Na hradu Orlík řádili zloději

4

Ve čtvrtek 5.dubna bylo zjištěno, že Orlík navštívili nenechavci, kteří hrad významně poškodili. Správci hradu žádají případné svědky o jakoukoli informaci vedoucí k dopadení pachatele.

Zloději odnesli měděné části provozního objektu – okapy, svody apod. Navíc ale ukradli i hlavní komín – ten byl přímo vytržen z travnaté střechy. Hodnota odcizených stavebních prvků činí částku 33.000,- Kč. Celá záležitost je šetřena Policií ČR, přesto se společnost starající se o správu hradu obrací na veřejnost se žádostí o pomoc. Svědci trestného činu mohou poskytnout (třeba i anonymně) jakékoli informace vedoucí k dopadení pachatelů trestného a nemorálního činu na e-mailovou adresu castrum@seznam.cz.

Čtěte dále:   I kasteláni mají své dny

myska

4 thoughts on “Na hradu Orlík řádili zloději

  1. No, tak pokud se ztratily měděné věci, tak má policie nejspíš půlku případu vyřešenou….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

''Vymírá nějak ten český underground'', chtělo by se říct

Út Dub 10 , 2007
Na věčnost odešla další ikona českého undergroundu Egon Bondy (Zbyněk Fišer). Po Mejlovi Hlavsovi je to další persona, která významně utvářela tento fenomén. Fenomén, o kterém se asi většina lidí domnívá, že je již mrtvý a dnes nemá co říci. Čtěte dále:   10. Ročník FOLK-ROCK-COUNTRY hudebního festivalu Ozvěny Prázdnin

You May Like

Témata