Muži „A“ v Jihlavě neuspěli.

Muži „A“ národní házené Humpolce poprvé v sezóně cestovali na hřiště soupeře. V Jihlavě nestačili na tradičního soupeře, když se jim nedařilo zejména v útočné činnosti. Poslední dva podzimní zápasy čekají muže „A“ na Slovácku.

Neděle 20. října 2013

2 liga mužů – 9. kolo:

SK Autonot Jihlava – TJ Jiskra Humpolec 10 : 7  ( 4 : 3 )

Branky Jiskry:

Kovář – 3, Čmok Petr – 2, Archalous – 1, Brož – 1

Sestava Jiskry:

Barták, Čmok František – Koumar – Morava, Dolejš, Lesina, Machek – Brož, Čmok Petr, Kovář, Archalous, Strádal, Brabec

Rozhodčí: Michal Barabáš,  40 diváků

Od začátku utkání kralovaly na obou stranách obrany nad útoky. Domácí vedli po odehraných deseti minutách 3 : 1. V jedenácté minutě úspěšným provedením nařízeného trestného hodu snížil přesnou střelou Miroslav Kovář, o deset minut později bylo vyrovnáno, když za hosty skóroval Petr Čmok. Poslední slovo před přestávkou však měl jihlavský kanonýr Jiří Gálik, který poslal Autonot do nejtěsnějšího vedení. Po skončení první půle ještě prováděl domácí útočník Jan Krpálek trestný hod z úhlu, branku Humpolce však minul. Po změně stran nejprve humpolecký Miroslav Kovář z trestného hodu vyrovnal, v zápětí byl v brejku útočník Jiskry Petr Čmok, ale trestuhodně vysoko přestřelil. Do patnácté minuty druhé části hry získala Jihlava rozhodující čtybrankový náskok. Střelcům Jiskry se poté ani v závěrečných minutách nedařilo a tak body zaslouženě zůstaly v Jihlavě.

Ostatní výsledky 9. kola:

TJ Chropyně – SK NH Veselí nad Moravou 14 : 33  ( 9 : 19 )

TJ Sokol Osek nad Bečvou – TJ Sokol Vracov 21 : 19  ( 10 : 8 )

SSK Vítkovice – TJ Sokol Albrechtičky 16 : 13  ( 10 : 6 )

Draken Brno – Sokol Dobruška ….. bylo předehráno 21.9.2013 s výsledkem 21 : 17

KNH Moravská Slavia Brno – TJ Sokol Podhorní Újezd 26 : 18  ( 12 : 7 )

12. TJ Chropyně 133:211  0

Poslední dva podzimní zápasy čekají muže "A" na Slovácku.

O následujícím víkendu sehrají muži "A" poslední dva podzimní druholigové zápasy. V sobotu se představí na hřišti vedoucího týmu tabulky ve Veselí nad Moravou a v neděli potom budou hrát na půdě nováčka soutěže z Vracova. Připomínáme, že Humpolec je v současné době na 4. místě tabulky, když zatím nasbíral 13 bodů. V minulém kole humpolecká Jiskra prohrála v utkání chudém na branky v Jihlavě.

Nejprve v sobotu budou muži "A" hosty házenkářů SK NH Veselí nad Moravou. Veselí nad Moravou dokázalo v posledním druholigovém zápase vysoko vyhrát na hřišti nováčka soutěže z Chropyně, nasbíralo zatím 15 bodů a je v současné době v čele tabulky.

Připomínáme výsledky vzájemných zápasů, které Humpolec a Veselí nad Moravou v posledních dvou ročnících druhé ligy sehrály:

Neděle 28. srpna 2011

SK NH Veselí nad Moravou – TJ Jiskra Humpolec 23 : 13  ( 12 : 8 )

Neděle 15. dubna 2012

TJ Jiskra Humpolec – SK NH Veselí nad Moravou 21 : 15  ( 12 : 8 )

Sobota 20. října 2012

TJ Jiskra Humpolec – SK NH Veselí nad Moravou 16 : 13  ( 7 : 7 )

Sobota 1. června 2013

SK NH Veselí nad Moravou – TJ Jiskra Humpolec 22 : 21  ( 12 : 10 )

V neděli potom pocestují muži "A" do Vracova. Vracov v posledním zápase prohrál o dva góly v Oseku nad Bečvou, má na svém kontě 6 bodů a patří mu prozatím devátá příčka v tabulce.

Ještě si připomeňme výsledky vzájemných zápasů družstev Humpolce a Vracova z předminulého ročníku druhé ligy (v minulé sezóně hrál Vracov jihomoravský oblastní přebor):

Neděle 9. října 2011

TJ Sokol Vracov – TJ Jiskra Humpolec 24 : 21  ( 12 : 10 )

Neděle 27. května 2012

TJ Jiskra Humpolec – TJ Sokol Vracov 16 : 16  ( 8 : 8 )

Ostaní naše družstva již mistrovský podzim ukončila a v následujícím víkendu již hrát nebudou.