Konvoj americké armády pojede na konci března do Prahy po dálnici D1

10

Řidiči na dálnici D1 budou mít 30. března zřejmě velmi zajímavou podívanou. Po vysočinském úseku dopravní tepny pojede konvoj amerických vojáků s různými typy armádních vozidel. Žádné dopravní komplikace by podle ministerstva obrany způsobit neměl. Vojáci se přes naše území dostanou na domovskou základnu v Německu.

Vojáci překročí hranice celkem na třech místech – v Bohumíně, Náchodě a Harrachově. Po vysočinském úseku dálnice D1 pojede skupina z Bohumína.  

Přes Ostravu se dostanou do Vyškova, kde stráví Američané noc. Druhý den pak zamíří přes Brno na Vysočinu a do hlavního města. 

„Kolony budou rozděleny do několika proudů, které vyrazí na stanovenou trasu přesunu vždy v časových odstupech tak, aby co nejméně zatížily ostatní dopravu. Na trase přesunu pak s ohledem na plynulost v maximální možné míře využijí dálnice,“ popisuje mluvčí ministerstva obrany Petr Medek. 

Všichni vojáci se následně setkají v hlavním městě. Zkontrolují vozy, natankují a odpočinou si před další cestou do Německa. Konkrétně vyrazí do bavorského městečka Vilseck, kde mají základnu. 

Konvoj se bude vracet z vojenského cvičení Atlantic Resolve. V Česku bude na konci března 520 vojáků, kteří pojedou ve 120 vozidlech.  

Konkrétně půjde o osmanáctitunové obrněné transportéry Stryker. Pro srovnání to jsou vozidla typově podobná pandurům. Vojáci se na našem území zdrží tři dny, všechny výdaje platí americká vláda. 

„My jako armáda České republiky budeme poskytovat asistenci typu poskytování pohonných hmot a dalších záležitostí s takovým přesunem souvisejících, ale všechny náklady si hradí americká strana sama,“ upřesnill už dříve ministr obrany Martin Stropnický z hnutí ANO. 

Předseda KSČM Filip nesouhlasí 

Vláda průjezd Českou republikou povolila i kvůli bezpečnostní situaci v Evropě. Podle ministra Stropnického jde o upevnění spolupráce a spojenectví. 

Čtěte dále:   Vyrazte na prázdniny #DoJihlavy!

Šéf komunistů Vojtěch Filip dnes průjezd amerických vojsk kritizoval. Považuje ho za provokaci v době, která jde proti úsilí Evropské unie vyřešit konflikt na Ukrajině diplomaticky. 

„Mám e-mail zahlcený dopisy občanů České republiky, kteří si nepřejí něco takového. Svým způsobem to vyvolalo i reakci KSČM, kdy bude vedena petiční akce proti zvyšování napětí na evropském kontinentě,“ řekl Filip. 

Podobných přesunů bylo loni celkem sto třicet. Ze základny na základnu projelo přes Českou republiku 1600 zahraničních vojáků, z toho 600 Američanů. 

převzato z: http://www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/konvoj-americke-armady-pojede-na-konci-brezna-do-prahy-po-dalnici-d1–1467600

Petr

10 thoughts on “Konvoj americké armády pojede na konci března do Prahy po dálnici D1

 1. Těším se!!! Fašisty si nepamatuji, ale děsivá sovětská vojska v srpnu 1968 kdy jejich tanky masírovaly kvalitní humpoleckou dlažbu, to je nezapomenutelné.
  Konečně ta flustrace bude smazána.
  j.

  1. Celý ten cirkus kolem průjezdu amerických bojovníků přes ČR je humbukem.
   Reálná síla Armády ČR je tak ubohá, že se už bez tzv.spojenců neobejdeme. To je stav opravdu tristní. Kdyby byla mobilizace tak nikdo nenastoupí.

   1. Cirkus je správné slovo. Ten je v Humpolci párkrát do roka, to nebude žádná změna. Prý budou i klauni (šašci) … .

    1. Tak jen doufejme, že američtí zbrojnoši, na rozdíl od těch tupých ruských hovad, znají dopravní předpisy a nikdo nepřijde k úhoně.

     1. Ve skutečnosti se jedná o jedno z nejnáročnějších cvičení US Army připravené ve spolupráci ministrů Ťoka a Stropnického. Cvičení bude představovat jak extrémní fyzickou zátěž pro techniku (jízda po českých dálnicích), tak obrovskou psychickou zátěž vojákům (čekání v kolonách na D1). Nejnáročnějším testem projde kolona jedoucí od Ostravy, kde na mostě operuje borec shazující dřevěné špalky. Dobře informované zdroje dokonce tvrdí, že k posunu otevření mokrosuchého tunelu Blanka vedla žádost americké strany, protože původní trasa byla plánována právě tudy, a i ti nejostřílenější borci US Army dostali strach z průjezdu poté, co se mezi nimi rozšířila informace, že v tunelu zmizelo více peněz než dopravních prostředků v Bermudském trojúhelníku. Nezbývá než popřát hochům hodně štěstí na cestu do Reichu….

     2. V Práglu na ně čeká i tak nebezpečí – tuneldědek Vašík Klausů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pronájem uvolněného bytu 1+1 v Humpolci

Pá Bře 20 , 2015
ul. Komenského Čtěte dále:   Zveme vás do Jihlavy - Velikonoce

You May Like

Témata