Některé věci je třeba si připomínat stále…fotografie z listopadu 1989 v Humpolci

42

Obrazem..

 

převzato od Městské kulturní a informační středisko Humpolec.

Čtěte dále:   Oslavte vznik Československa Sokolským během republiky, třeba v Uhelné Příbrami

Petr

42 thoughts on “Některé věci je třeba si připomínat stále…fotografie z listopadu 1989 v Humpolci

  1. škoda jak to dopadlo ve státě (Babiš, Mynář, Kalousek) nebo tady ve městě (Bernard,starosta, úředníci) 🙁

  2. Takové bláhovosti věřil jen hlupák.. V kapitalismu je ještě menší rovnost než za starého režimu. To snad vidí každý normální člověk

   1. Jojo, spravedlnost byla ale s přídomkem socialistická aby každý věděl že soudruzi mají vždycky pravdu. Samosebou správný bolševik ovšem nezapomene při každé příležitosti vyprávět pohádky o socialistickém ráji, který bylo nutné zadrátovat aby sem neprchaly hordy zoufalých budovatelů kapitalismu z těch svých zaostalých krajin.

 1. Velke uznani patri vsem, kteri tech ctyricet let bolsevickeho raje pretrpeli.
  Kdyz clovek prohlizi vsechny ty fotky pred transformaci rezimu, tak je mu z toho
  zle. Diky, ze se dnes kazdy ma tak jak si sam zaslouzi.

 2. Ja take a dokonce nejen chodim, ale i vyuzivam. A nutno vyzvednout, ze je krasne, nove a na vysoke urovni.

  1. Na naprosto nevhodném místě.A na vysoké úrovni? Možná, ale to původní nechal soukromý vlastník naschvál zchátrat..

 3. A to je zase hejt …
  Nové je o pár kroků vedle.
  Je zřejmé, že do starého busáku již nemělo význam investovat a pozemek
  bude jistě zanedlouho účelně a vkusně sloužit.
  Stačí se podívat co bylo za hrůzu naproti u Čemolenu a co je tam po roce budování nyní.
  Z Okružní se stává pěkná a významná ulice.

  1. To opravdu nemůžete myslet vážně..Myslíte, že pozemek nádraží bude využit účelně,, Já myslím, že už je využitý. Jako parkoviště cisteren, dřevařů a kamionů. A o to šlo majiteli, když žádal zastupitele o nové využití pozemku.

   Okružní je hlavně přetížená ulice a bude ještě víc díky výjezdu od Kauflandu. Jestli tohle nevnímáte, tak se mohu jen podivovat a zdvíhat obočí slovy Klause seniora.

  2. Vy jste ale naiva! Přemýšlejte trochu a dejte si věci do souvislostí! Podívejte se na nádraží v Jihlavě – tam slavnej ICOM nedal ani korunu! Dojeďte se podívat do H. Brodu,tam je bývalý finanční úřad na Smetanově náměstí – tam vypadává z fasády sklo. To je taky té povedené firmičky. Tam se taky nehráblo! Co z toho jasně vyplývá? Všechny ty nákupy posloužily k vyprání špinavých peněz.

 4. V dnešní době silného nedostatku komerčních pozemků ve městě, nebude mít majitel s jeho prodejem
  jistě problém. Jen to chce zřejmě trochu času. A vy zatím můžete v klidu zdvíhat to svoje obočí a cestám po Okružní se vyhnout. Musíte si pořád říkat: Okružní tady pro mne není. Není. Není. Není. A ono se to zlepší. Uvidíte.
  Pěkný den.

 5. Ještě že jsem se té generální stávky tehdy nezúčastnil. Být tam nyní na fotkách, musel bych se stydět. A mnozí z nich už se i stydí.

    1. Koukám kovanému soudruhovi tečou nervíčky a jako obvykle se nezmůže na jediný argument, jen nadává a uráží oponenty. Inu, komunista jak se patří. Čest práci a nezapomeň hrozit imperialistům bolševickou pěstí.

     1. Tak já bych asi v tomto případě nechal na hlavě. Na tomto fóru nejvíce kadruji a odsuzují jine názory členové ryznerjugend.

     2. Tvých argumentů je koukám spousty jako u tvého sspolusstraníka novotnýho… dej si studenou sprchu a nezapomeň něco rozkrást

     3. Argument jediný a doloženy, ze se nezmohl na nic jiného než na argumentaci ad-hominem. Více netřeba. Až se naučíte rozeznávat fakta a argumenty od plácání hovadin, diskusnich faulů a bezskrupoloznich lží tak přijďte a pobavíme se. Aha, já zapomel že mluvím s komunistou. Tak nic.

     4. co to meleš za nesmysly ty neomarxistický zbloudilče? 😀 a neopouštěj se do cozích slov, nedává to pak smysl v tvěm případě 😀

     5. nech ho, von to pouziva vsude. Je to pry dukaz vysoke inteligence. Verstehen?

  1. Horší je ten Babišák! To je Pablb populista! Jsem zvědav,z čeho bude žít radnice,až nebudou peníze na veřejný život?

   1. „Ten Babišák“ byl bohužel demokraticky zvolen. Nynější průzkumy neukazují, že by se nám už přejedl. Omezení prachů do krajů a obcí je prostě jen odveta jeho party za to, že se ve většině krajů nedostala k moci.

     1. Ne, mně se to nelíbí. Já mám radeji vyšší daně. Ovšem stát a nimi musí umět hospodařit, což náš případ bohužel není.

 6. Kdyz clovek vidi, co delaji s penezmi, ktere od nas vyberou na danich, tak nezbyva nez pochvalne zvolat hura, hura, hura

   1. To byl po dlouhe dobe zase jednou dobry pocin.
    Jeste by mohli ve stejne hodnote snizit pocet statnich
    uredniku.

    1. To jsem zvědavá,co budeš dělat,až za pár let tímto způsobem dojdou peníze na důchody? Až někdo vystoupí v televizi: milí důchodci,peníze došly,jděte do práce,ať se uživíte! ?

     1. jakože když se sníží počet lemplů úředníků, tak zkolabuje rozpočet… ? kde jste studovala?

     2. Ne ne, pisatelka to myslí jinak a Vy to víte. Pokud ne, pak vyvstává směrem k Vám otázka nikoliv kde jste studoval/a, ale zdá vůbec.

     3. Čemu rozumí pisatelka, bych být Vámi nehodnotil. S gramatikou jsem já osobně nikdy problém neměl, větu pozorně prostudujte a doplňte si případné mezery ve vzdělání. Pokud narážíte na,,zdá“ namísto,,zda“, ano, máte pravdu, přístroj vybral za mne a nevšiml jsem si. To jste ale asi poznal/a. Takové chyby se – byť to není omluva – dnes již běžně velkoryse přecházejí, nicméně toho duševní malorolníci zřejmě schopni nejsou. Tak či tak, mějte pěkný večer.

     4. Ale tak na duchod si z kazde vyplaty platime vsichni.
      To je jeden fond. Mnozi ho ani nevyberou… Tam by snad penize chybet nemely.
      Kdyz snizim dane poddanym, tak oni je utrati a z techto penez zase nekdo odvede dane …
      Jiste, s temi penezi musi dobra vlada dobre hospodarit.
      Ne je investovat do zkorumpovanych predrazenych zakazek a pak kasirovat vypalne pro kulichy a ty „spravne“ strany. A cim vetsi a lepsi je priklad dobreho hospodareni s danemi statem, tim vetsi je ochota vsech danovych subjektu, je platit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Tip na výlet - kolem Humpolce

St Lis 18 , 2020
Napadlo vás někdy, jak dlouho trvá, než obejdete Humpolec? Kolik je to kilometrů? Deset? Víc nebo míň, co myslíte? Čtěte dále:   POSLEDNÍ KONTROLNÍ DEN

You May Like

Témata