Jiří Běhounek: Jiné Velikonoce a ne/porušování mimořádných opatření

45

Letošní Velikonoce budou jiné.

Budou se muset kvůli aktuální epidemiologické situaci na území celé České republiky obejít bez dodržování téměř všech tradičních zvyků. Nepřijdou koledníci, nepojedeme k prarodičům na vynikající domácí hlavičku a nezajdeme s přáteli na velikonoční pivo připravené v nejbližším regionálním pivovaru. Na druhou stranu, pomlázku si můžeme uplést i v karanténě, s příbuznými a přáteli můžeme být v kontaktu po telefonu a velikonoční oběd bude jistě chutnat i v úzkém rodinném kruhu.

Stejně jako ostatní občané budu mít takové „soukromé“ Velikonoce. Netěší mě to, ale situace si to žádá. Obracím se na Vás s osobní prosbou týkající se dodržování centrálních opatření – noste prosím důsledně na veřejnosti roušky, omezte rodinné nákupy ve velkých obchodních centrech, především pak z nich vynechte své děti, návštěvy u prarodičů vyměňte za časté telefonáty.

 

Vážení spoluobčané, rád bych Vám popřál klidné Velikonoce! Pokud budete volné dny trávit v přírodě, vyhledávejte místa, kde se nekoncentruje velké množství osob. Současně prosím vyvarujte se pálení klestí v lese i trávy na zahrádkách. Musel jsem vydat striktní zákaz manipulace s otevřeným ohněm, neboť sucho, vítr a především nepozornost a neohleduplnost způsobovaly stovky výjezdů hasičů k různě závažným požárům. Hasičský záchranný sbor je nyní klíčovou složkou při realizaci opatření k zamezení šíření COVID-19.

 

Důsledně dbejte na nošení roušky, a to raději i na místech, kde se domníváte, že jste úplně sami. Odložte ještě na nějaký čas cestování na chaty a chalupy, a pokud už musíte na venkov vyrazit, setrvejte tam po celých 14 dní, tedy po dobu ideální karantény. Nevyhledávejte kontakty se starousedlíky, sousedské návštěvy nyní nejsou ideálním trávením volného času. Buďte na sebe maximálně opatrní. Číslo pozitivních případů u nás na Vysočině se nám podaří zastavit jen vlastní ohleduplností a přísností. Velikonoce budou velkou zkouškou, tak k ní všichni přistupme s vážností.

 

Speciální poděkování za vše, co pro nás dělají, patří i na Velikonoce lidem v první linii – zdravotníkům, sociálním pracovníkům, záchranářům i lékárníkům, hasičům a policistům, lidem v obchodech, ve veřejných fungujících službách, všem starostům, kteří koordinují mimořádná opatření ve svých obvodech, řidičům v regionální dopravě, zemědělcům, učitelům a dobrovolníkům. Děkuji Vám! Vedení Kraje Vysočina je hrdé na to, že pomáháte vlastním nasazením zmírňovat důsledky současného stavu!

 

MUDr. Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina; www.kr-vysocina.cz

Petr

45 thoughts on “Jiří Běhounek: Jiné Velikonoce a ne/porušování mimořádných opatření

   1. tak možná by bylo nejlepší, kdyby o něm už nikdy slyšet nebylo a v tichosti se instaloval nový

     1. za jaké situace? každopádně laťka je nyní nastavena hodně nízko…

  1. Právě asi před hodinou jsme projížděli kolem našeho slavného Doupěte a vida: odhadem 50 blbečků v koženejch bundách, asi se tam sjeli asi z celé republiky, který si celej život hrajou, jak malé děti, na děsný siláky na silnejch strojích. Bezmozci! Většina z nich bez roušek a všichni samozřejmě v družným rozhovoru tváří v tvář bez jakékoli distance. Teď promiňte vulgarismy, ale to my se tady můžeme všichni přímo posrat dodržováním všeho možného a kvůli podobným debílkům, kteří si ani v této situaci nedokáží odepřít nějaký přiblblý sraz motorkářů, to vše může být k ničemu. Kvůli jejich totální vypatlanosti, mohou umírat naprosto nevinní a disciplinovaní lidé. Jim je to ovšem úplně šumák. A tak je to všude a se vším. Ubohost a zmar.

   1. Přečtěte si komentáře motorkářů na stránce pana Davida. Oni se cítí být utlačováni „estebáky“.

    1. Bohužel, jsou lidé trpící neustálým strachem a sthomamem, že jim „stbáci“ ničí životy. 30 let od převratu.Kdyby to byli jen motorkáři u Davida..

   2. Jo když je ten chytrý provozovatel Doupěte pozval, tak holt přijeli……jen jim zapomněl připomenout, že nejsou nadlidi….ovšem ono se jich mnoho takto chová i na silnicích…..většina jsou asi fakt bezmozci !!! A Policie ČR okolo nejela ? Měl jste vytočit 158……

   3. A proc brecis tady ? Proc si nevolal hned policajty ?
    Pokud budeme tolerovat takova svinstva stavame se jejich podporovateli.

   4. Taky jsem o víkendu cestoval a teda pokud to autor přežije, tak na motorce. Viděl jsem spousta „namachrovaných jako sportovců“ ve sportovních oblecích na předražených kolech co se shlukovali u stánků s občerstvením. Všude se potáceli lidé s hůlkama co se šli někam projít. Možná by to chtělo méně hysterie a zamyslet se než někoho hned urážet. Bylo prostě pěkně a všude bylo spousta lidí.
    Kolik, že to umřelo lidí, že je taková panika? Čistě na tento virus umřelo pár jedinců ostatní umřelo s corona virusem a ne na něj. Lidé akhle prodí již několik týdnů a chovají se stejně „zodpovědně“ mají ty neúčinné roušky a přesto je v našem okrese 2 ks, takže ta nakažlivost nebude takový extrém.
    Vrchol té „vypatlanosti“ je pár lidí na kávě co se stejně znají a stýkají se poměrně často a nebo přesun důchodců z postižené oblasti do domova u HB?
    Mezi důchodci bude asi větší úmrtnost než mezi partou motorkářů

    1. a co kdyz je to prave temi „neucinnymi“ rouskami nebo opatrenimi proti shlukovani? Nebo to nechame dobehnout do extremu jako treba v Belgii? Odbornici asi nejsme ani jeden, ale me pripada ze v porovnani s okolnimi staty jsme na tom safra dobre.

    2. Urážet, znamená vlastně lhát. Tohle ale lež není, nýbrž čistá pravda, kterou se ani nikdo z těch motorkářů v Doupěti nesnažil skrývat nebo maskovat. Kdyby na sobě měli roušky a nebyli hlava na hlavě, budiž. Ale dobře víte, že to tak nebylo. Soudy o účinnosti či neúčinnosti roušek, panice a hysterii mám fakt nejradši. Ovšem to, že „umřelo pár jedinců“, nemůžete snad ani myslet vážně. A to, že tady máme s Boží pomocí jen dva odhalené nakažené, je snad přece právě důvod, proč by nás neměli ohrožovat jiní, doslova z celé republiky. Myslím, že všechno stejně asi dopadne špatně, když vidím, jak lze „uvažovat“. Vrcholem oné vypatlanosti je podle mě neschopnost sebeovládání, sobeckost a neschopnost respektu vůči spoluobčanům, protože jak jinak si mám vyložit to, že někdo jede jen pro osobní rozveselení v celosvětové pandemii na „kafe“ z Liberce do Humpolce apod.. Taky se mi strašně stýská po kamarádech, po hospůdce. Já ale tiše trpím, pochlastávám si sám. Radost mi to věru nedělá, ale nikoho tím neohrožuju a zbytečně neriskuju. To jsem ale asi pěkně blbej, co?

   5. Jsem z Humpolce a vím jak vy to asi vypadalo kdyby se tam namáčklo 50 lidí + 25-40 motorek.
    Kdybych to tak počítal takto, tak na elektrárně v Sedlici bylo 200 cyklistů 🙂

    1. No jasně. A copak nám tou statistikou vlastně sdělujete? Moc by mě to zajímalo.To jako, že je podstatný kde a kolik těch blbečků bylo? No to snad ne!

     1. To není statistika, jen ukázka toho, že ta informace není pravdivá, protože by se tam 50 lidí nevešlo. Další věc je divná, že jde o „Blbečky“ zatím co borci co sem jedou 100km zaparkujou auto a trajdaj tady s holema a nebo šlapou na kole a pak sosaj kafe a limonádu i jinýho okýnka, jsou v pořádku.
      Jde o to, že lidi jsou prostě nezodpovědný a čím bude lepší počasí, tím víc jich vyleze. Na druhý straně chápu, že se malý podnikatelé snaží aspoň něco vydělat, protože být 3 měsíce bez příjmu asi nejde.

   6. Je třeba taky dodat, že ti blbečci normálně pomáhají ostatním a nikoho tu neuráží.
    Třeba dostávají i děkovné dopisy a podobně

    Vážený pane Davide,
    Jedním z nejdůležitějších slov v lidském životě je DĚKUJI. Děkujeme VÁM. Za to jak jste se k nemoci COVID-19 postavili čelem a společnými silami se rozhodli pomáhat těm, kteří to potřebují. Děláte toho spoustu a třeba roušek jsme dosud společně předali více než 13 a půl tisíce…

    K dnešnímu dni jsme díky VÁM přes naše čtyři dobrovolnická centra FOKUSu Vysočina (Havlíčkův Brod a Chotěboř, Hlinsko, Pelhřimov, Humpolec a Světlá nad Sázavou) dodali potřebným neuvěřitelných 13654 roušek.

    VÁS, kteří se chopili šicích strojů je více než 150, z toho i několik pánů švadlenek. J

    Spotřebovalo se přes hektar látky (10 901 m2), nepočítaně nití, takřka 22 kilometrů tkalounů, gumiček či jiných úvazů, nad výrobou jste strávili dohromady takřka 11,5 tisíce hodin (přes 450 dnů 24 hodin denně), vypili nepočítaně hrnků kávy, zlomili desítky jehel…….

    A to vše proto, abyste nezištně pomohli tam, kde je to nejvíce třeba.

    Roušky od VÁS jsme posílali do více než 105 organizací po celé republice.

    A kam vámi vyrobené roušky putovaly?

    Do Domovů pro seniory, LDN a senior center v Humpolci, Světlé n. S., Havl. Brodě, Pelhřimově, Hlinsku, Ledči n. S., Šumperku, Praze, Ústí n. Orlicí, Benešově, Lužci n. Vltavou, Zábřehu, Mostu, Klokočově, Čáslavi, Telči, České Lípě, Svojšic, Čenkova, Nezamyslic, Liběchova, Brna, Nýdku, do nemocnic v Havlíčkově Brodě, Pelhřimově, Kutné Hoře, Čáslavi, Praze, Brně, Třebíči, Sokolově, Šternberku, Bohnicích, Do dětských domovů, nemocným dětem (Šance onkoláčkům a Život dětem), lékařům, seniorům z řad veřejnosti, městským úřadům a úřadům obcí na Vysočině, poštám, prodavačkám, do lékáren, diakoniím, charitám, chráněným bydlením, pečovatelským domům a také vojákům, kteří slouží na hranicích.

    S ochranou obličeje ovšem pomáhají nejen ti, kteří roušky přímo šijí.

    S rozvozem po celé republice od Mostu až po Šumperk například pomáhali motorkáři, kteří se registrovali do skupiny na webu http://www.xn--motorkaripomhaji-qmb.eu/ na facebooku /motorkaripomahaji. Díky lidem za darovaný materiál. Velké díky také pro Vysočinské nemocnice, s nimiž jsme na všem báječně spolupracovali. Mnoho jednotlivců i institucí se zapojilo i tím, že například k šití roušek propůjčili prostory. I těm patří díky, ať už jde o soukromé firmy, školky, školy… Jen neradi bychom na někoho zapomněli, velký dík patří všem, kteří se jakkoliv zapojili.

    Více než kdy jindy platí že, dobrovolníci nejsou placeni, ne proto, že jsou bezcenní, ale proto, že jsou k nezaplacení !

    Společně jsme zvládli velký kus práce!

    Děkujeme VÁM.

    Helena Štěpánková
    vedoucí dobrovolnických center

    1. Je cítit, že Vás ti blbečci nějak osobně zasáhli, když máte neustále potřebu je ( nebo spíše se ) obhajovat. Určitě to berte trošku sportovněji, méně osobně a ukřivděně. Byla to pouze reakce na konkrétní situaci.

     1. Cítím jen, že se tu jedná o nějaké kastování lidí a zbytečné urážky. kde je třeba tato část textu:
      „50 blbečků v koženejch bundách, asi se tam sjeli asi z celé republiky, který si celej život hrajou, jak malé děti, na děsný siláky na silnejch strojích. Bezmozci!“

      K tomu se dá dodat
      že bundy jsou většinou textilní
      Na motorku se opravdu šetří celý život
      Motorka opravdu váží přes 200 kg
      Bezmozci to nejsou, protože jinak by na tu motorku nevydělali
      Jo a jsem taky motorkář, protože mám motorku a cyklista, protože mám kolo. Takže mi vadí urážení skupin lidí do kterých si myslím, že patřím 🙂

      Všimněte si nepoužívám žádné urážky a podobné slova i když se taky nepodepíšu 🙂

     2. jeste bych reagoval stylem vlastnim na tomto serveru: a kolik rousek jste nasil vy, kdyz tihle „blbecci“ jak vy tvrdite jich nasili a darovali pres 15 tis? nebo jim jenom zavidite ty motorky?

   1. Mel jsem za to, ze potom co Venca Klausu kradl tuzky, uz nic horsiho
    nemuze prijit. Zmylil jsem se, to peklo prislo az po nem.

     1. Ten už do konce volebního obdobi z díry nevyleze.
      Kdo ví, zda je ještē naživu …

     2. Jó náš rodák Rác se taky pěkně vyznamenal. Vytuneloval desítky milionů, v Humpolci a okolí dodnes dluží skoro každému a vrcholem jeho „činnosti“ je zapálení autobazaru a zámku v Krkonoších….

     3. Jo na Rácu tady nikdo nemá. Většího gaunera snad naše město nikdy nemělo. Jen nechápu lidi, kteří stále chodí utrácet peníze k nim do salonu……

     4. stejně tak nechápu představitele města, že od Rácy koupili dům za 12 milionu a nenechali si na to udělat ani odborný odhad…. jak říka květoslav, bylo tam teplo…. 😀

     5. Jo, to tehdy Kučera protlačil během tří týdnů. To byl nejrychlejší nákup v dějinách města. Už tehdy to byla nesmyslná cena a od té doby do té budovy město narvalo hodně dalších milionů……..zajímavé je, že nikdo nehledá viníka tohoto finančního průšvihu !!!

     6. Ne 12 mio, ale 14,5 mio. Plus náklady na opravy kanalizace a topení. A že nikdo nehledá viníka? Však si přehrajte záznamy zasedání našich zastupitelů. Hugny kladli otázky ale dycky je koalice odrazila.

     7. Tak do tohoto by se HUGO mělo opřít opravdu plnou silou. Protože to je neskutečný šlendrián…… teď ještě stály sklepy dalších 5 mio !!!

 1. Nevím, jestli je rozumné věřit a spoléhat na HUGO, že vše vyřeší a zvládne. Zdá se mi to trochu dětinské.

  1. Nemůžou udělat všechno, protože to zkrátka nejde ani časově ani personálně. Musí se zapojit i další. 4 zastupitelé jsou na tyhle prošetřovačky prostě málo. A je jasný, že jim jiní budou házet klacky pod nohy.

    1. Nejlépe noví lidé zvolení v dalších volbách. Jde o to nevolit pořád ty samé,už třeba čtvrté období..

     1. Vedení města by mělo být na mladých lidech. Jinak se Humpolec nikam neposune.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Prodej velikonočních ryb na rybárně

Út Dub 7 , 2020
Prodej ryb v Humpolci 9.4-11.4

You May Like

Témata