Omezení na D1 u Humpolce brzdilo dopravu

1

Až desetikilometrové kolony čekaly na řidiče na dálnici D1 na Vysočině. Na modernizovaném úseku mezi Koberovicemi a Humpolcem silničáři přechodně snížili počet jízdních pruhů v každém směru. Instalují tam dopravní značení. Omezení by měla skončit ve středu ráno.

Provoz mezi 90. a 81. kilometrem dálnice je kvůli opravám sveden do jednoho jízdního pruhu. V pondělí odpoledne dosahovala kolona ve směru na Prahu až na 102. kilometr. Aby se jí řidiči vyhnuli, museli sjíždět už před Větrným Jeníkovem.

Kvůli omezení na D1 byla hustá doprava i v Humpolci. „Máme tam vyšší počet hlídek včetně policejních motocyklů,“ řekla mluvčí krajské policie Dana Čírtková k dopadu omezení na D1. Objízdné trasy se podle ní v těchto případech nestanovují.

Mezi Koberovicemi a Humpolcem instalují silničáři dopravní značení
Zdroj: ČT24

Ve dvou pruzích na Prahu nejspíš už v úterý, na Brno až ve středu

Opravy skoro devítikilometrového úseku D1 mezi Koberovicemi a Humpolcem přecházejí do poslední etapy. Proto je potřeba změnit vedení dopravy. „To znamená přestavět středová mobilní svodidla a přestavět dopravní značení,“ řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Ve směru na Prahu se podle něj silničáři pokusí ukončit omezení v úterý večer, pokud to dovolí počasí.

Dálnici mezi Humpolcem a Koberovicemi opravuje firma Eurovia CS za více než miliardu korun. Podle údajů na webu ŘSD by měla být opravená část dálnice zprovozněná v září.

Rekonstrukce dálnice mezi Mirošovicemi a Kývalkou u Brna začala v roce 2013. Stavbaři ještě pracují na třech úsecích. Celá D1 by měla být plně průjezdná počátkem letošního října.

Axl

One thought on “Omezení na D1 u Humpolce brzdilo dopravu

  1. A právě od toho jsou víkendy, kdy je slabý provoz a ideální prostor na instalaci dopravního značení.
    Myslet bolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vtip dne

Út Srp 24 , 2021
Teda on to vlastně ani není vtip, jako spíš tvrdá realita ……..

You May Like

Témata