Lepší ochrana před povodní: v Humpolci přibyla čidla, srážkoměr i hlásiče

81

Rozšířit ochranu před možnými povodněmi se rozhodli v těchto dnech v Humpolci. Přibyla hned dvě hladinová čidla a jeden srážkoměr.

Jedno čidlo je na řece Želivce v Poříčí, druhé na Jankovském potoce v místní části Kletečná. „Díky této integraci dokáže město lépe a včas informovat obyvatele našich místních částí o vzniku mimořádné události povodňového nebezpečí. Tento systém automaticky zašle na členy povodňové komise SMS o zvyšující se hladině vodního toku nebo o větším úhrnu srážek,“ popsala mluvčí městského úřadu Marcela Průchová.

Ve městě přibyl také varovný informační systém v podobě bezdrátového rozhlasu. Firma převážně na sloupy veřejného osvětlení v Humpolci i jeho městských částech umístila přes sto osmdesát hlásičů. „Nově byly umístěny také hlásicí body v místní části Lhotka. Systém je propojen na celostátní jednotný systém varování a vyrozumění provozovaný Hasičským záchranným sborem,“ doplnila mluvčí.

Axl

81 thoughts on “Lepší ochrana před povodní: v Humpolci přibyla čidla, srážkoměr i hlásiče

 1. Skvěle. Hned se člověk cítí bezpečněji. Sice mu voda opět zaplaví nemovitost, ale bude o tom dopředu vědět z hlášení místního rozhlasu. Rozhodně pokrok.

 2. Čidla na vodních tocích v Kletečné a Poříčí jsou pěkná věc, ale nějak nepomohou občanům města Humpolec v problémových lokalitách, kterých ve městě postupně přibývá (Rybníček, Okružní, Husova, u pivovaru, poldr,…). Ta místa přibývají podle toho, jak nekoncepčně jsou modernizovány / zkapacitňovány různé na sebe navzájem nenavazující úseky dešťové kanalizace, aniž by byl zajištěn volný odtok v nejnižším místě dešťové kanalizace do otevřeného koryta vodního toku, v ulici Spojovací. Nemluvě o tom, že některé úseky dešťové kanalizace jsou napojeny na společnou kanalizaci se splaškovou vodou a tečou na přehlcenou ČOV! Vodak s.r.o. má jistě přehled o těchto problematických úsecích, mělo by to s vedením města (ať už je jakékoliv!!) začít okamžitě koncepčně řešit! A Povodňová komise ??? Klasika – na předsedu a místopředsedu není mobilní kontakt. Ale to máte jako s mluvčí úřadu, na kterou také není telefonické spojení. Už vidím starostku, jak za deště kvapně kvačí na úřad, aby byla přítomna u pevné linky a přijímala telefonáty od svých milých postižených spoluobčanů.

  1. Však právě proto jsme do čela radnice vybrali prima partu. Pro mě jasná záruka, že bude brzy vyřešeno.

   1. Z nové party je jediný použitelný Machek.
    Stejně jak z toho minulého vedení byl jediný použitelný Brukner.

    Třeba se jednou tito pánové potkají ve stejné koalici. Městu by to prospělo.

    1. Z jiného soudku a trošku mimo téma, ale zajímalo by mě, kdo dělal předvolební kampaň hugu pirátům či Anu. Je to někde k dohledání? Děkuji

     1. Ano kampan nemelo. Pirati a Hugny pripravovali sami za svoje penize. Byla kolem toho tehdy diskuse na fejsu.

     2. Asi nikdo z výše uvedených stran (ANO, Piráti, HUGO) není tak hloupý jako ODS, která peněženkou pana Bernarda nalila do kampaně přes 2 miliony, nakrmila kuřetem a napojila pivem, celý Humpolec a zajistila si hezký mista v opozici.
      Je otázkou kolik let ta milstní ODS v opozici zůstane, jelikož pochybuji, že zde jsou ostatní strany ochotny, podporovat rozšiřování pivovaru v centru města, kór když zjistili, že král je mrtev.

     3. Bernard si stejně prosadí svou. Vaší Štěrbovou má už omotanou kolem prstu a ta už začala podnikat kroky k vyhození Huga z koalice a nahradit je ODS.
      Tak bych se tak neradoval, jelikož kdo se směje naposled, ten se směje nejvíc, obzvlášť v politice. A bez Rýznera se Hugo stane aktivistickou agitkou páně Voplakala, který je sice inteligentní, ale pro komunální politiku nepoužitelný.

    2. A co pan Machek dělá? Tady se stále chválí on, ale zatím žádné výsledky jeho práce vidět nejsou.

     1. Je pravda, že se mohl udělat chodník v Lužické ulici až k rybníku Hadina. Bylo by to při jedné práci se silnicí.. Jasně je to 300m, ale už kvůli bezpečnosti. O víkendu zde chodí stovky lidí 🙁

 3. Jak to tady ctu, tak je videt, ze po volbach jsou problemy reseny promptne a vse jede, jak po dratkach. Aspon, ze vykriky HUGO aktivistu nebyly plane a vysledky jsou videt na prvni pohled!

  1. Hugny vysledky maj. Jen je strhava obrovska pasivita Anoistu a Stanisty. Tahle cesta dal nevede. To musi videt kazdej obcan. Pirati a Hugo pracuji a to neni jen pan Machek. Staci se zeptat na radnici nebo podivat na programy schuzi kdo co predklada.

   1. Super. Takze programy schuzi mame plne navrhu ale kvui koalicnim partnerum jsme nic neudelai. To je ale kazdymu burt, kdo to predlada. Ted se pocitaj vysledky. No a ty….nejsou. Jenom vymluvy na koalicni partnery.

 4. Koukal jsem, že kostky kolem kanálu u trafiky, jsou už tase na místě. Okolo pivovaru je to stále neopravené. V zatáčce jsou vyplavený kostky a docela se divím, že tam ještě drží.
  Možná by to chtělo nějakýho poděštnýho co by po dešti prošel město kde se co vyplavilo 🙂

   1. Po 2 týdnech to opravili, ale už jsou vyvalený kostky směrem dolů k náměstí. Na to zas bude 2 týdení výběrko?
    Tímhle tempem se to město rozpadne i bez deště 🙂

 5. Já miluji tyhle výkřiky jak a co by mělo být. Ale když jsou volby tak davy zájemců o kandidaturu teda nejsou nikde v Humpolci. Hnutí, strany i uskupení prosí, obchází, shání, lepí a lidi nikde,nebo milon výmluv a hloupých keců, ale pak stačí nevím co, třeba déš´t, nehoda, cokoliv a vyrojí se expertů, kteří vědí vše a ví jak to řešit.

  V roce 2026 se hlaste.

  1. Mýlíte se. Výkřiky jak a co by mělo být jsme slychali od těch, kteří nyni sedí u vesla. Tak šup šup, už ať to tak je!

  2. Bylo to good pred volbama a v podstate se nic nezmenilo. Zustala jen pachut po hugnaparte a jejim Oberbonzführerkovi.

 6. Nové vedení je již rok v úřadu. Co se v Humpolci změnilo, nebo co nového rozjeli? Lužickou opravuje kraj, školku rozjelo minulé vedení a zbytek staveb se zastavilo. Asi jsou potřeba nové studie. Jo kupuje se jednota v Hněvkovicích a pokračuje žaloba na 18 bývalých zastupitelů.

 7. Ano žaloby na trubky, tohle je za urážku na cti. Okresní soud rozhodl a p. Ryzner se odvolal na kraj.

   1. Je dobře, že se Rýzner rozhodl soudně bránit.
    Netuším jestli vyhrál/prohrál, ale vím naprosto jistě, že si příště každý politik v Humpolci rozmyslí k čemu připojí či nepřipojí svůj podpis.

    1. Takovy natlak vam prijde spravny? Tlacit penezna a drahyma pravnikama svou pravdu? Mno, nevim nevim.

    2. Ani nevite co jste rekl. Presne. To je videt tedka. Nikdo se pod nic nepodepise, nikdo nic nerozhodne. Co kdyby to nekdo chtel dat k soudu, co? Takhle to ma byt? Nepripada vam tohle mysleni trochu zvracene? Proto soucasna koalice nema vubec zadne vysledky!

     1. Jestli se nepletu, Rýzner dal 18 zastupitelů k soudu, jelikož lhali, že jim vyhrožuje a zastrašuje je. Nešlo o žádné rozhodnutí v zastupitelstvu, ale o aktivitu 18 lidí, kteří se rozhodli šířit lži o někom, kdo je jim nepohodlný, ale z pozice člena FV, dělal jen svojí práci.

      Jako občani Humpolce můžeme být rádi, že zde jsou aktivní lidi a konečně odstavili tu pivovarskou sebranku. Otázka je na jak dlouho, jelikož Štěrbové nevěřím nos mezi očima a vůbec by mě nepřekvapila, kdyby udělala na lidi z Huga podraz a dala se dohromady s Mikuláškem a spol. Karlík s Vlastíkem se už na teplá místečka jen třesou a Bernard by ihned požádal o změnu územního plánu, aby nám mohl v centru města postavit další průmyslový haly. Vždyť to vlastně dělá pro lidi.

     2. Pravdou je, že pivovar Bernard neustále vykupuje baráky v sousedství s pivovarem. Proč asi? Naše centrum bude jedna velká průmyslová hala. Všude jinde se firmy stěhují za město, ale v Humpolci se raději zbourají historický baráky a postaví hala. Děkuji Hugu, že tam je, jelikož být tam ODS a KDU tak už se vesele staví tanky pro ležáky.

     3. no a to jeste prdne Hugovyznavacum cevka, az se 28. rijna udeli prezidentske ceny….

     4. A to na ně ještě není podané TO ale to do konce roku přijde a ne jedno….

 8. Snad nepochybujete o tom, že každá akce vyvolá reakci….

  Navíc doba, kdy reakce může mít efekt v nadcházejících volbách, se již blíží.

  A jestli si hoši najdou správnou cestu, nemusí to jít přímo z jejich směru.

  1. Momentálně současná opozice nemá silného nového koně do čela budoucího vedení po roce 2026. Je vyčerpaná.
   Nové tváře nejsou.

   1. A koalice ma co? Jednoho egomaniaka, jednu končící paní a jednoho dezorientovaného asociala. To stačí?

    1. Těžko v něco podobného věřit, když vzniká studie za studií a následný rozvoj nula.
     Zatím toho víc zablokovali než udělali..

     1. Jediný kdo neustále nesouhlasí, nepodporuje a odmítá, je Karel Kratochvíl a jeho ODS.

      I KDU a ČSSD podporují drtivou většinu věcí od současného vedení, je vidět komu jde o město a kdo jen hloupě politikaří s fňukáním a brečením.

      Realisticky je rozložení sil v zastupitelstvu 11 hlasů koalice, která je pravidelně podporována 5 hlasy z KDU a ČSSD.

      ODS trucuje a Mikulášek trpí jelikož není schopen zařídit změnu územního plánu pro svého pána. Tak

  2. Kdo by volil ODS, na celostátní úrovni se zdiskreditovala a v Humpolci pod vedením Karlíka “poplety” Kratochviíla, je bída s nouzí.

   Vyhraje opětovně ANO, jelikož je lidem v Humpolci sympatické a bude záležet s kým oni půjdou.

   ODS díky Bernardovu vlivu je nezajímavá. A to může mít pan Bernard klidně X vyznamenání, třeba i z Hradu. Kdo by chtěl uprostřed města rozvíjet továrnu, snad jen ODS, zbytek se tomu bude vyhýbat.

   1. ANO je v Humpolci viditelné pouze tváří její lídryně z minulých komunálních voleb, jinak jako takové neexistuje. Takže vítězství v komunálu 2026 jisté není zdaleka.

    ODS je vyčerpaná personálně, lidovci, socdem to samé. Takže realita politického rybníčku v Humpolci je jasná. Nejsou lidé ochotní jít do volebního šmelce, nebudou nové tváře zvolené.

    Nedávno jsem mluvil s jedním člověkem, členem jedné ze současných opozičních stran a i on už roku 2026 nehodlá znovu kandidovat. Chybí mu v té straně větší zápal, tah na branku, aktivita a on sám už má méně sil také. Ty opravdové členy už politika po létech vysiluje a noví nejsou.

    1. Nestalo by se nic negativního, kdyby všechny politické strany šly do Prčic. Nakonec vám všem jde o cokoli jiného, než o práci pro stát (město) a lidi. Na všech úrovních.
     I proto chodí málo lidí volit.

   1. Ano, fejsy a videjka umíte, o tom není pochyb. Já mám na mysli něco hmatatelného. Abychom viděli, že vaše schopnosti nekončí u „píárka“….

 9. Zastupitelé řeší otázku zde často zmiňované výstavby, přečtěte si RL, měla by vzniknout studie tuším jižní části Plačková, výkup nemovitosti v Hněvkovicích a spoustu dalšího… Kdo to vidět nechce, tak to neuvidí ani když mu to ukážete.

  1. Slibovali jste zázraky na počkání, tak se nedivte, že teď na ně čekáme. Výmluvy na lhůty a klacky pod nohami nemají cenu. Takové ty marginálie nemohou být pro dream team soupeři..

    1. Takže ta fakta, že trubky byl jasný podvod, policie má nabito a bude to velký už nejsou fakta? Nebo jsou to jiná fakta než fakta? Jestli chcete důkaz, není nic snazšího než podívat se pod libovolný článek zde z doby před volbami jak je tam nablito.

     Jinak teda městskou policii taky pokud vím nikdo v programu neměl. Přesto ji současná koalice tlačí. A o změně parkování se tedy taky pro jistotu nikdo nezmiňoval pokud vím – ale zatím je to z těch větších věcí to jediné co se objevilo. Pokud se pletu, klidně mě opravte. Pardon, vlastně ještě Spolkáč – neměl se kupovat, ale teď tedy bude muset opravit blok jako celek. Opět, před volbami nic, nula, zero.

     Zatím to tedy vypadá, že dělají všechno možné, jen ne to co měli v programech. Pokud vy máte důkaz, že tomu tak není – sem s ním. Já se klidně přiznám, že fejsbůček sledovat nehodlám, zase takový masochista nejsem.

     1. Jeste bych zcela obecne doplnil, ze pred volbami se to zde hemzilo trestnimi oznamenimi a tipy, kdo vsechno pujde do teplaku. Zaroven se policie pohybovala snad po vsech firmach v humpolci, ktere nesouzneli s nazory byvalych opozicniku. Nyni se nepohybuje policie nikde, TO jsou zamitnuta a ve meste je klid a pohoda. Doslova. Nedeje se nic. Ale zasedani MU mami styl, zastupitele jsou sik obleceni a nehadaji se. To ze taknejak nemaji vysledky, ktere by obcany zajimaly, to je detail.

     2. Uklidněte se a napište fakta jaké sliby zázraků ve volebních programech kdo měl a neplní.

      Trubky nikdo v programu neměl, snad jen že podobný přístup už v budoucnu nebude možný. A asi každý běžný občan města neměl a nemá šanci dávat nějaké svoje trubky nebo dráty do městských pozemků. Jen pan Bernard, který zneužil svoji ekonomickou moc a vliv v ODS ve svůj soukormý prospěch.

      MP se verbálně řeší už x-té volební období, že tu jsou stížnosti občanů na pořádek a bezpečnost ví každý zastupitel.

      Spolkáč je dárek od lobisty Jirky Kučery, to bude ještě hodně velká černá díra do městské pokladny. Nejen přemrštěná nákupní cena. Před volbami se rozhodlo jen o koupi, víc už neřešiul v programu nikdo. Ani ODS která šla Vaňkovi na ruku.

      Ale zpátky – kde jsou ty neplněné a slibované zázraky?
      Metro na Pražské? Kdo za tím stojí? Přes 20M za několik desítek metrů. Dárek Vodaku když nevyšel odkup firmy městem?

     3. Opět jen kecy. Pochlapte se a odprezentujte KONKRÉTNÍ REÁLNÉ výsledky.

     4. Ad 12:41 Každý to ví, ale jak to s MP řešit samozřejmě do programu nedá. Ještě by to volič nakonec chtěl plnit což?

    2. no vicemene zazraky byvala opozice slibovala. Proctete diskuze, kde se jasne odpurci dnesni koalice vyjadrovali, ze komunalni politika funguje jinak. Ze dupnuti ve verejne zprave nefunguje. No a po 1/2 roce mame vysledek ten, ze Machek lita s jazykem na veste a ostatni se vezou. Starostka zalezla na urad a porada byrokraticke orgie a predvolebni sliby se dostaly tak mozna na papir. Dal ani ranu. A po slibu TO uz se nikdo nebude ani chtit pod nic podepsat, nema to zapotrebi. To je prosim vysledek celeho snazeni nekoho, kdo o politice nema ani paru.

     1. Asi bude rozdíl mezi volebním programem a nějakou anonymní diskuzí, že?

   1. Nikdo je nesliboval.. Emoce v předvolební kampani ty tekly na obou stranách barikády. Dohoda se prsila že jen ti dohodnutí umí řídit město a nutila do Dohody i lidovce i socdem. A dnes jsou to především právě sympatizanti Dohody,kteří pořád čekají razantní výsledky.

    1. Já bych řekl, že je celkem normální v kampani tvrdit, že já něco umím zatímco druzí ne. Už jste zažil libovolnou předvolební masírku kde by tomu tak nebylo?

 10. Pravda je že by se měla připravovat nějaká omalovánka Plačkova, někde sem tu četl, že to město platí za soukromé/ soukromého majitele. O to se tu snažili již před X lety a zajistili, že je to lokalita velmi těžce realizovatelná a tak po letech to jdou znovu prověřit.
  Jaký může být výsledek…
  Vyhozené peníze
  A proč to řeší město za městské peníze…
  Není to tak dávno co město nejspíš nechalo už jednu takovou malůvku udělat na Rozkoši a zase na soukromých pozemcích a ani není znám žádný závěr.
  Bohužel to takhle vypadá jako vyhazování veřejných prostředků a malá domů mezi podnikateli a městem ve spleti do které nemá nikdo vidět.

  1. Jediné čeho jsem si všimnul, že lidi kteří měli před volbami plnou pusu slibu, jak dohoda znamená dialog a práce pro Humpolec, tak po roce od voleb už ane neexistuje webovka, fb dohody pro Humpolec je mrtvý a protagonisté této směšné PR akce pana Bernarda, svými politickými činy v současném zastupitelstvu, vystupují naprosto odlišně od svých tehdejších video proklamací. Kukrechtová a Kratochvíl jsou jen politické slibotechny.

   Všichni představitelé Dohody pro Humpolec, by si měli pustit video Vojmíra Kubíčka a tímto videe se řídit. Mimochodem skoro ve všech videích mluví o tom, že se chtějí dohodnout a pracovat pro město.

   Realita na zastupitelstvu je naprosto odlišná a díky představitelům ODS a STO.

   Jsem rád že ANO, HUGO, Stan a Piráti, vedou v klidu naše město a žádný Armagedon se neděje. Všechno běží v rámci normálních mezí.

   1. K té nečinnosti. Minulé zastupitelstvo s velkou sebechválou zorganizovalo komediální kus, jehož velmi drahým výplodem byla dokumentace na stavbu bytového domu u hasičárny. Přestože na toto téma mělo v zásuvce starý projekt od Ok planu. Nicméně stalo se, proběhla světová soutěž architektů a vítěz dodal poté dokumentaci pro stavbu. Brukner a další se byli v prsa, jak to je vzorová stavba pro další podobnou výstavbu ve městě. Proč se tedy nestaví? To už nám občanům jen naznačili. Bylo by to velmi, velmi, velmi, velmi drahé. Tak takové úspěchy a činnost radši ne. To samé studie za několik milionů zadané Bruknerem kamarádovi.

    1. Shrňme si to:
     Minulé vedení je v opozici a přemýšlí, kde udělalo chyby, které je stály jejich židle.
     Současné vedení je u vesla a přejme mu v zájmu nás všech, aby těch chyb bylo co nejméně a stály nás co nejméně peněz.

     1. Tak logicky vzdy a ve vsem si clovek preje zmenu k lepsimu …

   2. klidne s vami budu souhlasit ve vsem. jenom v tom poslednim odstavci bych opravil slovo „bezi“ na slovou „pomalu se sune“, mozna „stoji“ . Ale jinak dobry.

    1. Tak jsem si pustil všechny videa protagonistů Dohody pro Humpolec.

     Opravdu nejlépe současnou situaci vystihuje Vojmír Kubíček, je vidno, že je to politický matador.

     Zbytek včetně Bernarda, jsou prázdné politické plky, prázdných lidí.

     1. Dohoda byl chybný krok, který jistě dnes mrzí ty, kteří tento projekt podporovali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Rozloučení s létem na Rozkoši

Čt Srp 31 , 2023
Živé člověče nezlob se. Rozloučení s létem v rockovém stylu

You May Like

Témata