Krajské město bude mít areál za miliardu

2

Ačkoliv to už vypadalo, že z plánované výstavby velkého obchodního a zábavního centra v krajském městě nejspíš sejde, karta se obrátila. Za pár týdnů by měli investoři na projekt uvolnit první finance.

Nejpozději do konce října by měly být uvolněny první peníze na projekt velkého obchodního a zábavního centra za miliardu korun, které má vyrůst pod Znojemským mostem v Jihlavě.
Finance mají přitéct od skupiny anglických investorů. Oznámila to společnost Nova projekt, která před časem se záměrem oslovila jihlavský magistrát. Ten přitom už s velkolepým plánem pomalu přestával počítat.
„Investorem je anglická skupina. Mezi touto skupinou a firmou Nova projekt existuje smlouva o financovaní projektu. Skupina chce nejpozději do konce října 2003 uvolnit základní finanční částku. Po převedení těchto prostředků bude vypracována dokumentace pro územní rozhodnutí a podniknuty všechny další potřebné kroky,“ uvedl za Nova projekt Karl – Heinz Grieger.
Firma, která má celou akci v budoucnu zajišťovat, podle něj vede v současnosti jednání i s dalšími investory. „Aby byla možnost výběru ze široké škály zájemců,“ dodal Grieger. Další zájemci mají údajně být ze Švýcarska a Rakouska.
Jihlavská radnice už s investicí příliš nepočítala, protože Nova projekt se jí delší dobu neozval. Minulý týden ale přišel od firmy na magistrát fax, který náměstek primátora František Zelníček citoval na posledním jednání zastupitelstva. V něm se mimo jiné píše, že společnost bude vedení města informovat o dalším vývoji jednání. „Pokud by od nich přišly příznivé zprávy, dalo by se o tom jednat už na říjnovém zastupitelstvu,“ připustil Zelníček. Podle něj by ale záleželo na tom, jaké by dala firma záruky, že se plán opravdu uskuteční.
Pod Znojemským mostem je momentálně komplikovanější situace s pozemky: vlastní je kraj a nechce o nich jednat s Nova projektem, nýbrž je nabízí výměnou magistrátu za jiný majetek. To by ale nemělo podle Zelníčka případnou investici ohrozit.
V komplexu City park by měl být hotel, nákupní centrum, diskotéka a autosalon. Studie počítá na pěti tisících metrech čtverečních také s vybudováním 1600 parkovacích míst, která by měla vzniknout ve čtyřech podlažích objektu.
Plán nezapomíná i na vybudování blízkého kruhového objezdu. Investor už dříve pod mostem vlastnil část pozemků. Nova projekt letos v únoru prohlásil, že už na podzim roku 2005 chce park otevřít. V místě plánovaného centra dnes stojí chátrající tovární budovy.

Co nabídne City park?

– hotel, nákupní centrum, diskotéka, autosalon
– 1600 parkovacích míst, ve čtyřech podlažích objektu
– vybudování blízkého kruhového objezdu

Zdroj: MF-DNES Vysočina

Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. V Jiřicích se prolétnou modely, bude i autosalon

Axl

2 thoughts on “Krajské město bude mít areál za miliardu

    1. jo,a bude za miliardu . ale jestli myslíš že dolarů , tak jsi idiot. je jasný že to bude miliarda korun 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jiřice - odměna za bílou stuhu

Čt Zář 25 , 2003
Za umístění v krajském kole soutěže Vesnice roku 2003 obdržela obec Jiřice broušené sklo a nový počítač od Kraje Vysočina. Čtěte dále:   Milá setkání a dost peněz. Koledníci v Brodě a Humpolci vybrali přes tři miliony

You May Like

Témata