Vyjádření k veřejné soutěži

93

na obnovu Horního a Dolního náměstí v rámci územních studií města

Více zde:

Vyjádření k veřejné soutěži


Čtěte dále:   Oznámení o záměru pronájmu uvolněného bytu

Petr

93 thoughts on “Vyjádření k veřejné soutěži

 1. No jo, místostarosta Brukner musel na HUGO reagovat aspoň takto, když každý jejich návrh skoro automaticky zamítá. Chcete takového člověka a „odborníka“ ve vedení města?

  1. Dvě faktické poznámky..
   1-Pokud někomu místostarosta nevoní, nemuseli jste ho jako voliči už poněkolikáté do řad zastupitelstva zvolit..

   2. Co chcete na obou náměstích měnit? Není potřeba lautr nic.

   1. Ad 1/ Nikdo ho jako mistostarostu nevolil. Nemame primou volbu.
    Ad 2/ Nevadi vam, ze je namesti tak mrtve?

    1. 1. Přímá volba u nás není, to vím dobře.A pokud by byla,týkala by se starostů, nikoliv jeho zástupců. Svůj post má na základě jednání s vítězem voleb. Tak to musíte brát. Vítěz se rozhodl a vytvořil tuto koalici.

     2. Náměstí nelze oživit. Obchody jsou dnes jinde, nikoho sem násilím nepřitáhnete. Berme to jako realitu a daň konzumnímu typu života. Oživení by potřebovalo, ale cesty není..

     1. Dolní náměstí se revitalizovalo před pár lety a tehdy to stálo též hodně peněz. To se musí každá garnitura podepsat na náměstí ? A za peníze nás občanů ?

     2. Stejně mám pocit, že návrh na revitalizaci co proběhl na Facebooku přišel
      – nenormálním postupem
      – A ještě po proběhlé soutěži

      Tak to beru jako výstřel do ticha a přeju spolku Hugo mnoho dalších lepších počinů

     3. To je vas nazor. Vyber kancelare probehl v tichosti v zari pred koncem mandatu tehdejsich radnich. Navic v uzkem kruhu soutezitelu. To prijde velmi amoralni mne i me dceri. Jsme rady za to, ze Hugo se maximalne snazi takove zajete koleje presmerovat na vyhybce. Nevonk vam, co? A komunikacni kanal byl zcela v poradku. Nebo si snad myslite, ze by jim dovolili zapojit mluvci? Haha.

     4. Pane Brukner, takže už kromě facebooku užíváte k šíření své propagandy i humpoláka, jo? Aspoň se podepište. Aleš H.

     5. A není hugovská aktivita fajná? Aspoň se něco děje. Upřímně, pamatujete si, že by vůbec někdy město oficiálními prohlášeními reagovalo na každý krok opoziční strany? Nikdy!!! Až teď.

     6. Hlavně, že se p. Brukner ohání komisí pro architekturu a urbanismus. Zajímalo by mě, jak je možné, že tato komise nebyla ani informována, že se tady potají připravoval projekt na rekonstrukci komunitního centra za cca 20 mil CZK. Zeptejte se prosím někoho z této komise jestli o tom měli informace. Ani náhodou. Pane Bendle, Bernarde, Bruknere, Kratochvíle, Mácho, paní Kukrechtová, Zamyslete se nad nesystémovostí v zacházení s veřejnymi prostředky. Od čeho tady takovou komisi plnou odborníku máme, když si to někde potají rozhodnete sami!!!!!!

     7. Již poněkolikáté se tady zmiňuje projekt na rekonstrukci komunitního centra. Byl tento projekt veřejně prezentován a pokud ne, může prosím vedení města takto učinit, přeci jen 20 milionů jsou velké peníze a město by mohlo prezentovat svoje záměry, aby občané alespoň viděli co to bude znamenat ve faktické podobě. Děkuji

     8. Naprosto souhlasím: ukažte vizualizaci projektu komunitního centra!!!!!

     9. Tak se obraťte na vedení města a všechny zastupitele. Nechť vám dodají informace.

     10. HUGO! Zatlačte na vedení města, ať se pochlubí vizualizací, když jí nevideli ani v komisi pro architekturu.

     11. Víte přece, že se obvykle neukazuje něco, kdy není o co stát. Ale souhlas, ať se HUGO dál činí. Tlačte na koalici, ať koná. Komunitní centrum se schválilo už v rozpočtovelm provizoriu. Kam jsme se od prosince posunuli? Proč o projektu občané nic neví??

     12. Pokud není o co stát, proč to vůbec musíme stavět, nebo to je všem jedno, že se vyhodí min. 20 mil. Ukažte vizualizaci!

     13. Ano, DN se před několika lety revitalizovalo. Ale za vskutku směšnou částku (méně než stála pouhá studie krytého bazénu vedle Žabáku). Koukám, že skleroza je svinstvo a trpí jí hodně pisatelů diskuzních příspěvků.

  1. Tak od čeho je tady komise, když si zastupitelé v koalici tlačí projekty bez jakékoliv debaty s odborníky. Jde o Humpolec, o veřejný prostor, ve kterém se pohybujeme každý den a v neposlední řadě jde o peníze nás všech, normální standard otevřené radnice. Věřím, že tyto principy sdílíme všichni, to není nic speciálního, od toho si ty lidi platíme, aby zastupovali naše zájmy.

     1. Tohle je rukavice pro tajemneho pana frrrr, ktery se na projektu urcite podilel, ponevadz kom. centrum v jinym prispevku komentoval. Pane, pane frrrr, povezte, ma mesto vizualizaci, nebo neeee ????

     2. A co kdybyste se zeptal na příslušných místech a neplkal o tom na Humpoláku??

      frrrr

     3. Neplká. Přece se ví, že město má projekt a projektovou dokumentaci. Vizualizace neexistuje.

     4. 20 mil a nemaji vizualizaci, děláte si srandu, nevěřím tomuže takový šlendrián by prošel přes pana Bernarda?

     5. Bernardovi je Humpolec ukradený, hlavně že mu teče voda. Nebuďte naivní.

     6. Ja ho nevolím, to vážně neeeee!!! Bohužel je tu spousta lidí, kteří si spojí, dobré pivo, tak mu hodím hlas.

     7. Toto je bohuzel naprosta pravda. Mesto je mu u sumaku ! Uz vidim, jak z majetku pivovaru prodava treba klicovy pozemek za smesnou cenu ! Horko tezko !

   1. Bohužel si radní a celá koalice dělají, co se jim zlíbí. Jsou tak totiž navyklí už z minula. Chvíli potrvá, než opustí staré zvyky. HuGO, nedejte se, díky !!

    1. Nespoléhejte jen na HUGO!, buďme aktivní, pokud se něčeho politici bojí, tak jsou to aktivní občané, jak je možné, že někdo jde proinvestovat 20 mil a v Humpolci nikdo neviděl, kromě pár vyvolených, za co to bude a jak to bude vypadat. To vás to vážně nezajímá???

     1. Nespolehame. Ale zastupitel Machek se snad pry dotazoval a se zlou se potazal. Viz zaznam z jednani ZM. Vzdyt mesto uz soutezi dodavatele dila !! 20 mil. a zadne informace ??

     2. Všechno, co započalo minulé vedení města. Těch věcí je několik. 🙁

     3. HUGO je aktivní a nebojí se, proto je oslovujeme. Mají tam fajn lidi i samotné zastupitele. Václav A. apod. Snad se jim podaří důležitá dění ve městě ovlivnit. Názorům koalice a určitým zájmům konkrétních jedinců navzdory.

     4. Jsem presvedcena, ze urcite jo. Na verejne mineni daji prece jen i hosi Kaja, Vlasta, Standa a dalsi. Proto reaguji na vecnou argumentaci od Huga tak, jak reaguji. Podrazdene. Za pravdu se totiz kazdy zlobi.. MK

   1. Navrhuji svatořečení HuGa!!! Ať žije naše spása a jeho všehoschopní archandělé L.R, P.M., T.V., Z.Ž a hlavně pak V,K.. Jeden zkušený a veleúspěšný matador vedle druhého. Nebýt nich, shnili bychom tady všichni v tom hnusu.

    1. Starosto? Místostarosto? Je takových vašich příspěvků třeba? Nehovoří z vás enem závist??

     1. Nejde o Hugo, jde o to, že Humpolci vládnou lidé, Bendl, Bernard, Brunkner, Kukrechtova, Kratochvil, Mácha ( byli v minulé i současné koalici), kteří neumějí, nechtějí otevřít radnici v určitých projektech veřejnosti. Vám osobně nevadí, že se tady prostaví něco za 20 mil, bez pořádný arch. soutěže, nikomu se to neukáže a v utajení se začne stavit. Hugo se snaží takový postup napadnout, že je špatný, takhle se přeci nezachází s penězi nás všech, přeci jen je to malé město, není tak těžké být otevřen.

     2. Problém je, že tady není žádná vize, nikdo neví co se bude dít, viděli jste koaliční smlouvu, víte kde se budou utrácet další milionu v r 20, 21, 22, ani náhodou a poté není čas na žádnou soutěz a na všechno se chvátá. Diskuze s občany nula! Takový vedení nechci.

     3. Všechno začíná volbou, co dam dělá Bendl, slyšel někdy někdo tohoto pána promluvit na zastupitelstvu? Určitě šikovný sklenář, ale je ustuda, že je 20 let zastupitel, ostuda nás voličů, že si nedáme více času s výběrem, nebo Bernard, ten zase si hlídá pivovar jinak Humpolec neřeší. Stop těmto zastupitelům!!

     4. Neodcházejte od tématu, možná máte i pravdu, mě ale zajímá ta vizualizace toho komunitního centra, doufám že p. Brukner bude stejně tak aktivní jako s umístěním tohoto článku sem, že se zde dnes objeví odkaz, kde se můžeme na vizualizaci podívat.

     5. A jéé, už tady máme zase ty VIZE!!! Úplně se mi po nich stejskalo.
      Ale samozřejmě, že chápu tu činnost, kterou bude Hugo asi celé volební období vykonávat. Pod pláštíkem pocitu činnosti opozice samé klacíčky pod nožičky a neustálé rytí, rytí a zase rytí. Samozřejmě s odpovídající medializací. Možná je to i dobře, protože bude kolem toho spousta legrace a hlavně se bezvadně utuží přátelské vztahy mezi občany. A ještě k těm VIZÍM: hlavně je potřeba něco smysluplného dělat, protože těch kteří měli velké VIZE a hovno z nich vzešlo, je všude na světě dost a dost.

     6. Předchozí vedení města funkci opozice nadobro zašlapalo, konkrétně Kučera sprostými nadávkami a osobními urážkami jednotlivých zastupitelů:
      “ jojo Lojzo, tobě to ve škole nikdy nešlo….“ a podobně.
      Díky Bohu za odvážné lidi v HUGO !! Nenechte se ovlivnit negativními komentáři. Práce, kterou odvádíte, má smysl! Jste slušní lidé, kteří se ptají a chtějí vědět ! Na tom není nic špatného!

     7. Bohužel nebo snad bohu dík, pokud má město rozpočet 300 mil CZK, tak je víc než potřebné vědět, co budete dělat v nebližší budoucnosti 1, 2, 3, 4, roky. To je naprosto normální, mít plán, či vizi. Vy osobně též plánujete, kam pojedete na dovolenou, co koupíte rodičům k výročí jejich svatby, kdy postavíte rodinný dům atd. Jen u rozpočtu 300 mil je zodpovědné mít plán pro delší období než jeden rok, jelikož pokud ho nemáte, tak neustále jste vlečen ad hoc záležitostmi. A to není správné. Chtějte po zvolených a placených zástupců měst více profesionality, jsou to i vaše prostředky, s kterymi se zde nakládá. Tak ať je to co nejefektivnější. Mít vize a plány to není nic sprostého, naopak to je nezbytné pro jakoukoliv společnost nebo chytré město!!!! Bez rozdílu jestli tomu šefuje Karel nebo Tomáš! Vize a plány rovná se zodpovědnost řádného a správného hospodáře.

     8. Právě naopak bez vizí a plánů, vám nikdy nic nevzejde. Nezmám jediného úspěšného podnikatele, který začal podnikat bez vizí. To samé platí o řízení města! Jeďte do Líbeznic, Dolních Břežan, Litomyšle, to jsou města, od kterých by se měl Humpolec učit.

     9. Jestli něco Brukner má, tak neférové jednání zavánějící korupcí !! Viz. jmenování kamaráda z hradecké diecéze za nového odborného lesního hospodáře našich městských lesů bez výběrového řízení !!!

     10. Jestli to je tak jak píšete, tak by mě zajímalo , co na to pan Čistý Stanisla Bernard. Není náhodou tváří fondu proti korupci?

     11. Vernarda Humpolec nezajímál, nezajímá a nikdy zajímat nebude, pokud mu nebude křížit plány s expanzí jeho pivovaru.

     12. Jste tak naivní nebo hloupí ? Ti mladí, progresivní, aktivní a nevím co ještě lidé z Huga dokáží jenom to na co mají v zastupitelstvu sílu, tj. kolik mají hlasů. To samé co v minulém zastupitelstvu hnutí ANO. Problémem je, že do zastupitelstva lidé volí některé „osobnosti“, které si to tam jen čtyři roky odsedí a nevypadne z nich ani slovo natož nějaký námět ku prospěchu města. V minulém období např. dvě dámy z ČSSD a jedna z KDU/ČSL. A byli mnozí další. To si pak Jiřík Kučerů mohl dělat co chtěl. Tohle nějak změnit by mělo smysl, ale po volbách už jsou karty rozdány, teď už můžete jen brečet na humpoláku.

     13. To máte recht !! Arnotová ani Krejčí nikdy nic neřekly. A Arnotová, halící se do hávu křesťanského, v tom tichu pokračuje nadále. Škoda. Městu nikdy nic nepřinesla ani nepřinese. No tak hlavně že na každým zasedání spořádá svůj chlebíček. Svět se zbláznil !

     14. Spása s Hugisty samovolně nepřichází, ale svěží větřík jistě ! Mladá krev má odvahu tnout do věcí, do kterých se předchozí opoziční zastupitelé zasáhnout báli – ovlivněni a svázáni dlouholetými svazky a vztahy s vedením města ! HUGO – nedejte se !

     15. Ja chci vidět vizualizaci komunitního centra, když něco bude stát 20 mil tak ať nám to ukáží, co to bude a jak to bude vypadat.

     16. Proč jste tam zvolili tedy 15 stejných zastupitelů??? Znovu a znovu.

      Teď nenadávejte…

     17. Přesně tak. A vizualizace samozřejmě existuje. Jen se dá předpokládat, že bude zveřejněna později a ne, když si kde kdo dupne. Nechte dělat lidi svou práci a pak si to vyhodnoťte a podle toho zvolte.

     18. A když se jim ta vizualizace nebude líbit, tak nejlépe defenestraci. Tu my prece umime.

     19. Vizualizace neexistuje. Pokud je mi známo, vypracován byl projekt. A pak projektová dokumentace kvůli vypsání VŘ.

     20. Vizualizace by spravně měla být zveřejněna ihned po vybrání vítězného projektu. Míst, kde se může dlouhodobě prezentovat má město vícero, viz Měkis. Nemělo by to fungovat tak jako dnes, že se vybírá stavební firma a nikdo z obyvatel nemá ještě tušení jak bude projekt za min 20 mil vypadat.

     21. Pokud vím tak Humpolec si nechal zpracovat několik studií na rozvoj města, dopravu a nyní se dokončuje studie Horního a Dolního náměstí. Nevím jaký smysl má vyhlašovat arch. soutěž. Něco se má na náměstí stavět nebo bourat? Zastupitelé za Hugo mohou komunikovat s arch.komisí, která je poradním orgánem města. Vizualizace komunitního centra je určitě k dispozici na radnici na Humpoláku ji nevykouzlíte.

     22. Mimochodem už se vyhlásila arch. Soutěž na rekonstrukci ulice Lnárská? Já jen, aby pak zase nebylo pozdě. A k tomu je dobré mít vize a plány, řešíte věci s velkým předstihem.

     23. Co v Lnářské chcete zase měnit?? Před pár lety ji rekonstruovali…

     24. Ja nic, ale město má záměr, možná by nebylo od věci, kdyby p. Brukner k vizualizaci komunitního centra přibalil ještě zá měr investice v Lnářské ulici

     25. A jsme opět u toho: vize, plány, strategie, cíle na následující volební období. Bohužel se bojím, že něco takového slyší Kratochvíl, Brukner, Kukrechtová prvně. Možná by nebylo od věci, kdyby si skočili do pivovaru na školení. Standa by jim mohl trušku pomoc, přeci jenom ten ví co jsou vize, plány, cíle a jak je naplňovat

     26. Jo to ví. Ale na úkor občanů města. takže to by asi nebylo dobré školení….

     27. Vize, plány, strategie a cíle stvořilo prostě Hugo. Nikdo před nima a po nich je neměl a ani mít nebude, protože nikdo není tak chytroučký.

     28. To, že Hugo skončí v opozici, bylo jasné už od počátku. Teď toto koneckonců zní už ze samotné ODS. Vítěz voleb vedle sebe nechtěl někoho, kdo ho převyšuje nejmíň o třídu. A tak šel raději s hady KDU a ANO, tzn. prodlouženou rukou Bernarda. Bez Alči Štěrbové se najednou anoisti stali přáteli, bez ohledu na jejich situaci na celostátní úrovni. A tak v radě města máme lidi kteří, nemají časovou ani mentální kapacitu funkci radního zvládat.

     29. Kam se hrabe Večerníček. Jasné resumé: Hugo – nadlidi !!!
      To se mi bude hezky spinkat. Dobrou noc strýčku Fido! Pardon Hugo!

     30. Taková situační sci-fi parodie hororového typu s názvem: Hugo, pojďte si hrát!

     31. Zatím jediný kdo si tady hraje, je koalice ODS, KDU, ANO, bohužel hra je to s občany a ještě k tomu někdy nemá ani pravidla, nebo je zná jen jedna strana.

     32. Ať zveřejní vedení města koaliční smlouvu, alespoň budeme znát záměr, jak to s námi chtějí hrát. Mají vůbec koaliční smlouvu?

     33. Nenechte se vysmát, koaliční smlouva, to je v Humpolci sprosté slovo. Ještě by se museli k něčemu zavazovat a lidi by po nich mohli chtít nějaké plnění. Pokud vím tak v Humpolci žádná koaliční smlouva s jasným programem, co bude koalice prosazovat, neexistuje. To by Bernard nedopustil

     34. Neodbíhejte od tématu, já chci ať zveřejní vizualizaci komunitního centra, chci vědět kam poletí přes 20 milionů, jak to bede vypadat.

     35. Mě vizualizace zrovna nezajímá. Podoba zůstane prakticky stejná.Co by se asi změnilo. Hlavně aby zde fungovaly pořádné schůzovní místnosti s bezbar wc a vstupem.

     36. Za bezbarierový wc, a par jednacek, 20 milionu, je víc než dost, nemyslíte?

     37. Tak se mi zdá, že se tady jdou utratit bez velkého rozmyslu další obři peníze. Stejně jako na Stromovce altán s wc a místem pro kavárnu. To stálo 9 mil, jsem zvědavý na nájemce. Mýslím, že jako obvykle město nemá nic vyřešené, neboť neměli již v zadání jasno o provozovateli. Jednoduše ad hoc řízení. A peníze se utrácejí a utrácejí……..

     38. Mi teda prijde, ze Hugino se neboji. Dyt se podivejte, jak jsou uz od leta rozjeti. Niceho je nerozhodi. I ta vedouci koalice je sotva stiha , enem reaguje na jejich vecne argumenty. Sami v ANO+ODS+KDU nic nevymysli. A kdyz neco, tak je to fakt perla – treba jako reditel ZUS predsedou FV. Tadaaa, to je dobra ironiee. Neni to spis dokonce oxymoron???

     39. Protože ze zákona musí být předsedou FV člen zastupitelstva..Už to chápete??Balnohová to po Bartákové nechce a kdo tam zbývá? Čáp? Sledujte to trochu do detailu

 2. Nechápu proč to řešíte tady na Humpoláku, to je houby platný. Seberte se a jděte za Hugem řízený kontrolní výbor, ten ať to prošetří s jasným výsledkem.A k těm vizím a plánům, to si myslíte,že za současného vedení radnice to bude lepší nežli za Kučery, pokud ano tak jste velmi, ale velmi naivní. Musíte si holt počkat další čtyři roky a zvolit do zastupitelstva lidi kteří jednak chtějí a druhak na to mají.

  1. Jenže zase zvolí z 21 zastupitelů 15 stejných.. Tak to je už kolik období.

   Ale co chcete od voličů, kteří za 30 let nepochopili volební systém v komunálních volbách, křížkují napříč spektrem jen podle známosti té které, toho kterého. Nic víc si o něm nezjistí. Máme i voliče, kteří křížkují systémem ne 21 křížků,ale třeba jen 10 nebo 5, tím odhodí dalších třeba 11 hlasů. Inu máme inteligentní voliče..

 3. Hele a jak je to vlastne s tou dopravni studii, ktera mela byt dokoncena do konce prosince? Uz je nekde na webu mesta? Nebo zase nic v terminu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pozvánka na Rybářský ples v Humpolci

St Led 30 , 2019
Rybářský spolek v Humpolci zve všechny milovníky dobré hudby, tance a veselé zábavy na tradiční Rybářský ples, který se koná již tuto sobotu 2.2. 2019 od 20:00 hodin ve Spolkovém domě v Humpolci. Čtěte dále:   Oznámení o záměru pronájmu uvolněného bytu

You May Like

Témata