová..

     7. Je to zase o komunikaci a její otevřenosti. Mluvil jsem dneska dopoledne se zástupci HUGO a nikdo je ohledně předsednictví FV ani neoslovil. Asi si peče něco sama koalice nehledě na dobré zvyky, že oba výbory vedli vždy zástupci opozice.

     8. A kdo z Hugo by kromě Voplakala to mohl dělat? Také nikdo. Snad ne paní Ž. kdysi kandidující za ODS..Nyní nová síla v novém uskupení

     9. Pokud se mladík cítí jako nováček v zastupitelstvu hned řídit FV tak smekám teda..

     10. A kdo ze zastupitelu by to mel podle vas byt ? Vzdyt vetsina financim nerozumi vubec !! Dva tri lidi max. se vyznaji.

     11. Nejenze nikdo v koalici neni ekonom, ale nekdo hlavne po letech stravenych v zastupitelstvu poradne ani nevi, jak se ma mesto vest. :-(((

     12. Pepči Jirků se zřejmě nikdo zastávat nebude, ale kontrolu provádí vždy několik členů výboru a při schvalování výsledků kontroly má předseda jen jeden hlas z jedenácti, takže může ovlivnit kulový. Ale můžete dát podnět někomu ze zastupitelů, teď vede tento výbor HUGO, tak ať pánové ukáží jak to se smlouvami s Vodakem vypadá a zda mají šťouralové na Humpoláku pravdu.

     13. Jo, jo. Vsak uz mam ted podnet rozepsany a vyboru pro kontrolu ho poslu. Zasedli uz vubec ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Loutkové divadlo - Kašpárek sluhou u Čaroděje

Út Led 29 , 2019
Sobota 02. 02. 2019 14:00

You May Like

Témata