Kraj Vysočina oficiálně otevřel Family a Senior point v Jihlavě

Po několika týdnech zkušebního provozu dnes otevřel Kraj Vysočina v Jihlavě kontaktní Family a Senior point. Za doprovodu krajského radního pro oblast sociálních věcí Petra Krčála si ho prohlédla náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí Zuzana Jentschke Stőcklová a ředitelka kabinetu předsedy vlády Běla Hejná. „Inovace v sociálních službách jsou prioritou ministerstva práce a sociálních věcí.

Je potěšitelné, že Vysočina uvádí v život projekty i nad rámec svých zákonných povinností. Nastavuje tak vysokou laťku ostatním krajům, které její praxi dále šíří,“ pochválila aktivity vedení Kraje Vysočina Zuzana Jentsche Stőcklová. Zřízení kontaktního místa v Jihlavě přišlo Kraj Vysočina na 700 tisíc korun. Půl miliónu stály úpravy budovy, která je v majetku kraje, zbytek jde na vrub novému vybavení, elektronice a herním prvkům.

 

 
 

Za dva měsíce zkušebního provozu navštívilo kontaktní centrum v Jihlavě více než tři sta klientů. „Mezi příchozími je stále více seniorů, kteří si na služby seniorského zařízení zvykli, už když fungovalo v provizorních prostorách v sídle Kraje Vysočina. Povědomí o našich službách a novém zázemí budeme nyní zvyšovat především mezi maminkami,“ doplnil radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.

 

Jihlavský Family a Senior Point funguje aktuálně ve dvou oddělených místnostech, pět dní v týdnu. Mezi nejvyhledávanější služby patří přístup k internetu zdarma, možnost zřízení Rodinných a Senior pasů Kraje Vysočina, na které se váže celá řada výhod, je zde dětský koutek, přebalovací kout, kuchyňka a důstojné a klidné zázemí pro maminky s dětmi. Postupně se centrum stává také místem pořádání akcí – jedna z nejbližších má veřejnosti přiblížit velikonoční zvyky.

 

Jihlavský kontaktní Family a Senior Point je v regionu dalším místem, které poskytuje servis rodinám. Family Pointy je možné nalézt v Havlíčkově Brodě, Jihlavě a Třebíči. Senior Pointy fungují v Havlíčkově Brodě, Jihlavě, Třebíči a Pelhřimově. Provoz všech center probíhá ve spolupráci s Krajem Vysočina. „Díky podpoře jsou životaschopná. Někdy je možná lepší nejdřív se ptát, co centrum přinese, komu pomůže a následně řešit statistiky a rozpočty. Mají to být místa, která specifickým cílovým skupinám pomohou najít cestu životem,“ řekl při otevření centra náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí Vladimír Novotný.

Čtěte dále:   Vyrazte na prázdniny #DoJihlavy!

 

Kontaktní pracoviště je na adrese Palackého 26/1305, otevřeno má od pondělí do pátku od 8.00 do 17.00.

 

Budování Family Pointů je v Kraji Vysočina jednou z klíčových aktivit projektu Žijeme a pracujeme na Vysočině, další obdobná zařízení se mají v příštím roce otevřít v Pelhřimově a výhledově i ve Žďáře nad Sázavou.

tisk@kr-vysocina.cz

www.kr-vysocina.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pozvánka na výstavu - VYPEX 2015

Út Bře 17 , 2015
Sbor dobrovolných hasičů ve spolupráci se zájmovými sběrateli pivních etiket v Hněvkovicích si Vás dovolují pozvat na výstavu pivovarských exponátů VYPEX 2015 Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. V Jiřicích se prolétnou modely, bude i autosalon

You May Like

Témata