Přidal se i Humpolec. Podívejte se na archivní snímky z doby Sametové revoluce

Zavzpomínejte na dobu před třiatřiceti lety. Možná se na fotografiích poznáte, možná máte nějaké doma. V humpoleckém muzeu budou rádi, pokud se o ně s nimi podělíte. Na ty dochované se můžete podívat v humpoleckém muzeu. A také v archivním článku.

Jako Sametová revoluce se označuje období politických změn v tehdejším Československu v listopadu a prosinci roku 1989, které vedly k pádu komunistické moci.

K nejvýznamnějším událostem patří připomínka Mezinárodního dne studenstva ze 17. listopadu 1989 v Praze, kdy byla studentská manifestace konfrontována se státními ozbrojenými složkami.

To vedlo k vlně solidarity s pražskými studenty v dalších městech. Během listopadu a prosince probíhaly další stávky a manifestace, které nakonec vedly k založení Občanského fóra a předání politické moci nekomunistickým představitelům.

Několik akcí proběhlo také v Humpolci, kde se lidé ve druhé polovině listopadu scházeli na Horním a Tyršově náměstí. Dne 27. listopadu proběhla na Horním náměstí generální stávka, z níž je v muzeu uloženo několik fotografií.

Celý článek zde: https://pelhrimovsky.denik.cz/ctenar-reporter/pridal-se-i-humpolec-podivejte-se-na-archivni-snimky-z-doby-sametove-revoluce-20.html

Archivní článek Humpoláka z fotografiemi: https://www.humpolak.cz/nektere-veci-je-treba-si-pripominat-stale-par-foto-z-listopadu-1989-v-humpolci/

Jaroslav Vošický - 17. listopad - sametová revoluce - Humpolec
Jaroslav Vošický a Vojmír Kubíček – 17. listopad – sametová revoluce – Humpolec
Čtěte dále:   Antropolog Aleš Hrdlička: Z Humpolce až k celosvětové slávě

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vzpomínky starého burgromila

Pá Lis 25 , 2022
Burger, nebo jak my jsme raději říkávali hamburger, je dneska legendární a velice populární jídlo. Dobrý a kvalitní burger z dobrého hovězího masa se dá dneska sehnat a koupit na mnoha místech. Velice kvalitní a dokonalý burger si dokonce uděláte i doma. Ale pamatujete si na svůj úplně první burger […]
mražený kuřecí hamburger

You May Like

Témata