Letenky přes Internet

Na internetu je k dostání ledacos, není se tedy co divit, že si pohodlně můžete přes síť sítí koupit také třeba i letenky. A nezáleží na tom, zda máte zrovna namířeno do vašeho oblíbeného letoviska či na služební cestu. Vydejme se proto společně na návštěvu několika portálů zabývajících se rezervací a prodejem letenek, většinou totiž platí, že na internetu najdete ty nejzajímavější a nejlevnější nabídky.

   Na intuitivní adrese, www.letenky.cz,  stačí zadat termín  a cílovou destinaci a po kliknutí na tlačítko se vám zobrazí všechny spoje, které připadají v úvahu. Na hlavní stránce si můžete přečíst seznam všech zajímavých nabídek a letenku si můžete okamžitě rezervovat.

   On-line rezervační systém  vám nabídne i letuška, tedy přesněji  http://www.letuska.cz, která zvládá hned několik základních přístupů k vyhledávání letu. Hledat zde můžete dle letového řádu, tarifu, nabízí se i služba 4 výhodné lety /pro složitější spojení navrhne optimální spojení jak z časového tak i z finančního hlediska/ a pro cestu kolem světa zvolte – let s přestupem. Výsledkem úspěšné rezervace je unikátní kód, který klientovi zaručuje, že místo v letadle je skutečně jeho. Vzápětí po rezervaci je klient kontaktován operátorem agentury, se kterým si ještě jednou potvrdí podmínky platby a předání cestovních dokladů.

   Databázi několika desítek tisíc letů do více než 1200 destinací nabízí stránka www.letenky24.cz. Také zde pořídíte letenky za ceny výrazně nižší, než jaké nabízejí letecké společnosti ve svých tarifech. Je to díky on-line serverům, které umožňují klientovi přímý vstup do rezervačních systémů.

   Doména www.letime.cz se rovněž věnuje letecké dopravě a kromě objednání letenek si můžete rovněž přečíst zajímavé články například o nejmodernějších letadlech, které křižují nebeské dálavy.

   Pokud patříte k jedincům, kteří cestují pouze s osvědčeným dopravcem, pak musíte navštívit domovskou stránku té „vaší“ společnosti a ověřené značky. Proč třeba nezkusit www.csa.cz, www.lufthansa.cz či www.klm.cz?

   A teď zcela z jiného soudku – vyčerpávající přehled naopak tzv. nízkonákladových  leteckých přepravců i s odkazy na jejich stránky nabízí adresa http://www.mujweb.cz/cestovani/letej/, věřím, že tady určitě ušetříte.

   Papírová letenka je jistě zažitá věc, ale věřte nebo nevěřte, současnost a hlavně budoucnost patří tzv. elektronickým letenkám. Tato novinka vstoupila na tuzemský trh závěrem loňského roku /ve světě v roce 1998/ a těší se velké oblibě. Elektronická letenka je přepravní doklad, jehož vystavování probíhá stejně jako u klasické letenky prostřednictvím distribučního systému /např. Galileo/. Výsledkem však není papírový doklad, který musí mít cestující u sebe, ale elektronický záznam v rezervačním systému letecké společnosti. Cestující obdrží pouze itinerář své cesty a tzv. Passenger Receipt sloužící jako potvrzení o vystavení letenky. Passenger Receipt je možno faxovat, mailovat nebo si toto potvrzení můžete stáhnout z internetu. Elektronická letenka zrychluje také proces odbavení na letišti a někteří přepravci již nabízejí i možnost automatizovaného odbavení. Snad největší výhodou elektronické letenky je, že ji nemůžete nikde ztratit, zapomenout, zničit či jinak znehodnotit. Zavítejte například na www.aircentre.cz, www.levneletenky.cz či www.letame.cz, agentury sídlící na těchto adresách vám jsou schopny pro vybrané společnosti vystavit elektronickou letenku.

   Přeji příjemný let!

Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: Paradox: v Humpolci opustí finanční úřad vlastní kanceláře, jde do nájmu

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Sportovní akce v neděli

Čt Kvě 29 , 2003
Pozvánka na zajímavou sportovní akci od MěKIS Humpolec Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: Humpolec oživí Spolkový dům a starou školu. Za stovky milionů

You May Like

Témata