Krajské volby – pozor na socialismus

V těchto dnech probíhají volby do krajských zastupitelstev, zřejmě jedny z nejdůležitějších v posledních letech. Rozhodne se v nich totiž o tom, zda dostanou zelenou podivné socialistické až komunistické praktiky či nikoliv.

  Včera jsem chvilku sledoval v televizi předvolební diskuzi kandidátů na funkce do krajů. Byl jsem zděšen doslova blábolením jakéhosi pana Novotného, jenž kandiduje do kraje Vysočina. To, že vypadal jako manekýn ze SPY je mi jedno, ale co věta to perla. Jeho bilboardová kampaň vynikala krom obligátního hesla, že to myslí upřímně ještě heslem Stop privatizaci nemocnic.
  Za prvé: nikdo nechce privatizovat nemocnice a udělat z nich kliniky pro bohaté (tolik bohatých tady zase není). Jde pouze o změnu právní formy a kraje by dál byly většinovými vlastníky s právem kontroly.
  Za druhé: Jeho protiřečníci kromě jednoho komunisty předkládali argumenty o stávajících takto „postižených nemocnicích“, které fungují stále stejně (co se lékařské péče týče) a dokonce lépe (co se hospodaření týče). Stále si mlel své jako kafemlýnek.
  Nejradši by asi zestátnil veškeré zdravotnictví, jak o tom uvažují jeho soukmenovci ve vládě. Tento a další kroky ČSSD jsou nejenom na hlavu postavené, ale i nesmírně nebezpečné. Namátkou: nezákoné odposlouchávání kohokoliv, snaha o kriminalizaci podnikatelů a živnostníků, klientelismus a následná korupce, tahání na nejvyšší místa bolševické nomenklaturní kádry (Přibyl, Slezák, Ibl …), neslýchané mrháná státními penězi. Zejména absurdním zvýhodňováním policistů dává premiér Gross najevo, jak chce do budoucna prosazovat své záměry.
  Socani zkrátka nesnesou, že by někdo byl nezávislý na jejich mocenském aparátu a chtějí mít vše pod kontrolou (státní zakázky, výše mezd, za kterým zubařem půjdu). A výsledek? Ne každém rohu tajnej, knižní čtvrtky, pan Vajíčko v televizi, otrávení doktoři s mizerným vybavením atd. Zkrátka šedá zóna.
  Nechci se zase dočkat doby, kdy budeme na půdách schovávat zakázané autory. Doufám, že to už nastálo zůstane v kategorii sci-fi.
Karel Kratochvíl

Čtěte dále:   Na Pelhřimovsku shořel v noci seník

Karel Kratochvíl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Turistika za Hliníkem

Pá Lis 5 , 2004
V sobotu se něco chystá u desky Hliníka … Do redakce nám přišel zajímavý dopis – zítra v sobotu 6.11. se chystá tato akce u pamětní desky Hliníka. Je to spojené s turistickou akcí, která se letos koná již potřinácté a je nazvaná „Za všemi Golčovými Jeníkovy“. Ať už vás […]

You May Like

Témata