Jóó, v Americe to hold umějí

1

V Americe konečně pro vášnivé turisty vynalezli zajímavou zbraň na medvědy. Jen aby se používala jenom na ně. A taky tam přišli na to, jak vyzrát na zloděje aut. Nebo tedy alespoň, jak jich co nejvíce chytit.

Tak my náruživí turisté už se nemusíme tolik bát vyrazit do kanadských, aljašských, chorvatských a kdovíjakých lesů s obavou z toho, že pokud potkáme medvěda, je naše šance na přežití rovna nule. Vybavení jenom antimedvědím sprejem, jehož účinnost je přeci jenom poněkud pochybná, teď můžeme rozšířit o zajímavou novinku. Na americkém trhu se totiž nyní prodává nová zbraň, která by nám v případném souboji s chlupáčem mohla poněkud pozvednout šance na přežití.  Jedná se o nůž, který zabíjí chladem. Je to vosí nůž, který je určen pro vyznavače outdooru. Slouží k obraně před nebezpečným predátorem. Na první pohled vypadá docela obyčejně. Podle výrobce slouží vosí nůž k obraně před největšími dravci planety, např. medvědy nebo žraloky. Nová, patentem chráněná zbraň, vypadá jako běžný nůž. Při běžném pohledu se liší jediným subtilním detailem – tlačítkem. V rukojeti nože je ukryt zásobník se stlačeným plynem. V čepeli je ukryt kanálek, který dělá z nože vosí žihadlo. Po stisknutí tlačítka se do oběti dostane stlačený plyn, který okamžitě zmrazí vnitřní orgány. Tím ihned způsobí smrt útočníka. Po vyprázdnění zásobníku s plynem stačí jednoduše vyměnit rukojeť. Nůž má 100% smrtící účinek, a proto jeho zneužití děsí policii a bezpečnostní odborníky na celém světě…

Taky mám strach, aby si tenhle nůž opravdu kupovali jenom rozumní turisté. Protože až se touhle libůstkou začnou škádlit černoši, nebo ruská cháska v Brooklynu, tak to bude docela mazec ….

Osobně si myslím, že by na tohle měl být zbrojní průkaz. Stejně když na člověka zaútočí medvěd, má zhruba jedinou možnost. Skulit se na zem, sbalit do klubíčka, chránit si krk a hlavu rukama a předstírat mrtvého. A doufat, že ho to přestane bavit. Medvěd, stejně jako kočka si s obětí hraje, ale mrtvá kořist ho nezajímá. Pokud se jí tedy nechystá sežrat. To máte pak smůlu. Ale ještě můžete doufat v to, že medvědi nežerou posraná těla. Takže, pak schoulení do klubíčka aplikujeme tlak na střeva. Čím větší tlak, tím větší šance na přežití… 

Účinky plynu (toho z nože, ne toho našeho) na organismus demonstruje výrobce na vodním melounu:

Více info: www.waspknife.com


Už Vincent Vega ve slavném filmu Pulp Fiction říkal, co může bejt horšího než někomu šahat na auťák… "Takový hajzly bych rovnou střílel. Žádnej soud". Ve Spojených státech, kde je každých 26 vteřin ukradeno jedno auto, se mnohé policejní okrsky rozhodly chytat zloděje pomocí aut-návnad. Nastražená vozidla v problematických čtvrtích a na parkovištích s pověstí častých krádeží se podle místních úřadů ukázala jako účinná past na poberty. Kamera umístěná v autě snímá hříšníka, jakmile násilím vleze do auta. V policejním operačním středisku se současně spustí poplach a navigační systém GPS oznámí polohu auta, itinerář jeho jízdy i rychlost. Zásahová skupina nakonec znehybní ukradené auto dálkovým vypnutím motoru, přičemž se automaticky uzavřou i dveře, a zloději nezbývá než čekat na zatčení. Na washingtonském předměstí Arlington policie používá auta-návnady od roku 2002 a počet krádeží aut se zde za tu dobu snížil o více než polovinu. Systém se spustil čtyřiadevadesátkrát a všichni zadržení byli obžalováni, protože těžko mohli popírat videozáznam své krádeže. V Dallasu bylo od roku 2004 takto zatčeno dokonce 245 zlodějů. Nikdo ale neví druh a počet takto používaných aut.

Do projektu se zapojila pojišťovna Nationwide, která začala darovat auta-návnady policejním stanicím ve velkých městech jako Dallas, Houston a Detroit. Podle některých bezpečnostních zdrojů jsou takto upravovanými ojetými vozy hlavně tři nejvíce kradená auta v zemi, tedy podle pojišťoven Honda Civic, Honda Accord a Toyota Camry.

Čtěte dále:   Jarní Mikádo Market se blíží

Policie také využívá videozáznamy z aut-návnad k prevenci. Zveřejňuje na internetu záběry, na kterých je vidět, jak zloději přecházejí od smíchu při zabrání auta k slzám poté, co pochopili past. Pevně doufám, ža tato informace se také donesla panu Langrovi a že se tím nechá naše policie inspirovat, a ty grázly takhle začnou chytat i u nás ….  I když spíše než na než na inteligenci našich vůdců bych měl doufat v lobby pojišťoven, kterým by se něco podobného mohlo vyplatit, tak jako se to vyplatilo Nationwide. Mám ale dojem, že toto může fungovat v júseej. Našim chmatákům  v našem kocourkově by stačilo prohlásit, že  se chtěli  jen svést a byli by na  svobodě. A ještě by  zažalovali stát, za omezování osobní svobody!

Pokud se chcete kouknout na úkázku, tak tady je:

¨

Spousty videí s "bait cars" naleznete na webu http://www.baitcar.com/video

a nebo přímo na YouTube: http://www.youtube.com/results?search_query=bait+cars&search_type=&aq=0&oq=bait+car

Ale aby jsme jenom nechválili. I američtí policisté dokážou být pěkný paka. Tak dvě videa pro pobavení na jejich účet:

Hezký víkend! 🙂

Axl

One thought on “Jóó, v Americe to hold umějí

  1. Opisovat z idnes.cz, to by vám šlo. Nenašel jsem ani nejmenší poznámku, že citujete rozsáhlé odstavce bez sebemenší autorské úpravy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Šermířské dny na hradu Orlík

Út Čvc 22 , 2008
Šermířská klání pro malé i velké aneb přijde i mistr kat. Čtěte dále:   Opraváři do Humpolce, kováři do Světlé. Školy čeká akce kulový blesk

You May Like

Témata