Lepší péče o zdraví lidí: záchranáři v Humpolci budou mít modernější zázemí

3

O zdraví lidí na Vysočině bude díky modernějším stanicím s většími garážemi postaráno ještě lépe než dosud. Krajští radní totiž v poslední květnové úterý řešili výstavbu výjezdových základen záchranářů v Telči, Bystřici nad Pernštejnem, Velkém Meziříčí a v Humpolci.

V Telči je vybraná stavební firma, která dokonce nabídla nižší než předpokládanou cenu, letos na podzim se dají dělníci do práce. V Bystřici nad Pernštejnem dostalo hejtmanství od města darem pozemek o výměře 743 metrů čtverečních. Jde o plochu v areálu stávající polikliniky v centrální části města. „Prostor tam vznikl zbouráním starých garáží,“ informoval hejtman Vítězslav Schrek. Počítá se s tím, že v sousedství mohou do budoucna parkovat sanitky.

Záchranáři na Vysočině budou k pacientům vyjíždět novými sanitkami s designovými světly na střeše

Kraj Vysočina plánuje nové výjezdové základy také ve Velkém Meziříčí a v Humpolci. „Bohužel stávající místa neumožňují rozvoj a dispoziční změny,“ vysvětlil Schrek. Ve Velkém Meziříčí se tak plánuje přemístit záchranáře z městské budovy na pozemek u sportovního areálu ve Školní ulici, kde by mohly fungovat místo jedné dvě výjezdové skupiny. V Humpolci je pak vybraný pozemek v areálu bývalého domova pro seniory v Máchově ulici.

Podíl kraje je u těchto investic patnáct procent. Z rozpočtu jde sto pětačtyřicet milionů, na každou základnu je to třicet milionů, ve Velkém Meziříčí to bude o pět milionů více. Tam totiž půjde o dvoupodlažní budovu. Všechny základny budou moderní, splňující vysoký energetický standard. Po jejich vybudování se moderních výjezdových základen záchranářů dočkají také v Pacově a Náměšti nad Oslavou.

Axl

3 thoughts on “Lepší péče o zdraví lidí: záchranáři v Humpolci budou mít modernější zázemí

  1. Kvalitní zázemí je dobrá věc, ale v Humpolci chybí hlavně samotní lékaři – pediatři, zubaři, ale i další !! Vedení města by mělo napřít veškeré síly, aby tuto situaci napravilo ! A mě zajímá, co konkrétního, v této věci, vedení města činí ?

    1. Dokud nebude chtít mladý lékař chtít dělat na městě naší velikosti, nikdo a nic ho k tomu nedonutí. Ani 2 miliony na ruku. S nedostatkem se potýkají všechna okolní města a jistě se snaží i naše. Ale spíše je to o tom, že mlasí dělat nechtějí, podmínky jim města mohou nabídnout, ale ten zájem je hlavně na doktorech.

      1. Existují různé způsoby motivace: např. nabídka bydlení v místě je zajímavá, nebo odpuštění nájmu, pokud je ordinace v městských prostorách. Rozhodně to chce nějaké nápady a činnost, ne jen se vymlouvat, že je nedostatek lékařů to všude !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Oznámení o vyhlášení výběrového řízení

St Kvě 31 , 2023
Na pozici úředník/úřednice pro zajišťování výkonu správních činností na úseku vodního hospodářství v rámci Odboru životního prostředí a památkové péče MěÚ Humpolec, s místem výkonu práce Horní náměstí 300, Humpolec.

You May Like

Témata