Filmové dárečky od Mikuláše

Program humpoleckého kina na měsíc PROSINEC 2007.

Sobota 1.12. – neděle 2.12.  20:00 hod. KOŘENÍ ŽIVOTA


Šéfkuchařka prvotřídní manhattanské restaurace Kate Armstrongová vede své každodenní náročné směny s obdivuhodnou lehkostí. Ústraní své kuchyně opouští jen tehdy, když od některého z hostů přijímá pochvalu za mimořádnou spokojenost. Když se do týmu dostane smělý a neformální odborník na omáčky všeho druhu, Nick Palmer, její dosavadní život se zlehka zatřese. Nick patří k nejnadanějším ve svém oboru, a navíc jej mají všichni rádi. Není snad rozdílnějších přístupů k životu a práci, než jsou ty Kate a Nicka. Občas to mezi nimi zaskřípe, ale na druhou stranu si nelze nevšimnout, že mezi nimi přeskočila jiskra. V okamžiku, kdy Kate vstoupí na nejasné území mezi soutěživostí a romantikou, zjišťuje, že pokud chce vytvořit fungující vztah s Nickem a objevit ztracenou chuť do života, bude muset podstoupit zkoušku odvahy. A mimo jiné opustit klamné bezpečí kuchyně. Jenže to je pro ni v dané chvíli stejně komplikované počínání jako vařit bez receptu…


Hrají: Catherine Zeta-Jones, Aaron Eckhart, Abigail Breslin, Patricia Clarkson, Jennifer Wade. Režie: Scott Hicks.


Vstupné: 70,-Kč, komedie USA 100min


 


Úterý 4.12. – středa 5.12.  20:00 hod. MÉ DRUHÉ JÁ


Moderátorka jednoho z newyorských rádií Erica Bain nesmírně miluje svého snoubence a užívá si všeho, co jí život štědře nabízí. Při náhlém brutálním útoku však o snoubence přijde a sama je velmi vážně zraněná. Zdrcená Erica se přes své neštěstí nedokáže přenést, po nocích bloudí temnými ulicemi města a pátrá po mužích, kteří jsou zodpovědní za její neštěstí. Její snaha sjednat spravedlnost na vlastní pěst je však jednoho dne prozrazena a Erica se rázem ocitá v centru pozornosti celého města. Newyorská policie si s jejím případem neví rady a po jejích stopách se vydává neústupný detektiv, který jí chce přimět k tomu, aby svůj boj vzdala a nechala jej na zodpovědných autoritách. Sama Erica řeší dilema, jestli jí pomsta opravdu přinese pocit zadostiučinění, který hledá a nebo už se stala přesně takovým zlem, jaké se z města snaží vymýtit…


Hrají: Jodie Foster, Terrence Howard, Naveen Andrews, Nicky Katt, Mary Steenburgen.


Vstupné: 70,-Kč,thriller USA 120min.                                                                                                                                                        

Neděle 9.12.  15:00 hod.
KRTKOVA DOBRODRUŽSTVÍ – pásmo pohádek pro děti


Animované pohádky o KRTEČKOVI, který má hodně přátel a s nimi zažije spoustu dobrodružství …


Krtek a autíčko, Krtek ve městě, Krtek a koberec, Krtek v ZOO, Krtek o vánocích                  
Vstupné: 10,-Kč, pohádky ČR 60min


                                                                                                                                      


Sobota 8.12. – neděle 9.12.  20:00 hod. KRÁLOVSTVÍ    


Jak zastavíte nepřítele, který se nebojí zemřít?


FBI vyšle do akce v Saúdské Arábii svůj nejlepší tým. Navzdory tomu, že nechápou kulturu, v níž jsou nuceni dočasně žít, a přes všudypřítomnou nenávist a neochotu úřadů spolupracovat, se jim nakonec podaří zdánlivě nepolapitelným zločincům dostat na stopu. Otázkou zůstává, zda nebude tahle teroristická buňka pro čtveřici agentů a pár jejich místních kolegů příliš velkým soustem, protože lidé, kteří nemají strach ze smrti a navíc disponují velmi slušným zbrojním arsenálem, se zatýkají velmi obtížně.


 Svižný akční thriller, který naštěstí nehledá lék na jednu z největších hrozeb současného světa, ale spíš se snaží ukázat, že existují mezní situace, na které ani stoprocentní profík nemůže být připraven. Útěk před protitankovou střelou, pocit permanentní hrozby smrti nebo pohled do tváře muže, který vám už za pár vteřin usekne hlavu, mezi ně bezpochyby patří. Výlet do tohoto Království je nezapomenutelným adrenalinovým zážitkem. Asi vás z něj bude mrazit a z hlavy ho taky jen tak snadno nedostanete.


Hrají: Jamie Foxx, Jennifer Garner, Jason Bateman, Chris Cooper.


Vstupné: 70,-Kč, thriller USA 100min


                                                                                                                                         


Úterý 11.12. 20:00 hod. INVAZE


Při výbuchu vesmírné stanice Patriot osvítila oblohu mezi Dallasem a Washingtonem obrovská exploze a na území Ameriky se snesla spousta trosek. Psychiatrička Carol Bennel má obavu, že neznámá látka z paluby lodi se nepozorovaně dostává do ulic města i k ní domů. Carol se spojí se svým kolegou Benem Driscollem a svěří se mu se svým tušením. Zdá se totiž, že v celém Washingtonu její obava nikoho nezajímá. Epidemie se šíří a Carol si uvědomuje, že ti, kteří by s virem měli bojovat, šíří něco mnohem horšího – zárodky neznámého viru, které zaútočí na DNA spícího člověka a postupně jej promění v něco, co je nám navlas podobné, ale zbavené všech emocí. Během jediné noci se většina lidí v její blízkosti promění v bytosti, jež mají jediný cíl: infikovat druhé a ovládnout prostor…


Hrají: Nicole Kidman, Daniel Craig, Jeremy Northam, Jeffrey Wright, Jackson Bond


Vstupné: 70 Kč,    sci-fi thriller   USA
 
                                                                                                                    


Středa 12.12. – čtvrtek 13.12.  20:00 hod.  PROBUZENÍ TMY – filmový tip


Jen on se může postavit temnotě, aby zachránil svět.


Will je třináctiletý kluk, který prožívá úplně normální trable s holkama ve škole, s početnou skupinou bratrů a sester a se svým dospíváním. Jednoho dne ovšem zjistí, že začíná nabývat nadpřirozené schopnosti a že se s ním děje něco podivného. To už ovšem dostává pozvánku na tajemné setkání, které natrvalo změní jeho život. Je to totiž on, kdo je nejmladším rytířem světla, který se musí postavit tmě v odvěkém souboji dobra a zla. Za pomoci svých nových přátel a ochránců se tedy vydává na cestu napříč staletími, aby získal šest vzácných kamenů, které mohou zachránit svět před temnotou. Na pomoc mu přicházejí další. Proti nim však stojí tajemný jezdec a jeho přisluhovači. Boj o záchranu světa může začít.
Film vznikl podle pětisvazkové série spisovatelky Susan Cooperové. Původně na děti orientované knihy se brzy staly bestsellery a série patří mezi nejznámější díla svého žánru. Její české knižní vydání připravilo na letošní podzim nakladatelství Albatros. Podobně jako u jiných fantasy filmů, jako byla série Pána prstenů nebo Letopisy Narnie, i tady je ve středu příběhu mladík, který se musí velmi rychle vyrovnat se svou novou rolí zachránce světa. Díky tomu má samozřejmě plno starostí, ale také možnost skutečně zasáhnout do běhu dějin a uvědomit si, jak důležité je v určitém momentě přijmout zodpovědnost za další vývoj událostí a nespoléhat se přitom na ostatní. Právě tento moment zlidšťuje celý příběh a ten tak nepůsobí pateticky ani jednoduše.
Film byl natáčen v rumunských ateliérech a vznikl s minimem speciálních efektů. Většina akčních scén tak byla natočena realisticky. Použito bylo například stovek živých hadů nebo havranů. I scény zatopení starobylého chrámu jsou natočeny se skutečnou vodní masou. Právě to z filmu činí zajímavou podívanou, která má podivuhodně realistický rozměr. V hlavních rolích se představí například Christopher Eccleston, který hrál ve filmech jako Mělký hrob, eXistenZ, 28 dní poté nebo Ti druzí, Gregory Smith, jehož diváci mohou znát z filmu Patriot Mela Gibsona nebo Amelia Warner, která si zahrála ve filmu Quills – perem Markýza de Sade.
Probuzení tmy je filmem určeným jak pro děti, tak pro dospělé. Je to poctivý film o obyčejných věcech, které nás prostě někdy mohou přesáhnout a nutit nás k zásadním rozhodnutím.

Čtěte dále:   LÁSKA NEBESKÁ (TADY VARY 4)

Vstupné: 70,-Kč, titulky, fantasy USA 100min


Sobota 15.12. – neděle 16.12.  20:00 hod. CHUŤ LÁSKY
Hořkosladká komedie o průzkumu lásky všech variacích, věku a stádií… Jedné noci probudí muže noční můra a on se rozhodne trošku projít. Na hřišti zahlédne dva milence a v tu chvíli narazí na Bradleyho Smitha… Ten mu začne vyprávět zvláštní příběhy o lásce a jejích spletitostech. Setkáváme se s Kathryn, Bradleyho první ženou, která ho opustí kvůli jiné ženě. A Dianou, Bradleyho druhou ženou, která se hodí spíš na milenku než manželku. Seznámíme se s Chloé a Oscarem, kteří sní o společném životě daleko od své dřívější bolesti. Potkáváme Esther a Harryho, jejichž láska ke ztracenému synovi přetrvává přestože on jimi opovrhuje. A následujeme Bradleyho na cestě za manželským štěstím. Hrají: Morgan Freeman, Selma Blair, Greg Kinnear.
Vstupné: 60,-Kč, romantická komedie USA 100min


Úterý 18.12.  20:00 hod. INLAND EMPIRE


NOVÝ FILM DAVIDA LYNCHE


Příběh o záhadě… Záhadě uvnitř vnitřních světů… Rozvíjející se kolem ženy… Ženy zamilované a v nesnázích.


Herečka Nikki Grace se připravuje na největší roli svého života, ale když se zamiluje do svého kolegy, zjistí, že se její život začíná podobat fiktivnímu filmu, který právě točí. Navíc odhaluje, že tento současný film je remakem polského snímku 47, který nebyl nikdy dokončen kvůli nevyslovené tragédii. A to je jen začátek.


Hrají: Laura Dern, Jeremy Irons, Justin Theroux, Harry Dean.


Vstupné: 60,-Kč, mysteriózní  drama  USA/Polsko/Francie 170minStředa 19.12. – čtvrtek 20.12.  20:00 hod.
DISTURBIA


Každý vrah je něčí soused.


Šmírovat sousedy se příliš nevyplácí. Můžete objevit temná tajemství, která měla zůstat skryta před celým světem, a v důsledku toho vám pak půjde o život. Vaše šance na přežití jsou o to menší, že se prakticky nemůžete hnout z místa. Pokud máte pocit, že čtete synopsi slavného thrilleru Alfreda Hitchcocka Okno do dvora, nejste daleko od pravdy. Tvůrci snímku Disturbia se jím při psaní scénáře a během samotného natáčení lehce inspirovali, a proto vznikl film s podobně stísněnou atmosférou, hustou tak, že by se dala krájet. A možná šli ještě dál.


Teenager Kale (Shia LaBeouf) má zásadní problém. Dosud se nevyrovnal se smrtí otce, který mu při autonehodě zemřel před očima, a v důsledku toho fyzicky napadl učitele španělštiny, který se o něj nevědomky „otřel“. Pro aktivního kluka jsou tři měsíce úředně nařízeného domácího vězení neskutečným utrpením. Uniknout nemůže, kontrolní zařízení, které nosí ve dne v noci kousek nad kotníkem, ho hlídá až příliš dokonale. Pravidla jsou jasná – pokud se vzdálí od rodného domu, čeká ho polepšovna. Do sousedství se naštěstí nastěhovala atraktivní vrstevnice Ashley (Sarah Roemer), a tak si Kale krátí čas jejím šmírováním otcovým dalekohledem. Postupně ho tahle „špionážní hra“ začne pohlcovat, čím dál hlouběji proniká do soukromí svých sousedů, až u jednoho z nich (David Morse) zaznamená velmi nezvyklé chování. Společně s Ashley, která jeho pozorovacím dýchánkům také propadne, začínají monitorovat každý jeho krok, až v nich začne klíčit podezření, že by to mohl být dlouho hledaný sériový vrah. Uvěří ale někdo klukovi se škraloupem a jeho přítelkyni, která také není zrovna bezproblémová? Vždyť možná jde jen o výplody jejich bujné fantazie. Možná ale právě odhalili tajemství, kvůli kterému by mohli velmi snadno zemřít. Nezapomínejte, že každý vrah je něčí soused.


Vstupné: 70,-Kč, thriller USA  100min


 Na co se můžete těšit v lednu 2008 ?


 


2.,3. HRDINOVÉ A ZBABĚLCI


5.,6.,8.,9. POSLEDNÍ PLAVKY


10. ACROSS THE UNIVERSE


12.,13. KRÁLOVNA ALŽBĚTA: ZLATÝ VĚK


15.,16.,17. BEOWULF


19.,20. VÁCLAV


22.,23.,24. CHYŤTE DOKTORA


23.,24. PAN VČELKA   pro děti


26.,27.,29.,30.,31. ZLATÝ KOMPAS


 

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

BENG BENG !

Po Lis 19 , 2007
V sobotu 1.prosince máte jedinečnou možnost zúčastnit se akce pod názvem BENG BENG v klubu Zálesí a poslechnout si zde dvě kapely FLAMING COCKS a DRUNKEN BOOMERANG. Čtěte dále:   Promítání filmu "Život začíná po stovce"

You May Like

Témata