Koncepce bydlení

42

Město Humpolec se v posledních dvou letech intenzivně věnuje tematice managementu územního plánování.

icn urad

Odkazy

 Tento důraz na tematiku územního rozvoje vychází z relexe témat, kterými jsou kromě jiného témata jako územní plán, městský architekt, oživení veřejného prostoru, územní studie i oborové koncepce rozvoje či participace veřejnosti. Cílem tohoto důrazu je pak zejména definice a jasné vymezení onoho udržitelného rozvoje města, který je v dnešní době tak aktuální. Hledání uspokojivého naplnění tohoto tématu nás vede skrze jednotlivé nástroje územního plánování a snaží se optimalizovat plánovací procesy s cílem maximální efektivity při hledání možnosti zvýšení kvality života občanů tohoto města. 
Koncepce bydlení je jedním z nástrojů, jak management města posílit a najít vyváženost jednotlivých pilířů udržitelného rozvoje města.
zdroj: www.mesto-humpolec.cz

Petr

42 thoughts on “Koncepce bydlení

 1. Škoda, že se managementu územního plánování věnuje Město až poslední dva roky ! To musí být přeci soustavná činnost !

  1. Kdyby se o územní plán a další věci okolo plánování nezačal zajímat spolek, tak by město bylo dál v nečinnosti a žádné studie by nedělalo tak jako roky předtím……..je dobře, že se to konečně změnilo a i v našem městě se začne přemýšlet a pracovat koncepčně.

 2. Takže máme černé na bílém, že vedení města od roku 1989 nezvládlo a nezvládá svoje základní funkce. A můžeme za to všichni, kdo volili zastupitelstva. Střed města mohl vypadat úplně jinak – a byla na to unikátní šance spojená s koncem provozu „starých“ strojíren. Bydlení se podcenilo, přestože už počátkem 90.let vznikl materiál kde se deklarovalo že město do roku 2020 naroste o 2000 obyvatel. Ale ono nenarostlo, protože nikdo nezaléval…Máme co jsme si zasloužili.

  1. Na podzim je možnost volit nové zastupitele… Doufám,že toho všichni řádně využijí a budou kandidovat i noví, mladší lidé..Kritika bohužel samotná nic nenapraví, bez zájmu lidí a voličů to nepůjde nikdy nikam. To ví každý normální člověk.

   1. A kolik obcí podobné velikosti má tuto problematiku asi vyřešenu? Moc jich jistě nebude! Je ale dobře, že se s tím město začalo zabývat.

    1. Neslyšeli..Zřejmě to bude něco rychlokvašného a utajeného….A měsíc před volbama se objeví…Ale kéž by nové tváře byly…

     1. No co vím, tak to není ani rychlokvašné , ani utajené a hlavně to má hlavu a patu a mladého schopného lídra a i další kandidáty.

     2. Ano, i ja jsem neco slysel. HumpolecGo! – Neznam celou kandidatku, ale udajne se jedna o opravdu zajimavou smes nezavislych lidi z Humpolce. Osobne se na jejich program tesim a uvidime…. Treba vtrhne na radnici nova krev, ale hlavne, bude ve volbach koho volit!

     3. Aha. Tak proto asi ten novy billboard u Billy misto Mr. Zemana?

     4. To je super, že zmizel ten hulvátský hloupý pomlouvačný bilbord s Zmr. Zemanem.

     5. “ Nové krve“ je v tomto státě spoustu, např. v Praze by o tom mohli povídat. Krnáčová a spol. nekecáme a makáme. Pokud vím tak za HumpolcemGo stojí Rýzner.

     6. A co ostatní strany?Tradiční politické subjekty? Prý už KSČM kandidátku stavět nebude, ODS už ji má hotovou a ČSSD tvoří…Lidovci mají problémy..

     7. ODS by mohla sestavit společnou kandidátku s ČSSD ! Když se jim tu již dvě volební období společně tak skvěle vede !

     8. jedna vlaštovka a druhá vlaštovka a dlaší a další…. tak třeba přeci bude jaro…

     9. Jaro možná bude, ale co z toho, když ho ODS s ČSSD překryjí svým záplatovaným obnošeným zimníkem ?? 😀 😀

     10. Tady je pán/í znalec poměrů v místních pobočkách ČSSD a ODS…Že se nestaví na schůzi a neřekne jim názor do očí…Jistě ho předsedové Krbec a Kratochvíl rádi vyslechnou..

     11. Pokud vim, tak Z. Ryzner za tim nestoji. Alespon ne jeko jedinec. Neco malo jsem zaslechl a programove to je pecka. Hlavne me oslovuji lide z kandidatky, kdy vidim, ze maji opravdu zajem, aby Humpolec nesel pomalu do s….k. Presne toto je totiz zapotrebi, nemlet hubou na Mlejnku, ale vzit to za oprate. A je pak jedno zna jsem Petr nebo Pavel.

     12. Pokud vim, tak Z. Ryzner za tim nestoji. Alespon ne jeko jedinec. Neco malo jsem zaslechl a programove to je pecka. Hlavne me oslovuji lide z kandidatky, kdy vidim, ze maji opravdu zajem, aby Humpolec nesel pomalu do s….k. Presne toto je totiz zapotrebi, nemlet hubou na Mlejnku, ale vzit to za oprate. A je pak jedno zna jsem Petr nebo Pavel.

     13. Prosím o pravopisnou úpravu. Moc tomu není rozumět. Např. kdo koho oslovuje apod. Dík

     14. Také moc nerozumím větě „Pokud vim, tak Z. Ryzner za tim nestoji. Alespon ne jeko jedinec. “ Buď za tím stojí nebo ne. Minimálně finančně.

 3. Bohužel všem městům na Vysočině ubývá obyvatel, v Humpolci to není ještě tak hrozné, podívejte se na Třebíč nebo Ždár n. S. Koncepce rozvoje bydlení je to slušná, hlavně aby ji na radnici někdo začal fest prosazovat, Jirka Kučerů tam už chvála Bohu nebude, tak to snad nyní půjde.

  1. No on to sice tvrdí, ale slyšel jsem, že to dopadne stejně jako minule. A důvody jsou prý dva : za prvé ODS nemá žádného lídra, který by opravdu táhl a druhý je ten, že pokud by ODS vyklidila pole, tak by noví nástupci mohli zjistit spoustu zajímavých situací kolem současné ekonomiky plicní léčebny, spolupráce s ICOMem, voda pro pivovar , čistička a dlouhá řada dalších zvláštních věcí…..

   1. Zase to zjištění zvláštních věcí a kostlivců. Minulé volby to samé říkala nejmenovaná strana. Její kandidátka je v kontrolním výboru a za 4 roky se kupodivu nic neobjevilo….. Slovy klasika Járy Cimrmana : Pokud něco víte, tak to řekněte.. Nebo alespoň naznačte :)))

    1. Pokud si vedení úřadu natvrdo obsadila ODS ruku v ruce s ČSSD a loajálním tajemníkem a dalšími úředníky, tak toho bohužel opozice moc nezmůže. Notabene když navíc většina zastupitelů té strany je na městě závislá a jeden byl navíc nasazen jako kukačka byznysmena z ODS….

     1. „ZÁVISLÁ NA MĚSTĚ“, ZNAMENÁ, ŽE PRACUJÍ NA POZICÍCH, KDE JE ZŘIZOVATELEM MĚSTO

    1. Připomeńme znovu těm co zapomněli jaká byla situace v roce 2014. Tři strany po pěti mandátech, historicky prvně tato situace. Těsně vítězí hnutí ANO/nikdo nebyl členem hnutí/, před ČSSD a ODS. Nejvíce preferenčních hlasů Bernard, Kučera, Namyslo, Štěrbová/ v tomto pořadí/. Vzniká koalice ČSSD, ODS, lidovců a zástupce Top 09. Nic nedemokratického.
     Opozice dostala finanční výbor o který vehementně stála, naopak o kontrolní výbor, který má slovo ..kontrolovat .. v názvu tak skoro nestála a předsedou se stal kantor z umělecké školy, rovněž tedy kandidát z hnutí ANO. Opoziční prostor tedy byl poctivě podělen. Jde o to jak je využíván.
     Tohle byla situace roku 2014, co bude letos?

     1. Zajímavé je, že lidovci se třemi mandáty zastupitelů mají dva členy rady……a TOP 09 s jedním mandátem má také člena rady…….ale je pravda, že jsou to oddaní a panu starostovi vděční členové…..takže vlastně demokracie zvítězila……

 4. Koncepce bydlení je hezká, ale mám obavy aby se to nesklouzlo ke koncepci ubytoven. Humpoláků ubývá a myslím, že nově budované byty budou v takové cenové relaci, že si je stejně místní nebudou moct dovolit. Příjmy v Humpolci patři mezi ty kdy je těžké na něco vydělat a ušetřit, bohužel už není otevřená náruč na poskytnutí hypotéky. Mladým se spíš vyplatí odejít za lepším příjmem, protože ceny nemovitostí a nákladnosti staveb se liší jen cenou pozemku, materiál a práce je stejně drahá jak v Praze tak v Humpolci

  podpis …

  1. Dobrý večer, když už tu bereme do úst ceny bydlení – vyjel/a jste někdy za hranice Humpolce? Ve Žďáru nad Sázavou na tom nejsou ekonomicky líp a pokud vím, pozemky tam nabízejí kolem dvou tisíc / metr. Srovnejte s Blanickou…
   Jinak studie je jedno z nejprofesionálnějších děl, které jsme si v Humpolci pořídili, ale nemohl by to proboha někdo redigovat, než to oficializujeme, aby se tam nepsalo o „růstu domů“ namísto růstu počtu domů? Vždyť jste (skoro) všichni učitelé…

    1. Jen ať se v Humpíku staví, bez nových bytů půjde počet obyvatel jen těžko nahoru. Zajímalo by mě proč není v té koncepci tolikrát avizovaný velkolepý dům pro senoiry V Lukách ? Měl ba se již začít stavět !

     1. Pokud vím, tak se již projektuje. Vzhledem k tomu, že se jedná o pilotní PPP projekt v oblasti sociálních služeb – kraj vs. soukromý investor, je zde poměrně velká administrativní zátěž.

      frrrr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

8SMIČKA-SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ ZÓNY PRO UMĚNÍ

Po Dub 16 , 2018
Středa 18.04.2018 18:00 – 24:00

You May Like

Témata