THINK ARCH 2014 zná vítěze

7

Na Večeru architektů v pražském experimentálním prostoru NoD byly v úterý 17. března 2015 předány ceny vítězům soutěžní přehlídky THINK ARCH 2014. Na skvělém druhém místě se umístil projekt Ing. arch. Martin Franěk za realizaci vyhlídkové věže na hradu Orlík u Humpolce.

Byly oceněny nejlepší studentské práce a práce architektů do 40 let. Tématem letošního ročníku byla udržitelnost a efektivnější využití materiálů a energie v architektuře.

Předmětem přehlídky THINK ARCH byly návrhy a realizace staveb, které vykazují prvky udržitelnosti, efektivnějšího využití materiálů a energie a zároveň kladou důraz na zvýšení kvality prostředí. Na slavnostním večeru v pražském NoDu byly předány ceny vítězům obou kategorií. Celkem se v přehlídce sešlo 27 soutěžních návrhů.

Organizátoři hledali architektonicky kvalitní a invenční práce, které jsou svou koncepcí přínosné pro životní prostředí a kvalitu vystavěného prostředí. Protože cílem přehlídky je propagace ‚mladé‘ a progresivní architektury, byla druhá kategorie určena architektům ve věku do 40 let.

Vítězové – kategorie Architekti do 40 let
1. místo: Ing. arch. Veronika Sávová za ideové řešení: Revitalizace malešického náměstí / cena ve výši 30.000 Kč
2. místo: Ing. arch. Martin Franěk za realizaci: Vyhlídková věž hrad Orlík / cena ve výši 20.000 Kč
3. místo: neuděleno

Vítězové – kategorie Studenti
1. místo: Jindřich Ráftl se svým návrhem: Biosyntetická zásobárna pitné vody pro slumy v Lagosu – Bio(s) / cena ve výši 25.000 Kč
1. místo: Jiří Lukáš se svým projektem: Stodola na fojtecké pastvině / cena ve výši 25.000 Kč
2. místo: neuděleno
3. místo: Tereza Komárková za návrh: Art Hive / cena ve výši 10.000 Kč

Cena Autodesk Award
V druhém ročníku soutěžní přehlídky THINK ARCH byla udělena zvláštní cena Autodesk Award za využití 3D nástrojů CAD v architektuře. Generální partner soutěže Autodesk podpořil jednoho architekta částkou 30.000 Kč. Cenu Autodesk Award získal soutěžní návrh Petry Vojtasíkové: Městský skleník

Čtěte dále:   Mánesovu ulici v Humpolci čekají změny. Dle místních jen k lepšímu

převzato z: http://www.thinkarch.cz/cz/108/think-arch-2014-zna-viteze

Petr

7 thoughts on “THINK ARCH 2014 zná vítěze

      1. Hrad měl v minulosti věž jistě celou a nahoře byla i rozhledna – proto se věže stavěly. Průhledné schodiště s ochozem je skvělé řešení jak „plasticky“ dostavět to, co již spadlo. Kdyby se nechalo všechno svému historickému osudu, tak by místo hradu byla nad Humpolcem hromada kamení porostlá roštím.
        Dobře, že byl tento projekt realizován!

  1. A co takhle zkusit občas vyvěsit tu vlaju, jako že je rozhledna otevřena. Správci hradu by se už konečně mohli povznést nad svou nenávist vůči tomuto projektu a pustit nás k výhledům na město a okolí. Určitě by to bylo pro občany a návštěvníky města přínosnější než tento podivný bojkot, který stejně nic neřeší. A ještě by vydělali slušnou sumu na vstupném. Krásných dnů již bylo spousta!

    1. O žádný bojkot rozhledny se nejedná. Vlajka bude vyvěšena v sobotu 4. dubna (a celý velikonoční víkend včetně pondělka), kdy stejně jako ostatní památky zahajujeme sezonu a potom bude otevřeno až do konce října (duben, říjen – víkendy a svátky, květen, červen, žáří – čtvrtek až neděle, červenec, srpen – úterý až neděle). Možností k rozhlédnutí bude tedy dost a jestli myslíte, že se o hrad straráme špatně, tak nám můžete pomoct to dělat lépe – práce je dost. Pěkný den přeje Pavel Koubek – kastelán na Orlíku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zdechovský bude s premiérem Sobotkou řešit kompenzace pro obce v okolí Želivky

Čt Bře 19 , 2015
Brusel/Praha – Ve středu 18. března se v Bruselu setkal europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). Tématem jednání budou finanční kompenzace obcím v okolí vodní nádrže Švihov (též řečená Želivka). Čtěte dále:   Ulice Pražská a Na Kasárnách OTEVŘENA!

You May Like

Témata