Lippi: „Zkusíme to znovu v příštím roce“

Vzhůru na dovolenou ! Juventus s koncem května oficiálně ukončil sezónu 2002/2003 , zahájenou 18.června loňského roku . Po zisku italského superpoháru a scudetta dosáhl Juve i na finále Ligy Mistrů . Navzdory závěrečné porážce v Manchesteru to byla více než skvělá sezóna . Deset nezapomenutelných měsíců , ukončených smutkem z finále , ale také se spostou zážitků a aktuálně také se spoustou očekávání do začínající dovolené . V článku Vám humpolák přináší postřehy
z poslední tiskovky Marcella Lippiho . Věříme , že jeho slova inspirují početný humpolecký fanclub JUVE , zdrcený porážkou s AC Milan .

     

   Na poslední tiskové konferenci před opravdu zaslouženou dovolenou se Marcello Lippi ještě vrátil k anglickému večeru :
  „Smutek je veliký , viděli jste to ostatně v mé tváři po zápase . Jsme smutní všichni , zvláště pak ti , co hrají za Juventus  již dlouhou dobu a zažili tak opakovaně obdobnou zkušenost….
 Dosažení čtyř finále Ligy Mistrů v kariéře je pro hráče obrovská věc. Pokaždé jsme hráli dobrý fotbal , a to proti každému soupeři .   Naneštěstí jsme z různých důvodů pokaždé dosáhli finále oslabeni zraněními některých opor týmu . Vzpomeňte si – Del Piero v roce 1997 , Del Piero a Inzaghi v roce 1998 , no a tento rok jsme byli oslabeni  diskvalifikací Pavla Nedvěda  a zraněními , která utrpěli Davids a Tudor během zápasu .   Jen v Římě jsme mohli hrát v naší nejlepší sestavě , a také jsme zvítězili . Sice to bylo na penalty, ale po zcela jednoznačné převaze v zápase „.
  Dva dni po zápase na  Old Trafford  Marcello Lippi také odpověděl na vlnu ostré kritiky adresované jemu a týmu : „Chci , aby si každý zapamatoval , že zápas skončil 0-0 a my jsme neprohráli. Pouhá skutečnost, že AC Milan  získal pohár ještě neznamená, že bych vybral na zápas špatné hráče .    Nemohl jsem počítat s Nedvědem ,  a tak jsem v dané situaci upřednostnil zvýšení možné kvality. Proto jsem vzal Montera a ne Birindelliho na levou stranu obrany. Také jsem viděl, že Camoranesi byl poslední dva týdny ve výborné kondici .  Penalty ? To není otázka techniky hráče , ale psychiky . Není lehké jít a zkusit proměnit penaltu tváří v tvář  60.000 divákům na stadionu  a dalším milionům diváků u televizních obrazovek . Také třeba Vialli  nešel kopat penaltu v římském finále…
  Rozhodně nejsem uražený z těch kritik na můj výběr týmu ,  ale jsem naštvaný , když
čtu ty výmysly které uráží mé hráče .  Mezi tím vším se objevila i nálepka – Lippi neumí prohrávat .  Jestli jsem prohrál…?   Možná , ale já jsem poražený s několika výhrami .
Za těch šest a půl roku , co jsem tu byl , jsme v každé sezóně vyhráli něco důležitého :
5x Scudetto a jednou Ligu Mistrů .   Po zápase s AC Milan jsem vážně uvažoval o tom , jestli skončit . Mám ale příliš rád Juve . Dalo mi v mém životě tolik , že jsem se rozhodl ještě to zkusit…Chci být popáté ve finále a jestli vyhraji , tak už se zcela budu věnovat jen svému synovci . Věřím , že další sezónu budeme hrát opět s vítězným duchem, a že zkusíme se vší naší energií zvítězit a získat pro Juventus pohár vítěze Ligy Mistrů .
Nebudeme ale zapomínat ani na naši ligu .  Během těch let jsme prokázali , že nejlepší cesta jak něčeho dosáhnout je nikdy se nevzdávat. Teď už ale přemýšlejme o dovolené, všichni ji potřebujeme „.

Šwww.juventus.com

Čtěte dále:   Půjčovna koloběžek

Pro humpoláka upravil : Petr Žáček

pierre

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolečtí stříbrní medailisté dekorováni

Ne Čvn 1 , 2003
Během dnešního házenkářského dopoledního programu bylo na stadionu „V podhradí“ dekorováno úspěšné žákovské družstvo . Humpolák je hrdý na naše úspěšné sportovce a přináší Vám fotografie ze slavnostního předávání medailí . Čtěte dále:   HRANIRUN 06

You May Like

Témata