Na Vysočině proprší další dva dny. Hejtman prověřil připravenost složek IZS

Aktuální meteorologická výstraha ČHMÚ na dnešní den, úterý a noc na středu avizuje na území Kraje Vysočina vydatný a vytrvalý déšť s vysokými srážkovými úhrny. Z preventivních důvodů dnes odpoledne hejtman kraje Jiří Běhounek svolal zasedání povodňové komise kraje včetně zástupců všech složek Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina a pověřil je prověřením aktuální akceschopnosti jejich složek.

Vydatné deště patrně zvednou průtoky ve vodních tocích v regionu s tím, že lze očekávat na více místech dosažení stupňů povodňové aktivity, na některých i dosažení nejvyššího tj. 3. stupně. "Prostřednictvím operačního střediska Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina bude všem starostům obcí doporučeno zvýšit pozornost v souvislosti s hrozícími povodněmi a  sledovat aktuální zpravodajství. V případě potřeby jsou připraveni zasáhnout a poskytnout pomoc krajští hasiči i krajská policie," uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina prověřuje aktuální akceschopnost a prostředky složek IZS. Je připraven okamžitě vypomoci na základě nahlášení mimořádné povodňové situace v kterékoliv obci v regionu. Krajské ředitelství Policie kraje Vysočina disponuje čtyřmi desítkami policistů nad rámec služby, kteří mohou v případě mimořádné události zasáhnout do dvou hodin od nahlášení. V tuto chvíli se jedná o preventivní revizi sil pro případ lokálních problémů souvisejících s povodněmi, je však možné, že s dopady vydatných srážek se bude už během úterý potýkat značná část území kraje. Podle toho je také přistupováno k vytvoření  retenčních prostor ve významných vodních dílech – vodních nádržích jejich řízeným odpouštěním. Na zítra ráno opět nařídil hejtman Kraje Vysočina zasedání povodňové komise kraje v užším složení.

www.kr-vysocina.cz

Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Na Křemešníku je pouť, hasiči v Humpolci slaví

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Z deníku Policie

Út Čvn 25 , 2013
Kriminalisté obvinili dva muže ze zpronevěry. Opilý kradl v Humpolci alkohol. Řidič jel v autě s upravenou registrační značkou. Odcizil vodovodní baterii. Čtěte dále:   Pelhřimov chce efektivnější městskou hromadnou dopravu, některé autobusy možná nahradí minivany na zavolání

You May Like

Témata