Letní sezóna v Zoo Jihlava právě začíná

Do zoologické zahrady láká nejen teplé jarní počasí, ale i aktuální novinky. Od 1. května do 30. září je prodloužena otevírací doba od 8:00 do 18:00 hodin, každý den včetně víkendů a svátků.V provozu je také lanový park PraLEZ hned vedle dětského koutku.

V květnu pouze o víkendech, od začátku června do konce srpna každý den. Začaly také pravidelné oblíbené ukázky výcviku dravců a sov – každý den kromě pondělí v 11:00 a v 15:00 hodin v prostoru sadu.

Pzoo.jpg

Dřevořezání v jihlavské zoo už počtvrté

ZOO ART – tak zní název sochařského plenéru Střední umělecké školy grafické z Jihlavy, který probíhá právě nyní v areálu Zoo Jihlava. Od 14. do 18. května mohou návštěvníci jihlavské zoo sledovat, jak se kmeny stromů mění v rukou mladých umělců ve zvířecí sochy. Plenér probíhá v prostoru sadu za Shetlandským ostrovem. V zoo se koná již počtvrté, zvířecí sochy z minulých ročníků jsou vystaveny v areálu zoologické zahrady.

Jarní mláďata

Ani o jarní mláďata není nouze – v africké vesnici se prohání už 6 malých lemurů kata, nosálové červení se radují ze dvou mláďat a surikaty celkem z pěti. Ani plameňáci nezůstávají pozadu – zahnízdilo celkem 15 párů a všímavější návštěvníci mohou spatřit i první letošní přírůstky. Mezi růžovými dospěláky se batolí zatím 8 malých šedivých plameňáčků, kteří se vylíhli v průběhu května. Nejčerstvější novinkou je mládě pony shetlandského – malá kobylka spatřila světlo světa 13. května. Matkou je patnáctiletá samička Viktorka, která se narodila v děčínské zoologické zahradě, otcem sedmiletý samec Gor, původem ze soukromého chovu. Nechybí ani typická „jarní nadílka“ jehňátek u ovcí valašských nebo kůzlátek u kontaktních koz kamerunských.

Nová výstava zve do hlubin podmořského světa

„Podmořská setkávání“ je název nové originální fotografické výstavy, kterou lze shlédnout ve vstupním areálu jihlavské zoo. Až do konce června mohou zájemci obdivovat snímky profesionální potápěčky, fotografky a bioložky Martiny Balzarové. Autorka výstavu osobně představí na Den Dětí v jihlavské zoo – v neděli 3. června, kdy nebude chybět ani velká podmořská soutěž.

Čtěte dále:   Příští týden vyhlásí nejlepší podnikatele Kraje Vysočina

zdroj: http://i-vysocina.cz/

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Svět(láá...) fest se blíží, vstupenky jsou v prodeji

St Kvě 16 , 2012
Festival Svět(láá…) fest se pomalu blíží, zájemci si mohou začít kupovat vstupenky. Na festivalu vystoupí například zpěvačka Anna K. Čtěte dále:   Kamiony, vytuněná auta a závodníci. Jihlava hostí Pístovské mokřady a Truck sraz

You May Like

Témata