Pátý ročník soutěže Cihla k Cihle vyhráli žáci z Třebíče

Tento týden se konal na České zemědělské akademii v Humpolci pátý ročník soutěže Cihla k Cihle, do které se přihlásilo sedmnáct dvoučlenných týmů. Na rozdíl od minulých ročníků byly tyto školy z celé Vysočiny nominovány přímo pěti partnerskými středními školami, které jsou do projektu „Teifoc“ zapojeny. Nejlépe si se zadáním poradil tým ZŠ a MŠ Bartuškova Třebíč. Slečnám Kristýně a Beátě šla stavba od ruky a tak zvládly v určeném čase postavit vítězný třípodlažní rodinný dům.

Letošním společným zadáním soutěže bylo postavit rodinný dům, který bude složen minimálně ze dvou částí – kvádru a krychle. Děti se odvážně pustily do práce a vytvořily opravdu originální objekty. Za svou preciznost a nápaditost získala nejvíce bodů děvčata Kristýna Pacalová a Beáta Hartmanová ze ZŠ a MŠ Bartuškova z Třebíče. Jedná se o ZŠ, kterou do soutěže nominovala Střední škola stavební v Třebíči.

 

Tři a půl hodiny intenzivního stavění absolvovalo celkem 34 dětí z toho 12 dívek. Jejich zájem o stavební obory není překvapivý, řada z nich má už na základní škole zájem v budoucnu studovat například architekturu nebo stavební design. I tyto obory nabízí střední školy zřizované Krajem Vysočina.

 

Tento rok bylo oceněno 6 týmů:

1. Kristýna Pacalová, Beáta Hartmanová, ZŠ a MŠ Bartušková Třebíč

2. Veronika Doleželová, Nikola Petrásová, ZŠ a MŠ Jimramov

3. Miroslav Čapek, Jakub Vašíček, ZŠ a MŠ Ždírec nad Doubravou

4. Sam Mooren, Josef Semerád ze ZŠ Hálkova Humpolec

5. Barbora Procházková, Aňa Zerhausová ze ZŠ a MŠ Myslibořice

6. Anežka Hüblbauerová, Kateřina Pavlišová ze ZŠ a MŠ Havlíčkův Brod

 

 

Partnery soutěže jsou společnosti a sdružení: Svaz podnikatelů ve stavebnictví, PKS stavby, Stavba Vysočiny, Mapei, Ceresit, Gremis, Roneli, Podzimek a synové, Siko, projekční kancelář ERPLAN s.r.o.

Cihla k cihleCihlav k cihlecihla k cihlecihla k cihle

 

  • Kateřina Kryštofová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Energetická politika Města Humpolec

Po Říj 10 , 2022
Stanovení klíčové priority managementu hospodaření s energií Města Humpolce, zřizovaných příspěvkových organizací a Technických služeb Humpolce.

You May Like

Témata