Studie úpravy prostoru před zdravotním střediskem

35

Po úspěšně provedené rekonstrukci křižovatky ulic Masarykova a Hálkova zadalo město zpracování architektonické studie, která by navrhla vhodnou úpravu prostoru před dětským zdravotním střediskem včetně autobusových čekáren a novinového stánku.

Zpracovatel – atelier Penta z Jihlavy – předložil tři varianty možného řešení, které by se měly stát podkladem pro následné zadání projektu. Tímto návrhy předkládáme veřejnosti k seznámení a budeme rádi, když nám napíšete, co se vám na návrzích líbí a naopak. Vaše návrhy budou podnětem k úpravě studie a následnému zadání projektu.

Zdroj a více zde:
Váš názor


Petr

35 thoughts on “Studie úpravy prostoru před zdravotním střediskem

 1. varianta A – nejlepší, průhled do parku, dostatečné zastřešení
  varianta B – moc mohutné, kamenný gambion – není zde průhled do parku
  varianta C – na úkor zeleně, to je škoda, není nutný tak velký přístřešek

  možná by bylo zajímavé uvažovat a malém stánku s kávou, čajem (nebo malá kavárna)

  1. Pokud současní zastupitelé rozhodli vrátit veškeré zastávky do tohoto prostoru.Je nutné zajistit dostatek zastřešení. Park před lékárnou a dětským středskem není nijak extrémně důležitým prvkem.

   1. Pokud vím, žádné zastávky se do tohoto prostoru nevrací. Pouze se, na základě požadavků cestující veřejnosti, vytváří důstojné prostředí pro zastávku stávající. Úprava navazujícího veřejného prostoru je, v souvislosti se zahájenou loňskou rekonstrukci, jen logickým vyústěním.

    1. Za mě varianta B, něco architektonicky zajímavého v Humpolci potřebujeme.Varianta A je strohá, varianta C zabere moc zeleně.

     1. „Architektonicky zajímavým zastávkám“ věnoval Gebrian několik dílů svého pořadu a já s ním celkem souhlasím, že zastávka je pouze zastávka, tedy by měla být jednoduchá, funkční, snadno udržovatelná a cenově přijatelná. Za mě A.

     2. Škoda že radnice neudělala relevantní výzkum, kolik lidí z města chce vůbec zastávky zrovna v této lokalitě. Nic světoborného po architektonické stránce s tím stejně vymyslet nejde.

     3. A o čem by ten výzkum vlastně byl? Zastávka tzv. Mléčné lahůdky je v tomto prostoru bez mála 40 let. Většina autobusů tam historicky zastavovala a zastavuje. Pochybuji, že pokud se zeptáte cestujících, kteří pravidelně využívají autobusovou dopravu, zda souhlasím se zrušením této zastávky, tuto variantu s nadšením uvítají. A je to snad pro tyto lidi?

     4. Tak nevím,ale toto vše už na tomto místě bylo a v důsledku rozvoje,navýšení dopravy a celé řadě jiných věcí se postavilo AN aby se tété lokalitě ,,ulevilo,, a dnes po více jak 40 letech se bude za velký peníz vymýšlet, co do budoucna nebude mít dlouhého trvání.

     5. Vy neco vite, nemuzete alespon naznacit? P.S. Tusim odkud vitr vane, pri poslednich volbach jste si take uz byli jisti, doufam, ze dopadnete stejne.

     6. Přehrnout AN k Mlíčňáku je největší prasečina, která se ve městě udála od r. 1989 !!!

     7. A jak to mají dopravci udělat jinak, když banda diletantů blokuje výstavbu nového terminálu v ul. Okružní. Cestující už dávno mohli využívat vytápěné moderní prostory, takhle by měli vzít hůl a ten Spolek blbů zřezat!

     8. Spolek blbů. Banda diletantů. Ano, přesně to nám sedí na radnici a drží se koryta zuby nehty.

 2. Já jsem za variantu C. Vzniklo by takové malé námestíčko a určitě by se tam hodila nějaká kavárna a odpočinková zóna.
  Pokud tam bude park tam tam bude stejně nasráno od psů a nebude si kde oddychnout

   1. V letních vedrech ochlazuje každý kousek trávníku, každý strom rožhavené ulice a podle mě už si centrum města nemůže dovolit ukousnout další kus parku. I těch míst, kde se může vsáknout dešťová voda do země už moc není. Pěkný den. Pavel Koubek

    1. Chudy socialisticky lid bolsevicke ery nemel na to mit nekolik aut v rodine. Proto byl takovy rozmach autobusove dopravy. Dnes, kdy autobusy uz skoro nikdo nejezdi lze par takovych vozidel jedoucich skrz to nase mestecko krasne, strediskove, tolerovat. Hlavne je potreba snizit pocet spoju a nasadit busy polovicni velikosti, aby tolik neobtezovaly.

     1. Sakra, dnes je veškerý lid včetně duchodců bohatý, to jsem netušil. A každý má nejméně dvě auta, tak ano proč autobusy. To jste napsal skvělý blábol. Naopak město by mělo mít místní autobusovou dopravu, tak jak je to jiných městech, je zajímavé, že naši radní nemají na nic peníze, z čeho pak hradí i menší města např. tu dopravu, městskou polici atp. Zvláštní ne !

     2. V roce 1990 bylo v ČR 2,7 mil. os. aut nyní 5,2 mil, tak si nežijeme špatně. I důchodce musí přemýšlet a něco si naspořit nebo se nějak zabezpečit na stáří. Už to není o tom dát všechny peníze dětem, spíš naopak…

     3. Jsou lidi co budou narikat jak kurva u soudu vzdycky. A zdaleka to nemusi byt jen duchodci.

 3. Zužování vozovek má při současném sněhu opravdu pozoruhodné následky. Leckterá ulice už je průjezdná jen jedním směrem, a rozvážet něco po městě je očistec. Lidi se musí na dálku domlouvat rukama kdo má mít přednost, dvě auta se vedle zaparkovaných už prostě nevyhnou. Díky, díky, díky!

  1. No a právě tím, že se nedá jezdit, nedojde k nehodě:-) Tomu se říká aplikace strategie nula chyb způsobem „kdo nic nedělá, nic nezkazí“:-)

   1. Přijde doba, možná už velmi brzy, kdy tyhle nesmyslně zúžené ulice bude město znovu rozšiřovat…Do desíti let je to tady.

    1. Pokud bude pan Viktora řídit TS jako letošní zatím probíhající zimu,tak tomu dávám tak do prvních švestek.To co se děje,tedy spíš neděje ohledně odklízení sněhu,tak to je na pováženou.Pane Viktora,kde je ta technika,se kterou jste se,dle Vašich prohlášeních v tisku,tak vehementně chlubil?Naprosto mě nezajímá kolik jste utratili za všemožné stroje,když maminky nemohou ,,urvat,,kočárky po rádoby chodníku kvůli neodklizenému sněhu.Hlavně že od jara do podzimu brázdí město elektrický vysavač a ve sněhové ,,kalamitě,, se po chodnících loudá jeden někdy i dva traktůrky.

     1. To já zas myslím, že nebylo uklizeno špatně. Naše maminky na tom nebyly líp a taky to dokázaly. Chce to mít kočárek, se kterým lze jezdit i venku, ne pouze po podlaze nákupního centra. Jinak kdyby některé maminky nejezdily všude automobily, které umí sotva ovládat, natož inteligentně zaparkovat (situace před školami každé ráno je toho důkazem), technika by se jistě častěji dostala do míst, která si přejí mít uklizena.

     2. Ještě bych doporučil osvědčený model dopravního prostředku pro děti v zimním období, který jsem užíval pro své děti a nyní i pro svá vnoučata. A tím jsou sáňky! Pak nemůže být problém. Když tak se zeptejte svých rodičů, co to „sáňky“ je.

     3. Jo dnešní pipiny, ty musí být ve všem in, copak by některá z nich mohla použít sáňky, to by nebyla přece cool. Na 50 metrů autem to je jejich životní styl. TS uklízí dobře, je holt zima, padá sníh a někteří jsou z toho úplně mimo. Parkovat to neumí, klidně stojí do půlky ulice, chtělo by to odtahovou službu.

     4. Ten kdo zúžil vozovky měl myslet na to že tady máme taky občas i zimu a sníh. Nejsme v jižní Itálii, i když mafii tu máme taky.

     5. Ty brďo, lidi, to je peklo, co?
      Nepřiměřeně hořké pivo, příliš úzké vozovky, mafie kam se podíváš, neprohrnuté chodníky, kriminalita jak v Juarezu a ještě nám chtějí sebrat autobusák.
      Někdy si říkám, jak se tady vůbec dá proboha žít???

     6. Popsal jste to dobře…. Tak to tady opravdu je, pouze místo ..kriminality jako v Juarezu… bych použil ..vševědoucí zastupitelstvo…

      Od vás skoro ze samoty to možná tak vidět není…

     7. To právě bylo zahrnuto v tom pojmu mafie:-) A ještě jsme zapomněli dodat, že míra globálního oteplování je u nás nejvyšší na světě a že z případného výskytu ptačí chřipky u nás bude obviněn muž na radnici.

     8. Když už jsi mne, anonyme, zařadil někam, kam nepatřím, najdi ještě odvahu a podepiš se:-)
      Jinak odkaz, který jsi vložil/a, vede na stránku jedné ze zájmových skupin. Na takových stránkách vždy najdeš vybrané informace – ty, které se oné zájmové skupině líbí. Je jedno, jestli jde o busák v Humpolci, nebo třeba situaci na Ukrajině. Každý to vykládá po svém. Do nového roku Ti přeji méně žluči, více odvahy a lepší ověřování informací.

     9. Bez ohledu na politickou příslušnost musím konstatovat, že takový nesmysl, jako stavět dva terminály v jednom malém městě považuji za úplnou zhovadilost. Jen chci věřit tomu, že takovýto vpravdě „koucourkovský“ nápad nikdo z města vevyplodí! Vždyť bychom byli k smíchu snad celému světu. S ohledem na zde zmíněná globální témata!

     10. Dost cestuji autobusem. Jsem pro variantu B, S využitím jednoduchosti varianty A.
      Je třeba uvažovat s malou zateplenou čekárnou s bufetem. Ne každý cestující může přijít tak, aby nemusel čekat delší dobu. Pod otevřeným přístřeškem je to někdy krušné. Varianta C zabírá zbytečně zeleň. Další zpevněné plochy v tomto prostoru nejsou třeba

     11. Dost cestuji autobusem. Jsem pro variantu B, S využitím jednoduchosti varianty A.
      Je třeba uvažovat s malou zateplenou čekárnou s bufetem. Ne každý cestující může přijít tak, aby nemusel čekat delší dobu. Pod otevřeným přístřeškem je to někdy krušné. Varianta C zabírá zbytečně zeleň. Další zpevněné plochy v tomto prostoru nejsou třeba

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Noční běžkování

Út Led 10 , 2017
V současné době jsou v Humpolci upravené všechny tři trasy, a kromě toho je všude spoustu dalších projetých stop od nadšených běžkařů průzkumníků.

You May Like

Témata