Petr

16 thoughts on “Veřejná zakázka – zateplení a oprava kina v Humpolci

 1. Nešlo v rámci projektu vyřešit i bezbariérový vstup do sálu kina?
  Myslím,že by to určitě stálo za úvahu a evropská dotace by tu plošinu na schody zatáhla.

  1. Nešlo se trochu nad budovou zamyslet (zaplatit) a nedělat z toho takový „tupý“ knedlík oplácaný polyšem?? Dávám tomu pár týdnů, než někoho napadne při cestě z diskotéky zkusit do pláště kopnout. Příklad podobné úspěšné izolace viz. podloubí na stromovce.

   frrrr

   1. Ahoj! Zamýšlet se sice můžeme, ale kromě nápadů se musí sehnat i peníze. Než se podaří získat nějakou dotaci, tak se utápíš v „papírování“. A to, co ti uznají do nákladů, je hodně omezené – ale myslím, že s tím ses už setkal také. „Tupý“ knedlík nebudu komentovat – víme oba moc dobře, že hodnocení architektury je hooodně subjektivní (a navíc zde těch podmínek a omezení bylo víc než dost). Vzhledem k požadavkům hasičů na fasádě nebude polyš ale vata – na to zmíněné prokopnutí je to celkem jedno. Ale snad se shodneme na tom, že to není ani tak problém fasády či materiálu, ale toho blbečka, který si ničením věcí zvedá sebevědomí. A když nevyhraje „souboj“ s fasádou kopnutím, vezme si sprej… Měj se fajn, hodně štěstí rodině a ať se daří!M.

    1. Zdravím.
     Vzhledem k tomu, za co se ve městě utrácí finance, tak si myslím, že peníze primární problém nejsou. Tak jako se „cpou“ do obnovy rádoby historických fasád (nic proti dobrému záměru, ale formě provedení), měl by se někdo zamyslet nad tím, že se jedná o výraznou městskou dominantu, která si zaslouží, dle mého (ano, subjektivní názor) něco víc, než jednoduché oplácnutí KZS, ať už je jakýkoliv.
     Osobně shledávám stávající vzhled z hlediska materiálů, struktury, trvanlivosti apod. zajímavějším než chystaný záměr (opět subjektivní názor).
     Na druhou stranu je mi jasné, že úkol projektanta zněl jasně, bohužel.
     Taktéž se měj fajne, ať se daří a pozdravuj doma.

     frrrr

 2. Hele Milo, tak me napada, ze tys to konzultoval s Ludkem Ryznerem, aby to zapadalo do koncepce celyho prostoru, co? Dobry, pro me na Tebe prekvapivy, musim rict. Ne proto ze dobry ale pro ten styl.

  1. Moc pěkně navrženo. Ještě by to chtělo udělat něco s tím socialistickým obchoďáčkem vedle. Tento to tam jako dost kazí.

   1. Tam se ale obavam ze to bude na delsi lokte. I kdyz jsem presvedceny ze i s timhle objektem se pocita a ze dostane novy, hezci a vhodnejsi kabat. Na druhou stranu s panoramaty panelaku naproti se ale asi uz nic udelat neda a ty to budou hyzdit vzdycky.

    1. Co pořád máte s paneláky.A v čem by lidé bydleli? V těch starejch pazdernách co vychází na starých snímcích Humpolce v kalendáři? Jako byly před Kuchařovem nebo proti obchodnímu učilišti? Ještě že to zmizelo.
     Objekt nákupního střediska vycházel z tehdejšího dobového arch.záměru a stylu a to už je 30let. Ony dnešní super, hyper markety také mnoho krásy nepobraly.
     k bezbariérovosti kina bych dodal, že po muzeu a knihovně by zpřístupnění sálu bylo víc jak záhodné.Snad o něm bude uvažováno v příštím období 014-018,když nyní to nevyšlo.

     1. Obchoďáček Na kocourku není třeba na rozdíl např. od Jihlavského Prioru na náměstí bořit. Stačily by úpravy v podobném stylu jako bude kino.
      Jinak paneláky jsou skutečně šílené a nezdravé a morálně přežité bydlení. Bohužel pro mnohé je výměna za byt či domek, dle současných trendů, ve snové sféře.

     2. Pro většinu.Z bydlení je dnes takový luxus,že budou i ty pazderny dobré..

     3. Tento příspěvek může napsat jen totální hlupák.Paneláky zhyzdily naše město odporným způsobem.Všechny ty staré budovy co dnes můžeme bohužel již jen vidět v těch kalendářích/obrovský dík panu Maršíkovi,že je stále dělá/by dnes byly opraveny a město by vypadalo zcela jinak.Komunisté město takto poničili a je nepochopitelné,že to může dnes ještě někdo obhajovat !

 3. Pokud se osloví firma provádějící zateplení systémem ETICS ( např. Weber, Baumit apod ) je sice cena vlastního zateplovacího systému vyšší ( cca 1000 Kč/m2 ) na druhou stranu jsou všechny komponenty certifikované Evropským technologických schválením a je tedy možné, jelikož se jedná o veřejnou budovu, žádat o peníze z Evropských fondů. Pokud se realizace předá nejlevnější firmě, která nabídne cenu třeba 600,-Kč za metr pak budou použity shitové komponenty a to od polystyrenu po kotevní prvky a lepidlo což ve finále přinese neštovice na fasádě a jiné neduhy takovýchto „systémů“
  Skutečně doporučuji oslovit konkrétní firmy, které s tímto mají zkušenosti a umí to !!!! Cena je v tomto případě opravdu až na druhém místě . . . .

  1. Vzhledem k tomu, že se bude jednat o veřejnou zakázku, jde o cenu, nikoliv o kvalitu. Takto je bohužel nastaven zákon. Jediné, o co se můžete pomyslně opřít, je kvalitně zpracovaný projekt, ale ten je nutno zaplatit. Začarovaný kruh….
   Tentokrát mluvím obecně.

   frrrr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Anketa ZLATÁ JEŘABINA 2012

St Bře 20 , 2013
Podpořte svým hlasem humpolecké kulturní aktivity a projekty!

You May Like

Témata