Pokračuje další ročník soutěže Stavba roku Kraje Vysočina

12. ročník této tradiční soutěže zaštítil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a Karel Štefl, starosta Počátek, které budou hostitelem slavnostní vyhlášení výsledků. Příjem přihlášek do aktuálního ročníku Stavba roku Kraje Vysočina sice končí 14. května, ale do konce února mají účastníci výstavby možnost své realizace zaregistrovat za nižší účastnický poplatek. Záměrem soutěže je ocenit nejlepší novostavby a rekonstrukce staveb, které byly realizovány v Kraji Vysočina, a udělit jim titul Stavba roku.

Účastníci výstavby mohou přihlásit realizace, které byly dány do zkušebního provozu nebo zkolaudovány v období od 1. ledna 2012 do 31. prosince 2013. Příjem přihlášek bude ukončen 14. května 2014 a do konce února je možné zaregistrovat stavbu a uhradit nižší účastnický poplatek ve výši 6 000 Kč. Bližší informace najdete na www.stavbavysociny.cz

               

Slavnostní vyhlášení výsledků je plánováno na 11. června a uskuteční se v Počátkách, v Multifunkčním kině, které v rámci této soutěže obdrželo Čestné uznání. Součástí večera bude také předání finančních darů autorům vítězných návrhů soutěže Studentský projekt a udělení titulů Učeň roku.

 

Studenti středních stavebních škol mají hypotetický úkol u Mariánského náměstí v Počátkách zbourat dům a na jeho místo navrhnout víceúčelovou budovu, kde budou v přízemí lékařské ordinace a byty v prvním patře. Školy, kde se učí stavební obory, mohou nominovat na ocenění ty žáky, kteří významně uspěli v rámci profesních soutěží. Odborná komise i s ohledem na jejich studijní výsledky vybere dva nejlepší, kteří obdrží jako dar profesionální elektrické nářadí.

               

Soutěže vypisuje Stavební sdružení Vysočina ve spolupráci s krajskou reprezentací Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR a České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Krajem Vysočina. Stavbu roku podporuje z pozice generálního partnera společnost Rieder beton a z pozice hlavního partnera společnosti PKS okna, Českomoravský štěrk a Wienerberger cihlářský průmysl. Studentský projekt je pod záštitou společnosti Pragoprojekt a Bosch je dárcem věcné ceny v rámci Učně roku.

Čtěte dále:   Rekonstrukce Lužické ulice bude pokračovat od 6. března

 

zdroj: www.kr-vysocina.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Premiéra filmu o rodákovi z Vysočiny, evropském architektu a designerovi Josefu

Po Úno 17 , 2014
Tento týden se v rámci tzv. muzejních nocí uskutečnila v Muzeu užitého umění ve Vídni premiéra dokumentárního filmu o významném architektu a designerovi Josefu Hoffmannovi. Prvního zahraničního promítání se osobně účastnil režisér dokumentu Theodor Mojžíš, krajská radní pro oblast kultury Marie Kružíková a ředitel vídeňského muzea Christoph Thun-Hohenstein. Josef Hoffmann […]

You May Like

Témata