Kraj ještě letos začne s modernizací závodiště Zlaté podkovy v Humpolci

Kolbiště Dusilov, tedy místo konání tradičních závodů Zlaté podkovy Humpolec, projde za podpory vlastníka – Kraje Vysočina v následujících letech modernizací, tak aby mohla být včas předložena přihláška tohoto areálu na pořadatelství Mistrovství ČR v závodech všestrannosti v roce 2019

 Pod dozorem expertů na stavění tratí mistrovského formátu budou nejen upravovány překážky, ale také postavena nová trať. S tím souvisí také technické vyřešení závlahy, modernizace doprovodné infrastruktury areálu pro návštěvníky nebo vybudování vyšších kapacit pro ustájení koní,“ říká náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí a majetku Josef Pavlík. Upozorňuje, že většině aktivit bude předcházet vypořádání majetkoprávních vztahů pozemků v areále kolbiště.
 
 
 

Rada Kraje Vysočina dnes rozhodla, že v následujících minimálně dvou letech podpoří kroky Školního statku Humpolec, který jezdecké závodiště spravuje, vedoucí k modernizaci a dovybavení s cílem rozšíření využitelnosti tohoto jedinečného sportovního areálu na Vysočině.

Školní statek Humpolec opraví, navrhne a nechá vyrobit nové překážky nejen pro terénní zkoušky. Nároky na jejich bezpečnost a pevnost se rok od roku zvyšují a zpřísňují. „Jen v letošním roce je připraveno patnáct nových terénních překážek. Ostatních více než sto pro zajištění závodů všech disciplín všestrannosti se musí pravidelně kontrolovat, obnovovat a natírat. Náklady jsou spojeny i s uskladněním mobilních překážek přes zimní období a mimo sezónu,“ říká ředitel Školního statku Humpolec Jan Mácha. Překážky budou ještě letos nově postaveny po konzultaci se zahraničními poradci pro stavbu mistrovských tratí, Kraj Vysočina souhlasil také s pořízením čerpadla pro zajištění  závlahy části areálu, jako zdroj bude použita voda z potoka u závodiště. Dalším krokem pro zvýšení komfortu soutěžících týmů bude i vybudování dostatečné kapacity pro ustájení koní. V případě třídenních závodů se jejich počet pohybuje kolem 150. „Pro zajištění této služby by měl Školní statek využívat haly, kterou vybuduje v rámci projektu budování centra zemědělského vzdělávání v areále statku. Pro halu se tak rozšíří uplatnění,“ doplňuje Josef Pavlík. Na zajištění plnohodnotného provozu celého jezdeckého areálu vč. nákupu nutné techniky uvolní Kraj Vysočina jeho příspěvek pro Školní statek Humpolec 400 tisíc korun. Další jednotky miliónů korun je připraven kraj po dořešení majetkoprávních vztahů k pozemkům uvolnit na dovybudování sociálního a stravovacího zařízení.

 

Kolbiště Dusilov Humpolec bude v termínu 25. – 27. srpna 2017 místem konání už 52. ročníku Zlaté podkovy – finálových závodů všestrannosti a spřežení. Kraj Vysočina pravidelně tuto vrcholnou sportovní akci podporuje a i letos bude sponzorem Zlaté podkovy. V současné době se v Humpolci koná až 12 jezdeckých nebo vozatajských soutěží. V případě modernizace závodiště má krajské kolbiště šanci stát se v roce 2019 pořadatelem nejvyššího domácího podniku – Mistrovství ČR v závodech všestrannosti. Stalo by se tak druhým sportovištěm v republice, které by po Pardubicích, splnilo přísné požadavky vyhlašovatelů na podmínky tratí.

Zlatá podkova

  • tisk@kr-vysocina.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Noční prohlídky s pány z Lichtenburka

Čt Čvc 13 , 2017
Sobota 15.07.2017 Sobota 29.07.2017

You May Like

Témata