Kraj Vysočina představil největší krajské očkovací centrum v Jihlavě

Na Vysočině stále běží první fáze očkování proti covid-19.

V pěti krajských nemocnicích nebo prostřednictvím mobilních týmů jsou podle množství státem dodané očkovací látky každý týden načkovány tisíce lékařů, sester, obvodních lékařů, stomatologů, klientů pobytových sociálních zařízení a lidí, kteří o ně pečují, dále také zdravotníků, kteří se připravují na službu ve velkých očkovacích centrech. „Největší očkovací centrum vznikne na Vysočině v Jihlavě. Nemocnice Jihlava využije od jara pro účely kapacitního očkování volné prostory společnosti ATX – centrum v průmyslové zóně Hruškové Dvory 123. Očkovat se zde bude 12 hodin denně sedm dní v týdnu a předpokládaná denní kapacita centra je odhadována až na 1 000 osob,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. Do konce ledna bylo na Vysočinu dodáno celkem 14 040 dávek vakcíny a k dnešnímu dni vyočkováno bylo více 13 776 dávek.

Nemocnice Jihlava jako provozovatel očkovacího centra má nyní k dispozici 1 300 m2 bezbariérového přízemí objektů ATX – centra  v jihlavské průmyslové zóně Hruškové Dvory.  K okamžitému využití jsou bez větších úprav připraveny recepce a čekárny i laboratoře pro účely zřízení ordinací. „Počítáme s tím, že připravíme k provozu 10 očkovacích ordinací, každou s kapacitou 8–10  osob za hodinu. Personální tým bude sestaven z lékařů, očkujících sester, administrativních pracovníků a dále servisního personálu, který bude zajišťovat zásobování, úklid, působit jako asistenti nebo koordinátoři. Především v prvních dnech provozu, kdy budou zváni na očkování registrovaní senioři podle termínů narození, bude třeba více asistentů,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

 

Očkovací centrum v Jihlavě by mělo být připraveno ke spuštění v polovině března. Nemocnice Jihlava jako provozovatel uhradí pouze provozní náklady s tím, že kraj, jako její zřizovatel, náklady zohlední v příspěvku na provoz. S ohledem na veřejný a naléhavý účel nabídl majitel objektu prostory k dispozici za nájem ve výši 1 Kč. Veřejnost bude moci při návštěvě očkovacího centra využít přilehlá parkoviště sousedních firem a město Jihlava přislíbilo posílení linek MHD na blízké zastávky na Polenské ulici. Před otevřením centra bude vyřešeno také informační dopravní značení.

 

Připravovaná velká očkovací centra na území Kraje Vysočina:

  • Jihlava, ATX centrum, Hruškové Dvory
  • Pelhřimov, Kulturní dům Máj (k 15. 2. 2021)
  • Třebíč, Kulturní dům Fórum
  • Žďár nad Sázavou, Sportovní hala TJ Žďár nad Sázavou, Bouchalky
  • Havlíčkův Brod, v jednání je objekt Kulturního domu Ostrov

Očkovací centra jsou připravována s velkou pomocí samospráv okresních měst.

vtpvtp

vtp

  • tisk@kr-vysocina.cz

Kraj Vysočina představil největší krajské očkovací centrum v Jihlavě

Odkazy

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Trojice pachatelů se vloupala do dvou objektů v Jihlavě a Humpolci

Pá Úno 5 , 2021
Škodu ve výši téměř dvě stě tisíc korun způsobila trojice zlodějů, kteří se v noci na konci ledna vloupali do objektu v Jihlavě a v Humpolci. Na auto, se kterým jeli, umístili odcizené registrační značky. Policisté je ale krátce po činu vypátrali a zadrželi.

You May Like

Témata