Město Humpolec chystá další bydlení.

39

V ulici Panskodomská plánuje prodat pozemky pro stavbu čtyř atraktivních rodinných domů

Humpolečtí zastupitelé na svém zářijovém zasedání uvolnili z městského rozpočtu částku 1,9 milionů korun na přípravu projektové dokumentace a souvisejících služeb k výstavbě čtyř nových rodinných domů v lokalitě ulice Panskodomská. Díky tomu může příprava projektu začít už letos tak, aby stavební povolení pro výstavbu mohlo být vydané v polovině roku 2021. Poté město nabídne pozemky k prodeji, včetně všech projektových dokumentací. Vedle chystané stavby vzorového městského bytového domu v ulici Hálkova jde o další krok k rozšíření možností bydlení, o které je v Humpolci stále zájem.

Studii na využití pozemku v ulici Panskodomská právě k výstavbě nových rodinných domů zpracovaly firmy Masterplan a DPA. Nejmenší ze čtyř parcel zabírá 654 m2 se zastavěnou plochou 196 m2, ta největší pak 753 m2 se zastavěnou částí o rozloze 226 m2. Studie počítá s typizovanými domy o dvou nadzemních podlažích plus podkroví. „Záměr a konkrétní podobu studie diskutovala opakovaně i komise pro architekturu a urbanismus jakožto poradní orgán Rady města a byla nadšená. Aby se celý projekt mohl uskutečnit, doporučila pak dopracovat celý projekt až do stádia stavebního povolení. Zastupitelé města proto v září schvalovali částku, která umožňuje zahájit práce na projektu. Cena projektové dokumentace vyšla z výpočtu takzvané kalkulačky České komory architektů na 2,4 milionů korun, ale jelikož jsou tržní ceny za dílo většinou nižší, požádali jsme zastupitelstvo o schválení vyčlenění částky ve výši 1,9 milionů korun,“ uvedl místostarosta Humpolec Ing. Vlastimil Brukner.

Dodal, že byl velice potěšen tím, že se zastupitelé vyjádřili k celému záměru jako takovému pozitivně. „Pozemky ve vlastnictví města jsou v pěkné lokalitě a rodinné domky se rýsují do velice atraktivní podoby. Vedle záměru města postavit nový bytový dům na místo současné proluky v ulici Hálkova se jedná o další nabídku bydlení, o které je v našem městě stále poptávka. Záměr budeme v budoucnu dál diskutovat s komisí pro architekturu a urbanismus a v neposlední řadě chystáme i veřejné představení celého plánu, a to jak pro zájemce z řad obyvatel daného místa, tak i pro zájemce z řad široké veřejnosti,“ zmínil Vlastimil Brukner.

Čtěte dále:   Oznámení o přerušení dodávky el. energie

Také doplnil, že v rámci zasedání zastupitelstva se diskutovala výše vyčleněné částky na projektovou dokumentaci. „Zastupitel inženýr Petr Machek si stál za nižším výpočtem ceny projektu, který zařadil do takzvané druhé kategorie, kam patří jednoduché pozemní stavby, například jednopodlažní administrativní a obytné budovy, garáže, skleníky a objekty s jednoduchým standardem technického vybavení a minimálními nároky na profese. Autoři studie pak záměr řadí do třetí kategorie středně náročných staveb, kde jsou definovány pozemní stavby – objekty a zařízení administrativní, ubytovny, penziony, objekty pro bydlení a bytové domy se standardním vybavením a průměrnými nároky. Problematika je samozřejmě složitější, nicméně po dalších odborných diskuzích a pečlivém zvážení obou argumentů jsme se v rámci tohoto záměru přiklonili k zařazení, které definuje třetí kategorie,“ nastínil Vlastimil Brukner.

Důležité je také podotknout, že definitivní cena projektu bude jasná až po soutěži na zhotovitele projektu. „Máme zastupitelstvem vyčleněnou částku, která vůbec nemusí být použita celá. Rada města Humpolce podle platných pravidel rozhodla, že půjde cestou vyhlášení takzvané veřejné zakázky malého rozsahu, takže do možnosti zpracovat finální projekt zapojí více subjektů. V těchto souvislostech musíme uvažovat také obchodnicky a nastavovat taktiku, kterou nemůžeme předčasně veřejně do detailu prezentovat. Závěry kolegy inženýra Machka podávané právě takto předčasně veřejně na sociálních sítích jako zaručené informace a zpochybňující naše kroky, které jsou ve skutečnosti v souladu s nastavenými pravidly a mají taktický podtext směrem k budoucím zhotovitelům, celé věci v dalších vyjednáváních škodí a považujeme je za neprofesionální. Taková vyjednávání jsou velmi citlivá, zvlášť když chceme jednat a soutěžit nižší cenu, než která je v rozpočtu vyčleněná,“ uzavřel humpolecký místostarosta.

Studie nového bydlení v lokalitě ulice Panskodomská je veřejně přístupná spolu s podklady k projednání záměru na zářijovém zasedání Zastupitelstva města Humpolce, odkazy viz níže.

 

Odkazy

Zodpovídá: Mgr. Aneta Slavíková ; www.mesto-humpolec.cz

Petr

39 thoughts on “Město Humpolec chystá další bydlení.

  1. Díkec. Tohle je důležitej postřeh
   Pan Machek zabránil tomu, aby zakázka byla přihraná jedný kanceláři. Bez soutěže. To, že si Brukner až opožděně uvědomil že by porušil zákon a nyní hází špínu na aktivního zastupitele Machka, jenom svědčí o jeho bezpáteřním charakteru. Já jsem našla tohle a to mi jasně ukazuje, kdo má pravdu a kterým vyjádřením věřit. HUMPOLECGO a STAN tleskám za příkladnou opoziční práci.
   http://epodklady.mesto-humpolec.cz/podklady/rm/14.10.2020/15%20prideleni%20akce%20-%20PD%20objekty%20ul.%20Panskodomska.pdf

 1. V životě by mě nenapadlo, že místostarosta města, bude tak hloupě lhát, když jsou jednoduše sehnatelný podklady, dokazující pravdu.

  Zároveň mrzí mě redakce humpoláku, že v clánku neotiskla i vyjádření pana Machka. Zvláštní opomenutí, které zvýhodňuje jen jednu stranu, prolhaný město.

  Myslíte, že se ten černoprdelník Brukner umí stydět a kát?

 2. Bruknera vyhodit. To musí bejt nehoráznej hajzl! A ještě je blbej jak necky, když se nechá takhle nachytat, ať táhne zpátky do lesa značkovat stromy, to je jeho maximum co je schopnej zvládnout. Copak ten člověk nemá pokoru?

  Je hezký vidět, čeho jsou naši představitelé schopni.

  Humpolecká STOKA!

  Bohužel již dneska vím, že humpolecký volič je blbej, který za dva roky tohohle prolhanýho Bruknera zase zvolí. A s ním může vládnout jen Bernardova ODS a ANO ovládané Mikuláškem.

  Pokud voliči budou pořád volit ty stejný lidi, změny se nedočkáme!!!

   1. A nezapomen, ze casto plati ze kdo lze, ten i krade. A v Humpiku k tomu vsemu este mistostarostuje. :-(((

 3. Co tu pořád řešíte??? Stal se lapsus, opozice mu zabránila v dokončení. Roli opozice splnila. Vedení by mělo přijmout omluvu a posypat si hlavu popelem a život jde dál. A výběrové řízení vypsat s podmínkou, že se nezúčastní žádná humpolecká stavařská kancelář. Aby zase nikdo netvrdil, že je to prodané a pod.

  A jenom volič rozhodne, kdo bude na postech starosty a místostarostů v roce 2022.Tedy která strana či hnutí uspěje..

  1. Ti to přije jako lapsus? Mi se zdá že to je účelová lež. Vedení města se snaží zamíst pod koberec svoje chyby osobníma útokama na opozici. A když srovnáš že Brukner a spol. působěj v politice minimálně 12 let pak si spočítej kolik takových lapsusů záměrně už udělaly. Jen se o nich nevědělo poněvadž opozice před érou Huga byla bezzubá. To už naštěstí neplatí a Hugo se Stanem odváděj bezva opo prácičku.

   1. Hádky a útoky koalice na opozici a opačně jsou všude a po celé republice.. Co se divíte Humpolci..

  2. Co řešíme? Chceme vědět kolik kdo měl dostat od kamaráda.
   Nebo ty 4 lux rezidence jsou v plánu pro Vlastu, Káju, Áju a Jíru?

  3. Máte pravdu, taky bych očekával omluvu, chybovat je lidské.

   Místo toho na ofiko stránkách města v aktualitách, vedení vydá lživé a hanlivé prohlášení o zastupiteli Machkovi. To je svinstvo a né lapsus.

   Ať si to teď ten hajzlůk Bruknerů pěkně vyžere a ať co nejvíc lidí ví, co je to za svini!

   1. A ještě je zajímavý , že tisková zpráva na webu se liší od TZ na webu. A to tak , že na webu je přímo inženýr Machek zmíněn zatímco na FB néé. To taky není jenom náhoda

  4. Volič o postech starosty a místostarosty nerozhoduje, to rozhoduje koalice a ta bude stejná jako dnes ODS, KDU, ANO a HUGO a STAN v opozici, jelikož tito lidé se Bernardovi a spol nehodí do jejich kšeftíčků, oni potřebují ovce a všeho schopný hajzlíky

   1. Pokud dá Hugo s tím vaším slavným STAN víc mandátů tak ODS odpochoduje, to je jasná věc.Ale zájem o STAN zas tak velký nebude.. Buďme realisty. Na 21 mandátů je tady dost stran a hnutí. Může projít i SPD, určitě KSČM a nezapomínejme na ČSSD. Takže konečný součet může být ještě zajímavý. A to nemluvím o případném vzniku Trikolóry v Humpolci. Mimo je už TOP09, těm nikdo v Humpolci snad věřit nebude.

 4. Já bych jim za to dal týden pobytu u Humpoleckého moře. Na tvrdo, nepodmíněně.
  Oni by si to příště rozmysleli.

 5. Znáte hodně lidí v Humpolci, co dali za projekt na barák půl mega? Já ani jednoho.
  Kde vzal Vlasta jistotu, že bude někdo tak blbej a koupí s pozemkem i tak přemrštěně drahej projekt?
  Smrdí to silně.

 6. 1) Prokazatelná snaha zadat NAPŘÍMO VEŘEJNOU zakázku jednomu a témuž subjektu, jako v posledním roce již několikrát.

  2) Načapání ze strany opozice a vyvinutí tlaku k tomu, aby byla vyhlášena veřejná zakázka v otevřeném řízení tak, jak to má být, pokud se jedná o zakázku podobné hodnoty.

  3) Veřejné lži ze strany města o tom, jak to měla být jakási taktika a strategie (WTF? :-D). Očerňování práce opozice, která pouze zcela správně upozornila na NEZÁKONNOST postupu.

  4) Ano, postup města je JEDNOZNAČNĚ v rozporu se zákonem o zadávání veřejných zakázek. Řeči o taktice – to už je vážně tragikomedie.

  5) Zda se jedná o ZÁMĚR některých zástupců města, či „pouze“ o NEZNALOST nelze bez dalších důkazů bohužel rozklíčovat, k čemu by ale mělo nepochybně dojít?

  6) K REZIGNACI MÍSTOSTAROSTY BRUKNERA.

  1. To jako vážně že kamarád dostal kšeft jen tak už několikrát? Pan Brukner si asi spletl více věcí, od kdy je prací místostarosty realitní obchod? V tomto případě spíš čachry, než obchod. To nemá nic lepšího na práci? Město pro byznys = bokový byznys občany placených zástupců samosprávy? V čem podnikají ti další dva? Na co se máme těšit, že se prokecne příště?

 7. Když je to vše tak prokazatelné, tak jak je to postižitelné ?
  Doposud je to jen bezzubé plácání do vody bez finálního výsledku.

  1. Měli by se zamyslet hlavně voliči. Městská rada pod tlakem rozhodla tak, že se zakázka bude soutěžit. Takže k porušení zákona ve svým důsledku nedošlo. Díky milá opozice, že jste radním zachránili záda. Radní se neuvědomují, že se díky vám vyhnuli možnému potrestání.

   1. Položme si otázku,proč je tedy onen dohenestovaný muž volen každé 4 roky, když je špatný, když je podle zde diskutujících tak hrozný.. To je zde tolik voličů KDUČSL??

    1. Otázka je kolik lidí v minulosti, vědělo o levárnách, které nám zde díky HUGU, vyplouvají na povrch. Tzn pro mě bude důležité kolik lidí bude volit tyhle podvodniky z ODS a KDU v příštích volbách. Pak můžeme bilancovat, jestli to lidem vadí či nikoliv.

    2. Nene, to už tu někdo z HUGO suity přeci vysvětloval, že volby tu přeci dopadají jako doposud proto, že jsme my humpolečtí voliči hloupí. To musí být tím.

   2. Nepodstatné. Opozice splnila svoji úlohu a práci, od toho tam také je.
    V principu stejné jako by se popeláři každý den po šichtě plácali po zádech, že
    vyvezli popelnice.
    Pro mne jako voliče vyvolávají výše i jinde uvedené hugo- narcistické výlevy jen antipatie.

    1. Doplňující poznatek. Proč teda vedení města dehonestuje práci opozice, když jí provádí, jak se obecně čeká? Tam antipatie nevidíš?

  1. Cpát zakázky bez soutěže firmě kamaráda je podle koalice vedené místní zkorumpovanou ODS košer?
   Na co ty studie za takových peněz? Co studuje na Okružní, když je na areál studie od Rýznera a mimo bazén je všechno zastavěné?

  2. Co je neověřené? Video ze zastupitelstva? Záměr dát kamarádovi kšeft?
   Jediná neověřená je výška částky, o kterou se měli s kamarádem šábnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Upozornění na změnu úředních hodin!

Po Říj 19 , 2020
Dle nařízení Vlády ČR usnesením č. 994 ze dne 8. října 2020 s platností od 12. října 2020. Čtěte dále:   Oznámení o přerušení dodávky el. energie

You May Like

Témata