Luděk Rýzner: 8smička Humpolec

3

O humpolecké 8smičce, industriálním areálu na půli cesty mezi Prahou a Brnem, který prošel proměnou na kulturní prostor promluví architekt Luděk Rýzner. Cyklus přednášek bude na probíhat každou středu ve spolupráci s TIC Brno a Fakultou architektury VUT v Brně.


Luděk Rýzner, český architekt a zakladatel ateliéru OK PLAN ARCHITECTS v Humpolci, přesáhl regionální hranice a získal mezinárodní uznání. Jeho inovativní přístup k rodinným domům a industriálním staveb kombinuje principy funkcionalismu s estetikou. Jeho průmyslové stavby s administrativou jsou tak estetické, že je těžké označit je za „výrobní“. Během let získal řadu ocenění, včetně titulu „Stavba roku“, což potvrzuje jeho mimořádný talent v architektuře.
Vstup na přednášku je zdarma.

Luděk Rýzner: 8smička Humpolec

Pořadatel
TIC Brno, Fakulta Architektury VUT

Místo konání
Fait Gallery, Ve Vaňkovce 2, Brno

Start
wed 15.11.2023 18:00

Odkaz
www.facebook.com …

Axl

3 thoughts on “Luděk Rýzner: 8smička Humpolec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zámek v Červené Řečici je klenotem české renesance. V minulosti patřil pražskému arcibiskupství

Po Lis 13 , 2023
ámek v Červené Řečici na Vysočině využívali jako letní sídlo pražští arcibiskupové. A to už v dobách, kdy byl zámek ještě pouhou tvrzí, tedy ve 13. století. Za socialismu byl na zámku například archiv, po sametové revoluci areál chátral, a před úplnou zkázou ho zachraňovali dobrovolní nadšenci. Dnes je v […]

You May Like

Témata