Na humpoleckém hřbitově se zvyšuje počet krádeží

4

Lidé v Humpolci volají po nápravě neutěšených poměrů v pietní zahradě. Zlodějům a vandalům totiž nejsou svatá ani místa posledního odpočinku.

Na hřbitově se neztrácí jenom květiny, ale i různé vázy, keramické mísy a další tematické dekorace. Tyto nepravosti mají na svědomí s největší pravděpodobností dospělí. Vyřádit se sem přichází ale i mládež, která výzdobu hrobů pustoší. Správkyně humpoleckého hřbitova Dana Nováková o těchto problémech ví, zatím však nezná účinnou zbraň, s jakou se dá proti těmto nešvarům bojovat. I když se hřbitov na noc zamyká, není problém plot či zídku přelézt. Pořádek na hřbitově by dle jejích slov zřejmě plně neohlídal ani kamerový systém či pochůzková hlídka. Především ale na toto řešení chybí finanční prostředky, které by bylo nutné vzít z městského rozpočtu.


Postižení lidé volají právě po umístění kamer na hřbitově. Humpolecký starosta Jiří Kučera  však uvedl, že město zatím o zvýšeném dohledu nad hřbitovem neuvažuje. V otázce dalšího posílení kamerového systému zůstává zdrženlivý, neboť je právě ve fázi zkoumání zpětné vazby, zda se kamery umístěné ve městě v boji s kriminalitou osvědčily. Vyzval občany, kteří zaznamenali nějakou újmu, aby v první řadě věc nahlásili, ať už správci hřbitova či policii. K této výzvě se připojují i strážci zákona, kteří podobných oznámených případů zaznamenali pomálu. Lidé se obávají, že policie takovou krádež či vandalismus stejně těžko vyřeší, a tak se o problémech oficiálně vlastně vůbec neví. Má-li město či policie takové informace pouze „z druhé ruky“, nemůže v podstatě nijak zasáhnout.


(Zdroj: Pelhřimovský deník)


 

Čtěte dále:   Ulice Pražská a Na Kasárnách OTEVŘENA!

myska

4 thoughts on “Na humpoleckém hřbitově se zvyšuje počet krádeží

 1. Myslím, že kamerový systém není samospasitelný. Své místo zde taky má lidská liknavost a lhostejnost a netýká se to jen hřbitova.
  Příklad: Zrovna dnes asi v 11. hodin dopoledne dva teenageři v klidu stříkali sprejem po zdi domu pana Bláhy v Žižkově ulici. Chvilku jsem na ně nevěřícně civěl, protože jsem trochu nechápal jejich drzost. Přešlo několik lidí, kteří maximálně otočili krk a pokračovali v chůzi. Načež jsem vyběhl, skočil k Bláhům do krámu a šli jsme na ně. Sice jsem si vyslechl, že jsem práskač, ale nakonec hoši svatosvatě slíbili, že to vyčistí a už to nikdy neudělají. Nejsem žádný hrdina, ale občas stačí jen málo. Karel

  1. Dnes ráno vyšetřovala policie posprejování nové fasády na objektu „Zálesí“ z čelní strany v ulici Komenského. Nemá smyslu se vyjadřovat k tomu, co je to za prasárnu, ale docela by mě zajímalo, jestli mohla v tom úhlu zachytit něco kamera umístěná na domě hned vedle.

   1. U pana Bláhy byla policie fotografovat taky. Ti frackové se nejspíš vrátili a své výtvory dodělali. Tak se mu odvděčili, že je rovnou nedotáhl na policii. Doufám, že budou chyceni a soud jim napaří alespoň 200 hodin veřejněprospěšných prací. Karel

    1. To je ta bezstresová výchova… Myslím že je čas vrátit se ke starým dobrým občasným „pár fackám“. Když to přežili ti starší, jistě by to přežili i ti mladší…..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Problém v Humpolci zvaný ''tuning''

Út Dub 10 , 2007
Kromě nespokojeností s vandalismem na hřbitově mají humpolečtí občané i další výtku k pořádku ve městě. Lidé si stěžují na sportovně vyladěné výfuky a hlučnou muziku linoucí se z aut jejich mladých majitelů. Čtěte dále:   FOODMANIA 2023

You May Like

Témata