Lyžařská sezóna na Vysočině začala

V několika lyžařských areálech na Vysočině byla o víkendu zahájena zimní sezóna.

Na svazích sjezdovek leží od 20 do 50 centimetrů přírodního sněhu, v nočním mrazu jedou děla na výrobu technického sněhu naplno.


Nejlépe se na start sezony připravili na svazích Šacberku na Jihlavsku. Vlek se tam rozjel jako první už v pátek. O víkendu se jezdilo od 08:00 do 21:00 hodin, po celý týden se pak pojede už naplno od 09:00 do 21:00 hod. Na sjezdovce najdou dobré lyžařské podmínky jak začátečníci, tak i zkušenější lyžaři. V okolí jsou upravené běžecké tratě.


Na Čeřínku, rovněž na Jihlavsku, se vleky s prvnímu sjezdaři rozjely také již v pátek, v sobotu tam podle snímků z webové kamery zamířilo nejvíc lidí v kraji. V týdnu pojedou vleky od 16:00 do 20:00, o víkendu od 09:00 do 20:00 hod.


Díky nadšení provozovatelů sjezdovky se mohl rozjet i vlek na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí nad dálnicí D1. Dvě noci vyráběli a naváželi sníh na nejníže položenou sjezdovku. O víkendu je v provozu od 09:00 do 20:00 a v týdnu odpoledne.


Také v Novém Jimramově na Žďársku lyžaři svištěli od rána po bílé sjezdovce. V pracovním  týdnu ale vlek jezdit nebude.


Ve vůbec největším zimním středisku v kraji Vysočina – na Harusově kopci u Nového Města na Moravě, začne sezóna až v polovině prosince, dokončují zde totiž úpravy okolí nástupní stanice nové sedačkové lanovky.


Běžkaři mohou využívat bílou stopu na Žďársku, kde ve vyšších polohách leží kolem 40 centimetrů sněhu. Vstřícný k běžkařům je například žďárský areál Martina Koukala u Piláku. Kolem Nového Města na Moravě byly upraveny stopy u Ski hotelu a na Vlachovice. Protaženy jsou také trasy na Sklené, Tři Studně, Fryšavu, Samotín a Kadov, směrem od ski areálu k Rokytnu, Studnici či Zubří. O víkendu mělo dojít ke strojové úpravě základní trasy kolem areálu u Svaté Anny u Chotěboře.

Čtěte dále:   Pozvánka na hasičskou soutěž do Hněvkovic

Informace pro sjezdaře


 


www.sjezdovky.cz


Čeřínek u Jihlavy:  www.cerinek.cz


Číchov, Jalovec: www.skjalovec.com


Dalečín: www.skidalecin.cz


Kadlečák u Světlé nad Sázavou: www.kadlecak.unas.cz


Karasín: www.karasin.cz


Luka nad Jihlavou: www.gizela.cz


Nový Jimramov: www.skijimramov.cz


Svatá Anna u Chotěboře: http://snih.chotebor.cz


Svratka: www.skiareal-svratka.cz


Šacberk u Jihlavy: www.sacberk.cz


Velké Meziříčí, Fajtův kopec: www.skiklubvm.cz


Vysoká u Havlíčkova Brodu: www.lyzarhb.cz


Informace pro běžkaře


Novoměstsko: http://lyzovani.nmnm.cz


Žďársko: www.ab-sport.cz


 

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Filmové dárečky od Mikuláše

Po Lis 19 , 2007
Program humpoleckého kina na měsíc PROSINEC 2007. Čtěte dále:   Zveme vás na 14. ročník běžeckého závodu Běh kolem Orlíku.

You May Like

Témata