Kmotři Stanice Pavlov: Váš vánoční dárek může zachránit život

Je pro vás každý rok těžší a těžší vymyslet vhodný dárek svým blízkým pod stromeček a obáváte se, že koupíte nepotřebnou spotřební věc? Záchranná stanice Pavlov má pro vás řešení. Váš vánoční dárek může zachránit život.

Můžete darovat kmotrovství mláďat a vašim prarodičům, rodičům, dětem nebo přátelům vybrat, jestli se budou vaším smysluplným dárkem podílet na záchraně malého ježečka, veverky, sovičky, netopýra, poštolky, liščete nebo třeba ptáčete.

Váš vánoční dárek může zachránit život
Váš vánoční dárek může zachránit život

„S konceptem kmotrovství jsme přišli před dvěma lety a moc nás těší, že má velký úspěch. Lidé se rádi stávají kmotry mláďat odchovaných u nás ve stanici a rádi podpoří jejich návrat do volné přírody,“ uvedl ředitel stanice Zbyšek Karafiát.

Každoročně mají ve stanici nedaleko Ledče nad Sázavou desítky malých ježků, ptáčat, veverek nebo také malé poštolky, srnčata i mláďata šelem, kterým pomáhají vyrůst. „Kmotrům mláďat za jejich dobré srdce pravidelně děkujeme tím, že dostávají informace o mláďatech, jejich fotografie a také je zveme na návštěvu, když se zrovna o konkrétní mláďata staráme, aby je měli možnost vidět na vlastní oči,“ prozradil ředitel stanice Zbyšek Karafiát s tím, že nejen kmotrům, ale také adoptivním rodičům chodí od zvířat pohlednice k svátku nebo k Vánocům.

Péče o mláďata je velmi náročná. Například malé ptáče se musí krmit téměř každou půl hodinu, srnče zase každé tři hodiny a všechna mláďata potřebují speciální krmiva. „Práci vyčíslit nemůžeme a ani nechceme. Každý kmotr však může velmi pomoci v cestě za zdravým dospělým dravcem, pěvcem nebo savcem, který se může vrátit domů – do volné přírody,“ uzavřel Zbyšek Karafiát s díky za každý podobný vánoční dárek, který pracovníkům stanice pomůže zachránit ještě vyšší počet mláďat a nemocných zvířat. V záchranné stanici v Pavlově totiž každoročně přijmou přes tisícovku zraněných, nemocných nebo hendikepovaných zvířat a mláďat a přes polovinu z nich se jim podaří zachránit.

Detaily k programu kmotrovství a další informace najdou zájemci na webu stanice: https://stanicepavlov.cz/kmotri/.

Videospot speciálně natočený k letošním Vánocům tady: https://youtu.be/abVed8FZePc.

Více informací: Monika Brothánková, tel.: 732 184 048, a Ing. Zbyšek Karafiát, Ph. D., ředitel Záchranné stanice Pavlov, email: zachranazvirat@stanicepavlov.cz, tel.: 734 309 798.

www.stanicepavlov.cz

FB: @stanicepavlov, IG: @pavlovstanice

V Pavlově letos ubytovali rekordní počet zvířat
V Pavlově letos ubytovali rekordní počet zvířat

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Přidal se i Humpolec. Podívejte se na archivní snímky z doby Sametové revoluce

Pá Lis 25 , 2022
Zavzpomínejte na dobu před třiatřiceti lety. Možná se na fotografiích poznáte, možná máte nějaké doma. V humpoleckém muzeu budou rádi, pokud se o ně s nimi podělíte. Na ty dochované se můžete podívat v humpoleckém muzeu. A také v archivním článku.
Jaroslav Vošický - 17. listopad - sametová revoluce - Humpolec

You May Like

Témata