Kluci otočili zápas a zničili Náměšť

1

Šlágr desátého kola krajského přeboru v kopané se proměnil v duel tří dvougólových střelců. Z důležité výhry proti Náměšti se před opět chudou návštěvou pouhých stopadesáti diváků nakonec radovali naší fotbalisté, poté co se jim podařil krásný obrat v utkání. Po první půli to totiž na jejich úspěch rozhodně nevypadalo.

Humpolec – Náměšť nad Oslavou 4:2

Náš tým začal zápas cílevědoměji a již v jedenácté minutě zužitkoval přesný pas za obranu Čihák gólem z velkého úhlu. Poté ale náš tým nepochopitelně polevil a soupěř věděl co s tím, zejména pak Franěk, který nádhernou ranou ze vzdálenosti pětadvaceti metrů vyrovnal. Stejný hráč se prosadil i o sedm minut později a náhle hosté vedli 2:1 a bylo jich celé hřiště. Domácí tým na hřišti najednou působil bezradně a tak se za stejného stavu odcházelo o poločase i do šaten.

Na začátku druhé půle se ale svěřenci trenéra Hájka probudili a útočnou hrou stále více zaměstnávali protivníkovu obranu. A tak už ve 48. minutě nečekaně proplachtil centr Guzika z přímého kopu kolem všech hráčů Humpolce i Náměště a kolem golmana hostí přímo do branky. Humpolci také prospěl příchod důrazného Pajera, který vystřídal poněkud nemotorného Holoubka. Nedlouho po vystřídání pronikl do šestnáctky soupeře, skluzem postrčil míč Čihákovi a ten podruhé v zápase bez problémů skóroval. A bylo to 3:2 pro Humpolec. Najednou s chutí útočící domácí tým soupeře dorazil v 67. minutě, kdy po faulu na stěží polapitelného Čiháka s přehledem proměnil penaltu zkušený Guzik, který se v zápase trefil do černého také podruhé.

Ke konci zápasu už měl náš tým všechno pod kontrolou a vypracoval si ještě několik stoprocentních šancí, které však nepochopitelně promarnil. Skóre mohlo být klidně 8:2, ale na hráčích již bylo vidět, že zápas je rozhodnutý a nebudou zbytečně plítvat silami.

"Škoda, těch gólů opravdu mohlo být více", mrzelo domácího kouče Jiřího Hájka, jehož sice tři důležité body těšily, našly se však i vážné výhrady. "Nechápu, že jsme si zápas zbytečně zkomplikovali. Hrubicemi jsme posadili soupeře do sedla a strhnout zápas zpátky ve svůj prospěch nás stálo mnoho sil," dodal.

Ještě méně spokojenosti projevil hostující trenér Jaroslav Kopeček: "Šlo o nejslabšího soupeře, s jakým jsme se dosud utkali, jenže tentokrát jsme prostě hráli špatně. Snad se nám ale brzy vyprázdní marodka a půjdeme nahoru," věří kouč Náměště.

Čtěte dále:   Fotbalisté Tatranu na závěr přemohli Humpolec, hattrickem se blýsknul Vopršal

Góly: 11. a 60. Čihák, 48. 67. Guzik (druhá z PK) – 22. a 28. Franěk. Rozhodčí: Hitzger. ŽK: 0:4. Diváků: 150. Poločas 1:2

Sestava Humpolce: Brzoň – Solomon, Svoboda, Filipský, Keller – Pícha, Guzik, Prachař, Kotek (83. Hájek) – Holoubek (54. Pajer), Čihák (73. Vincenc)

2. Havl. Brod 10 7 1 2 26: 12 22 ( 10)
3. Bystřice nad P. 10 7 1 2 27: 16 22 ( 4)
12. Žirovnice 10 2 1 7 14: 20 7 ( -8)
13. Náměšť nad O. 10 2 1 7 12: 24 7 ( -5)
14. Světlá nad S. 10 1 2 7 13: 38 5 ( -7)
A1A1107 Chotěboř Humpolec 23.10. 14:30 NE

Na příští zápas jede Humpolec do Chotěboře. A chtělo by to bod, jinak Chotěboř půjde před nás.

Axl

One thought on “Kluci otočili zápas a zničili Náměšť

1. …kluci otáčeli zápas a kdyby holky nečuměli doma na reality show tak Axl nemusel konstatovat tak mizernou návštěvu , bohužel…a to jim na hřišti běhal exreprezentant Martin Guzik , co chtěj ještě víc Roubíček ??? Aby za Humpolec hrál Standa Gross ???