Kino v měsíci BŘEZNU

Program humpoleckého kina na první jarní měsíc.

Neděle 1.3.  20:00 hod. OCAS JEŠTĚRKY


Podivné přátelství s nespoutaným Gabrielem vnáší do Josefova bytí nový impuls, zároveň ho však přivádí do stále větších problémů. Zdá se, že nově poznaná láska je nalezením smyslu jeho života, ale dramatický sled událostí vystaví Josefa zkouškám, které mu pomohou změnit sebe i svůj osud.


Vstupné: 70,-Kč drama  ČR  90min


 


Úterý 3.3.  20:00 hod. NADINE 


ZOUFALÉ ŽENY DĚLAJÍ ZOUFALÉ VĚCI


Nadine je nezávislá, bezdětná, pracovně úspěšná žena krátce po čtyřicítce, jejímž životem prošla řada mužů. Nyní je znovu sama a její biologické hodiny tikají stále hlasitěji, až přehluší zdravý rozum a přivedou ji k zoufalému činu: únosu dítěte. Nadine se vydává na cestu před zákonem a ve vzpomínkách se vrací k určujícím okamžikům svého života. Citlivý příběh o současné generaci profesně úspěšných žen, které se těžce vyrovnávají s nenaplněným mateřstvím. Režie: Erik de BRUYN.


Vstupné: 70,-Kč  drama Nizozemí, Belgie 100min  


 


Středa 4.3. – čtvrtek 5.3.  17:30 hod. LOVECKÁ SEZÓNA 2 – pro děti


Užvaněný a potrhlý jelen Elliot a zdomácnělý medvěd grizzly Boog. Na dobrodružné cestě za záchranou jezevčíka Buřtíka, který nechce být domácím mazlíčkem dojdou až na sraz chovatelů domácího zvířectva.


Střet s pudlem, který nesnáší divoká zvířata se blíží a Elliot s Boogem budou muset oprášit všechny triky, aby z téhle krize vyšli se zdravou kůží a navíc ještě zachránili kamaráda Buřtíka.


Vstupné: 70,-Kč ČESKÝ DABING animovaná komedie USA 80min


 


Středa 4.3. – čtvrtek 5.3. 20:00 hod. PO PŘEČTENÍ SPALTE


Inteligence je relativní.


Ozzie (John Malkovich) je operační důstojník CIA bojující o přežití. Harry (George Glooney) si ve sklepě  sám vyrábí sexuální pomůcky a udržuje známost i s nespokojenou Ozzieho manželkou Katie (Tilda Swinton). Když Ozzie definitivně přijde o práci u CIA, rozhodne se napsat vzpomínkovou knihu. Bohužel netuší, že si jeho žena chystá vhodnou půdu pro rozvod a rukopisu z jeho počítače se zmocní. Disk se omylem dostane do rukou potrhlé Lindy (Frances McDormand) a jejímu natvrdlému kolegovi Chadu (Brad Pitt) a ti ho nabídnou Rusům! Okamžitě se ovšem spustí řetězec událostí, které ukážou, jak tajné vlastně tajné služby můžou být.


Režie: Ethan Coen, Joel Coen


Vstupné: 70,-Kč  černá komedie USA, Velká Británie, Francie 100min


 


Sobota 7.3.  15:00 – 19:00 hod. VOKO FAMU


Ozvěny FAMUfestu. Přehlídka krátkých filmů a pár delších.


Dva bloky krátkých filmů Famufestu 2008 a pásmo současné tvorby studentů FAMU Made in FAMU . Informace o filmech na stránkách www.famufest.cz


 


Vstupné: 60,-Kč, káva a čaj v ceně vstupného o přestávkách


 


Sobota 7.3. – neděle 8.3.  20:00 hod. CHAOTICKÁ ANA


Titulní hrdinka nového filmu Julia Medema Chaotická Ana (Manuela Vellésová) je zvláštní, přírodní a nevinnou bytostí, vrženou nečekaně do brutálního světa minulých životů. Ujme se jí mladý americký specialista na hypnózu; pomocí hypnotických stavů Ana začne prožívat osudy dávných žen, které všechny skončí násilnou smrtí. – Známý baskický tvůrce opět nešetří barvitými sekvencemi, v nichž má významnou úlohu moře, lidská krása i sex. Vizuálně bohatý snímek se odehrává v nejrůznějších prostředích, od Ibizy přes Madrid a New York až po indiánskou rezervaci v Arizoně (Navajo National Monument).


Vstupné: 70,-Kč DO 18 LET NEPŘÍSTUPNÉ psychologický / symbolický Španělsko  120min        


 


Úterý 10.3. – středa 11.3. – čtvrtek 12.3.  17:30 hod.


PEKLO S PRINCEZNOU        – pro celou rodinu


Komediálně laděná pohádka


Princezna Aneta se za žádnou cenu nechce vdávat. A už vůbec ne za nešikovného prince Jeronýma, kterému byla kdysi zaslíbena výměnou za ochranu království. Král Bedřich však na sňatku trvá, protože sní  o velké říši.


Král Leopold tedy vymyslí geniální lest. Namluví všem, že se o jeho dceru uchází sám Lucifer. Netuší ale, jakou lavinu nepředvídatelných okolností spustí. Přivolá tím hněv nejen samotného vládce pekel Lucifera, ale i jeho temperamentní snoubenky Muribany.


Hrají: Tereza Voříšková, Jiří Mádl, Petr Nárožný, Václav Postránecký, Zlata Adamovská, Václav Vydra, Miroslav Táborský a další.


Vstupné: 70,- Kč pohádka  ČR 100min


 


Středa 11.3. – čtvrtek 12.3.  20:00 hod.  YES MAN  


Jim Carrey se ve filmu Yes Man představí v roli Carla Allena. Ten uplatňuje poněkud zvláštní techniku duševního zdraví. Technika stojí a padá s velmi jednoduchým pravidlem: říci své ano všemu, co mu v životě přijde do cesty. Carlův život se silou jediného slova zpočátku nečekaně změní, brzy však zjistí, že bezmezné otevírání se všem možnostem pro něj v konečném důsledku může být nebezpečné…


Hrají: Jim Carrey, Zooey Deschanel, Bradley Cooper, Rhys Darby, John Michael Higgins, Danny Masterson.


Vstupné: 70,- Kč   komedie  USA 100min  


 


Sobota 14.3. – neděle 15.3.  20:00 hod. PODIVUHODNÝ PŘÍPAD BENJAMINA BUTTONA – filmový tip


Film vycházející z povídky F. Scotta Fitzgeralda vypráví o sympatickém padesátníkovi Benjaminu Buttonovi, který je se svým životem spokojený a navíc se nedávno zamiloval do třicátnice Daisy. Hlavní hrdina však místo stárnutí začíná mládnout, což se mu nejdřív líbí, ale postupem času obrátí. Protože prožívat svůj život v opačném směru a mládnout vedle své pozvolna stárnoucí lásky, to není úplně normální.


Hrají: Brad Pitt, Cate Blanchett, Tilda Swinton, Julia Ormond, Elle Fanning, Jason Flemyng. Režie: David Fincher.


Vstupné: 70,-Kč  romantické drama  USA 160min


 


 


Úterý 17.3.  17:30 hod., 20:00 hod. KDOPAK BY SE VLKA BÁL?  –  pro celou rodinu


Konečně film o lásce, který můžete vidět s dětmi!


Terezka zbožňuje pohádku O Červené Karkulce, má starostlivé rodiče, ve školce nejlepšího kamaráda Šimona. Maminka a postupně všichni dospělí v jejím okolí se ale začínají chovat divně a jediný, kdo jí dokáže poradit, je kamarád Šimon. Ve snaze zachránit maminku bude Terezka čelit mnohým nebezpečím a možná i hladovému vlkovi jako v pohádce.


Odrostlejším divákům se odhalí klasický milostný trojúhelník ženy mezi dvěma muži. Uprostřed toho trojúhelníku pak stojí zmatené malé dítě, které má spoustu otázek, na něž ale nedostává žádné odpovědi.


Hrají: Dorotka Dědková, Jitka Čvančarová, Pavel Řezníček, Jana Krausová, Martin Hofmann, Matouš Kratina, Marie Boková, Marek Taclík, Eva Leimbergerová.


Vstupné: 70,- rodinný film ČR  90min                                                                                                                        


Středa 18.3. – čtvrtek 19.3.  20:00 hod. UNDERWORLD: VZPOURA LYCANŮ


Třetí díl série Underworld, která ve světě vydělala přes 200 milionů dolarů, se zabývá podstatou krvavého boje mezi aristokratickými upíry a barbarskými Lycany (vlkodlaky), který se táhne už po staletí. Mladý Lycan Lucian (Michael Sheen) se ujme role mocného vůdce a sjednotí vlkodlaky v boji proti Viktorovi (Bill Nighy), démonickému králi upírů, který je po stovky let pronásleduje. K Lucianovi se připojí i jeho tajná láska, krásná upírka Sonja (Rhona Mitra), aby se společně pokusili osvobodit Lycany z jejich krutého otroctví.


Vstupné: 70,-Kč  akční/horor USA 100min


 


Sobota 21.3. – neděle 22.3.  17:30 hod., 20:00 hod. MADAGASKAR 2  –  pro děti


Rozmazlení hrdinové přistanou uprostřed nejdivočejší africké divočiny, kde na každého z nich čeká vlastní příběh. Připravte se na spoustu překvapení, dobrodružství a legrace.


Vstupné: 70,-Kč ČESKÝ DABING animovaná komedie USA 90min


 


Úterý 24.3. – středa 25.3. – čtvrtek 26.3.  20:00 hod.


Sobota 28.3. – neděle 29.3.  20:00 hod. LÍBÁŠ JAKO BŮH – filmový tip


Nová komedie Marie Poledňákové.
Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Daleko nepředvídatelnější okamžiky ji však čekají v osobním životě. Rozvětvená rodina k tomu poskytuje dostatek příležitostí. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty – to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž zamilované dvojici komplikují vztah plánovitě či neplánovaně jak partneři, tak další členové rodiny.
Muž mezi dvěma ženami a žena mezi dvěma muži – to jsou motory komedie, poháněné pošetilostmi, sebeiluzemi i sny, kterým podléhají zamilovaní, nemilovaní i žárliví…
Hrají: Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška, Eva Holubová, Roman Vojtek, Martha Issová, Filip Antonio, Nela Boudová, Jaroslava Adamová, Milan Šteindler, Bára Hrzánová, Sandra Pogodová a další.


Vstupné: 70,-Kč komedie    ČR  120min


  


V DUBNU 2009 uvidíte :


1.,2.        JAK SE ZBAVIT PŘÁTEL A ZŮSTAT ÚPLNĚ SÁM


4.,5.        SPIRIT


8.,9.        BOLD – PES PRO KAŽDÝ PŘÍPAD              pro děti


7.,8.,9.    VÝMĚNA


11.,12.   NOUZOVÝ VÝCHOD


14.,15.   KAMARÁDOVA HOLKA


15.          CHE GUEVARA REVOLUCE                          art


18.,19.   VALKÝRA


21.          CINKA PANNA


22.,23.   AŽ TAK MOC TĚ NEŽERE


25.,26.   RŮŽOVÝ PANTER 2


28.,29.   PŘÍBĚH O ZOUFÁLKOVI pro děti


28.,29.   STRÁŽCI – WATCHMEN


 

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Toulky nad Pelhřimovskem

Út Úno 24 , 2009
Viděli jste už někdy Humpolec z ptačí perspektivy? Ve vydavatelství AERO Světlá nad Sázavou vyšla zajímavá publikace „Toulky nad Pelhřimovskem“ – unikátní sbírka leteckých fotografií Zdeňka Vošického.

You May Like

Témata