Mažoretky svým vystoupením okouzlily Třebíč. Podívejte se na jejich show

Navzdory pochmurnému počasí rozjasnily v sobotu mažoretky svými tanci Karlovo náměstí v Třebíči. V cizině vyhrávají poháry, přesto domácí prostředí třebíčské mažoretky překvapilo. „Na dlažebních kostkách vystupujeme málokdy. Většinou jsme v hale. Musíme si proto dávat větší pozor. Jelikož není povrch hladký, dělají se špatně otočky. Skoro se mi stalo, že jsem o dlažbu zakopla a spadla,“ prozrazuje dramatičtější zážitek mažoretka Simona Kohoutová.

I přes větší adrenalin se všichni shodují, že si vyvrcholení sezony a oslavy třiceti let od založení taneční skupiny Cheerladies užívají. „V Třebíči paradoxně moc často nevystupujeme. Není tu velká poptávka. A trénovat jezdíme do Humpolce, kde máme orchestr. O to víc si užíváme tuhle příležitost,“ říká s úsměvem Kohoutová. Náladu tanečnicím nezhoršilo ani nepříznivé počasí. „Mohlo víc svítit sluníčko. Pro diváky by to bylo lepší. Ale teplota se ještě držela, aby nám nebyla zima,“ doplňuje kamarádku Nikola Geričová.

Mezi samými slečnami odvážně tančil také jeden mažoreťák. „Syn se tomu věnuje dva roky. Mažoretky zná odmala, protože mezi ně patří i jeho sestra. Ta se tomu věnuje devět let, a právě ona ho inspirovala k tomu, aby se k nim přidal,“ vypráví o synkovi Andrea Ošmerová. A právě mažoreťák dokázal nadchnout i další chlapce. Po moderátorově otázce, kdo z kluků by se k mažoretkám přidal, vystřelila do vzduchu nejedna klučičí ruka.

Mažoretky okouzlovaly přihlížející choreografiemi, do kterých zapojily vlajky, batony či pompony. K tanci jim hrály filmové melodie z Největšího showmana či hity skupiny Queen. A živou o hudbu se staral Dechový orchestr mladých z Humpolce. „S Třebíčí spolupracujeme čtyřiadvacet let. Za tu dobu se vystupování mažoretek vyvinulo. Mnohem víc se tančí na moderní skladby. I my jsme se tomu musely přizpůsobit,“ přibližuje dirigent souboru Josef Jirků.

Ukončení sezony v domácím prostředí bere tým Cheerladies jako odměnu. „Jezdíme hodně po Evropě. Organizace, přeprava a ubytování je mnohem náročnější. To tady odpadlo, bylo to volnější. Navíc dneska můžeme zužitkovat choreografii z celého rok. Diváci v Třebíči uvidí to, co jindy vidí lidé ve světě,“ vypráví vedoucí třebíčských mažoretek Simona Kohoutová s tím, že sobotní vystoupení bere jako vyvrcholení dosavadní sezony.

Zdroj: https://trebicsky.denik.cz/zpravy_region/mazoretky-svym-vystoupenim-okouzlily-trebic-podivejte-se-na-jejich-show-20221008.html

Mažoretky svým vystoupením okouzlily Třebíč. Podívejte se na jejich show
Mažoretky svým vystoupením okouzlily Třebíč. Podívejte se na jejich show

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pátý ročník soutěže Cihla k Cihle vyhráli žáci z Třebíče

Po Říj 10 , 2022
Tento týden se konal na České zemědělské akademii v Humpolci pátý ročník soutěže Cihla k Cihle, do které se přihlásilo sedmnáct dvoučlenných týmů. Na rozdíl od minulých ročníků byly tyto školy z celé Vysočiny nominovány přímo pěti partnerskými středními školami, které jsou do projektu „Teifoc“ zapojeny. Nejlépe si se zadáním […]

You May Like

Témata