Město pro občany?

11

Jen taková kratičká zkušenost z poslední doby, jak to chodí na některých odborech v Humpolci.

Má těhotná manželka se vydala na sociálku v Humpolci, s tím aby zjistila pár informací o podpoře a příspěvcích v těhotenství. Jelikož bude prvorodička nemá žádný přehled o porodném, mateřské, rodičovské atp. Ač pár informací si našla na internetu, tak si to chtěla ujasnit.

Rozhovor:

Budoucí matka: Dobrý den, chtěla bych poprosit o nějaké informace ohledně příspěvku při ročovské/mateřské a jak je to s porodným či zda jsou nějaké další podpory?

Úřednice: Všechno najdete na internetu.

Budoucí matka: Já vím, ale všechno odkazuje na nějaké vyhlášky.

Úřednice: Všechno najdete na internetu.

Budoucí matka: Vyhlášky jsem si také našla, ale moc jim nerozumím, potřebovala bych to upřesnit.

Úřednice: Znění celých vyhlášek najdete na internetu.

Budoucí matka: Tak Vám moc děkuji za ochotu. Na shledanou.

Úřednice: S přísným a dotčeným výrazem, nashle

K čemu tam taková úřednice tedy je, to fakt netuším.

—-KONEC—-

Petr

11 thoughts on “Město pro občany?

 1. Jestli myslíte Správu sociálního zabezpečení v budově finančního úřadu tak to je státní správa a řídí ji kraj ne město. To jen na okraj…

  1. Ano, myšleno SSZ. „Město“ myšleno jako město nikoliv městský úřad. Každopádně ten přístup je otřesný, je mi vcelku jedno kdo se o to stará a řídí…

   1. Dobře a k čemu podle vás pomůže zveřejnění zde? Zase si tady zanadáváme a to je tak všechno. Možná by spíš pomohlo obrátit se s dotazem na přístup úřednice na vedoucí praciviště, nebo napsat stížnost, ale tohle nic neřeší.

     1. S úředníky většinou problém nemívám. Pokud ano, tak ho řeším
      hned za tepla na místě . Stačí si nejprve ujasnit pár základních
      skutečností, jako zda jsem tam já pro něj nebo on pro mne, jestli si ho platím ze svých daní ap. . Pokud má o svoje teplé místečko alespoň trochu starost, tak už dál není třeba pokračovat.

     2. Bohužel se mýlíte. Úředníka v podstatě nelze propustit, pokud neudělá např. trestný čin. Jinak má jistotu do důchodu. Bohužel, tak je to v tomto státě zařízeno…….

   2. Což ovšem neznamená, že dotyčného úředníka nelze „postavit do latě“.
    Je to nesmírně zábavná činnost.

    Bohužel je pravda že jsou prakticky neodvolatelní a za svá pochybení nenesou žádnou zodpovědnost.

    Takže, jít na to tak, jako jste šli Vy, to je jako když se malá myš půjde zeptat kocoura, co bude k obědu. Bude ráda, že stihne zdrhnout.

    XX22 – pokud chceš, pošli mi rámcově o co jde
    Stvořím papír a uvidíme 😉

    František,
    frantisek@humpolak.cz

    ———————————————-
    Zmetci úředničtí, aby bylo jasno:
    § 4
    (1) Veřejná správa je službou veřejnosti. Každý, kdo plní úkoly vyplývající
    z působnosti správního orgánu, má povinnost se k dotčeným osobám chovat zdvořile
    a podle možností jim vycházet vstříc.

    1. V pripade, ze to urada nepochopi hned na miste, tak neveset ocas. Jedna stiznost ke druhe atd. zkratka na hruby pytel hruba zaplata a to by bylo aby nebylo. Asi bych hodne kopal, ale nastesti jsem mel zatim stesti jen na slusne lidi. Druha stranka veci je, ze i urednici jsou jen lidi a namistrovany frajer muze jinak uspesne jednani zcela zkazit hned na pocatku. To ale zrejme neni shora uvedeny pripad.

     1. Obě dámy na výše jmenovaném pracovišti SSZ v Humpolci jsou skutečně „kvalitní struktury“. Svými odpovědmi mě také nejednou zmátli a vypoklonkovali naprosto zmatenou ze dveří. I když si nastudujete zákony a vyhlášky, tak nemáte vyhráno. Protože k jednomu zákonu jsou možné různé výklady a tím vykladačem je zde úředník. Avšak způsob výkladu dostal úředníček sedící před Vámi na židli nařízen shora, prošel odborným školením a je na vás dobře připraven !! Takže si buďte jisti, že pokud Vás neuspokojí, tak to není jeho chyba, nemůže za to, ale rád Vám sdělí, že za to mohou ti nahoře a stěžujte si tedy tam- nejlépe přímo v parlamentu! Jsem přesvědčena, že za každou odpálkovanou „matku“ či jiného žadatele jim u vedení SSZ naskakují plusové body, které se pak promítají do odměn na výplatní pálce.

     2. Pak nezbyva nez se namazat krémem na boty a vrazit do dveri bez zaklepani a s pokrikem: „Neee, moore naval priiidavkyyy dylino!“
      … na to maj urednici nejspis taky skoleni.

     3. xx22, myslím že výše uvedená rada je tou nejadekvátnější. :)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Humpolec ukončí autokrosovou zimní pauzu

Po Dub 11 , 2016
Dlouhá zimní pauza se konečně chýlí ke konci a nová autokrosová sezóna napíše svoji první kapitolu – již tradičně – v humpolecké RENOMIA Areně. Pořadatelé očekávají, že vedle jezdců, toužících bojovat o domácí mistrovské tituly, dorazí i ti, hodlající otestovat formu svoji i své techniky před začátkem evropského šampionátu. Ve […]

Témata