Jiřice – odměna za bílou stuhu

Za umístění v krajském kole soutěže Vesnice roku 2003 obdržela obec Jiřice broušené sklo a nový počítač od Kraje Vysočina.

I v letošním roce bylo vyhlášeno krajské kolo soutěže Vesnice roku 2003. Cílem soutěže Vesnice roku 2003 v Programu obnovy venkova je snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na vývoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost uskutečňování programů obnovy vesnic a prokázat široké veřejnosti význam venkova. Vyhlašovatelé soutěže jsou Spolek pro obnovu venkova, Svaz měst a obcí ČR a Ministerstvo pro místní rozvoj.
V roce 2003 se soutěže zúčastnilo 30 obcí kraje Vysočina. Krajská komise určila vítěze – obec Vilémov, která postoupí do celostátního kola. Dále byla udělena obcím následující ocenění:
ˇ modrá stuha – za společenský život – obec Nová Říše,
ˇ bílá stuha – za činnost mládeže – obec Jiřice,
ˇ zelená stuha – za péči o zeleň a životní prostředí – obec Kralice nad Oslavou,
ˇ diplom za občanskou aktivitu a pospolitost – obec Drahonín.


Usnesením 799/26/2003/RK rozhodla Rada kraje v souladu s § 59 odst. 2 písm. f) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, o poskytnutí věcného daru obci Jiřice:
PC s výbavou dle vlastního výběru 50 000,- Kč
Broušené sklo 1000,- Kč


Návrh řešení, zdůvodnění:
Obce oceněné v rámci krajského kola soutěže Vesnice roku 2003 věnují velkou pozornost rozvoji venkova. Soutěž má smysl nejen pro ocenění rozsáhlé činnosti obecních zastupitelstev a občanských aktivit, ale také jako účinný propagátor venkova, jako slušně vedená lobby ve prospěch podmínek života na venkově, jako veřejný projev všeho toho, čím venkov přispívá k budování naší vlasti. Proto se patří poděkovat všem obcím, které se zúčastnily soutěže. Přispěly k závažnosti soutěže a k zápasu o postavení venkova v kraji.

Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Slavnosti obsadí Počátky, v Humpolci je jarmark

olaf

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Národní házená

Čt Zář 25 , 2003
Jihomoravský přebor mužů, 3. kolo: Jiskra Humpolec A – MS Brno 14:11 (7:5). Jiskra Humpolec B – MS Brno 3:18 (2:10). Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. V Humpolci závodí koně, v Žirovnici zase králíci

You May Like

Témata