Začala stavba obchvatu Havlíčkova Brodu

Stavba jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu začala.

Do terénu vyjely první stroje, postupně skrývají ornici, dřevaři už pokáceli některé stromy. Práce začínají i přesto, že po úřední stránce ještě není stavba zcela dořešena. Například chybí některá pravomocná stavební povolení.

Všechny současné problémy se týkají sporů s farmářem Miroslavem Hrtúsem. Ten byl v minulosti jediný, s kým se město a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nedohodly na odprodeji či směně pozemku potřebného pro obchvat. Od té doby konflikt bobtná, mnohé jeho aspekty řešily a řeší soudy.

Situace zašla tak daleko, že se koncem minulého týdne o přípravu stavby havlíčkobrodského obchvatu na jednání s vedením ŘSD zajímal premiér Andrej Babiš.

„Stavba obchvatu Havlíčkova Brodu je blokována pět let,“ prozradil premiér po jednání.

Zatím posledním jablkem sváru se stalo stavební řízení na takzvané přidružené objekty. To jsou polní cesty, místní komunikace, jejich napojení, chodníky či vodohospodářské stavby. Stavební povolení k nim má vydat stavební odbor městského úřadu v Havlíčkově Brodě.

Jenže se tak dosud v některých případech stát nemohlo, stavební povolení bylo sice vydáno, ale není pravomocné.

Zdroj a více na: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/obchvat-havlickuv-brod-stavba-farmar-stavebni-povoleni-obstrukce-jihovychodni-vysocina.A200311_538531_jihlava-zpravy_mv

 

 

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Kraj Vysočina: Aktuální informace

Čt Bře 12 , 2020
k organizaci veřejné dopravy, vydávání potvrzení ošetřovného, naskladňování materiálu pro zdravotnická zařízení.

You May Like

Témata