Kraj Vysočina vyplatí první dotace za vyměněné kotle

1

Ještě do konce tohoto týdne odešle Kraj Vysočina první platby za realizované výměny kotlů v rámci tzv. Kotlíkových dotací. „Platby pro prvních 20 žadatelů zatím v celkové výši cca 2 miliony korun je možné odeslat díky rychlé administraci ze strany domácností.

Ve většině případů jde o proplacení osazení kombinovaných kotlů bez nutnosti mikroopatření,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád. V Kraji Vysočina dosáhlo na první kotlíkové dotace 2050 žadatelů. V řádném termínu smlouvu podepsalo 99 % z nich.

 

 
 

V současné době má tým krajských administrátorů provedenou formální kontrolu všech schválených žádostí a dokončeno je i kolečko podpisové agendy. Vygenerován je také vzorek 5% žadatelů. Minimálně u nich proběhne kontrola také fyzicky. „O fyzické kontrole přímo u instalovaného kotle jsou konkrétní domácnosti předem informovány. První kontroly byly absolvovány na přelomu června a července a předcházely právě připravovaným platbám,“ informoval Zdeněk Chlád s tím, že všichni kontrolovaní příjemci kontrolou prošli bez problémů.

 

Cílem dotačního titulu je snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Kraji Vysočina prostřednictvím výměny stávajících kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním v rodinných domech za nové nízkoemisní zdroje. Lidé mohou vyměnit svůj stávající kotel na pevná paliva s ručním přikládáním, a to za kotle na pevná paliva, plynové kondenzační kotle a tepelná čerpadla. Instalace nového zdroje vytápění může být spojena také s instalací solárně termických soustav pro přitápění nebo přípravu teplé vody a tzv. „mikro“ energetickými opatřeními.

 

V Kraji Vysočina se kotlíkové dotace v roce 2016 rozdělují poprvé v historii.

logo

Čtěte dále:   Tipy na víkend - V Humpolci zabaví divadlo, v klášteře hudba

Petr

One thought on “Kraj Vysočina vyplatí první dotace za vyměněné kotle

  1. je mi divné ,jak nám byla zamítnuta dotace na výměnu plynového topení , když jsme dodrželi všechny podmínky jestli je možné znovu žadat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Memoriál Františka Jokla

Út Čvc 19 , 2016
Sobota 23.07.2016, Humpolec Čtěte dále:   Na Vysočině se nejlépe žije v Pelhřimově. Humpolec je čtvrtý.

You May Like

Témata