MTB Vystrkovská 250

13

Sobota 07.09.2019

Místo konání: Vystrkov, hřiště na Vystrkově

Extrem Team Vystrkov vás zve na 17. ročník štafetového závodu dvojic.

prezentace online nebo na místě 12:00 – 13:30 hod. Kategorie: muži, ženy, děti, smíšené dvojice. Start 14:00

více na www.vystrkov.cz/250

Závod je součástí poháru Triatlet Humpolecka. 

Petr

13 thoughts on “MTB Vystrkovská 250

  1. Omezení věkem není. Děti jezdí kratší a jednoduší trať.
   Typ kola. Elektrokola nejsou povolena. Silniční kolo bych nedoporučoval z důvodu rizika zničení kola ve sjezdech :-). Trekové kolo možná ano, někdo to na něm s opatrností jezdí. Ale doporučením je MTB.
   Jirka K.

   1. Skoda, s temi akukoly by se prihlasily treba i seniori nebo lide se zdravotnim omezenim.
    Starikum 50+ bych je povolil jako vyraz pochopeni a ucty ke stari. Stejne ty mlade pusky nemohou ohrozit.

    1. Nejsem přímo pořadatel, takže nemohu vykládat podmínky. Uvědomte si prosím jednu věc. Ten závod vede i v celku obtížném terénu. U trénovaného cyklisty se předpokládá, že má na kole něco naježděno a ovládá ho. Když tedy vyjede úvodní kopcovitou pasáž rychle, tak pak nejspíše dokáže i rychle sjet sjezdy. Elektrokolo ale extrémně pomáhá po rovině a do kopce. Tím i nezkušený cyklista vydrží s trénovanými a následně je může ohrožovat ve sjezdu. Jde tedy hlavně o začátek závodu, kdy ještě závodníci nejsou rozděleni po trati. Toto, co píšu, uvádějí jako problém i alpské resorty, kde obtížné traily byly záměrně dostupné jen trénovaným. Nyní se do nich díky elektrokolům dostanou i nezkušení a zvyšuje se množství nehod.

     Teď přidám i osobní názor. Elektrokolům fandím a myslím, že je to pro spoustu lidí úžasná pomůcka, která jim pomůže se hýbat nebo smaže rozdíly starý/mladý, netrénovaný/trénovaný. A určitě budou vznikat závody nebo vytvářet kategorie pro elektrokola. Možná se v budoucnu něco stane, ale zatím je V250 závod, kde záleží hlavně na naježděných kilometrech, zkušenostech a ne na množství Wattů výkonu motoru a kilowattů v baterii.

     Navíc označovat lidi 50+ jako staříky? 🙂 Nechci jmenovat, ale podívejte se na historické výsledky, jak jsou někteří účastníci staří (i 60+) a jak drží úroveň s lidmi o 30 let mladšími.

     Děkuji za pochopení. Jirka K.

     1. Dobrý den, komentář toho typu může napsat jenom mladý blbeček, který si myslí, že je mistr světa, ale ono to tak ani zdaleka neni 🙂

     2. Není. Protože již od 40 let nahoru křivka pravděpodobnosti příhody srdeční prudce stoupá. A je to padni komu padni. To je bohužel praxe.

     3. tak si to vyjasnete na ministerstvu prace proc musime makat min. do 65-ti

     4. Znáte lepší způsob odchodu z tohoto světa než při sportu nebo v posteli při milování?

     5. Jednou večer spokojeně usnout a ráno už se neprobudit.
      Exitus při souloži by byl pro manželku šokující. O to víc, když by
      to bylo s milenkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Akce pro veřejnost: 30 let svobody v Humpolci

St Zář 4 , 2019
Město Humpolec si letos připomíná 30 let od sametové revoluce a pádu komunistického režimu v Československu. K této příležitosti se navíc stalo jedním ze třiceti měst v republice, která se připojila ke vzpomínkové akci organizace Post Bellum nazvané Nezapomeňme.

Témata