Z deníku Policie

Kriminalisté obvinili dva muže ze zpronevěry. Opilý kradl v Humpolci alkohol. Řidič jel v autě s upravenou registrační značkou. Odcizil vodovodní baterii.

KRAJ VYSOČINA: Obvinění způsobili škodu nejméně 2 500 000 korun 

Kriminalisté z odboru hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina ukončili v těchto dnech prověřování rozsáhlého případu, kterým se zabývali od dubna loňského roku.
 
Jednalo se o prověřování podezření ze spáchání trestného činu, z něhož byl podezřelý bývalý zaměstnanec Krajské správy a údržby silnic Kraje Vysočina. Tento zaměstnanec měl podle oznámení opakovaně porušit zákonem uloženou povinnost řádně spravovat cizí majetek.
 
Kriminalisté nyní obvinili ze spáchání trestného činu celkem dvě osoby. Jednu osobu obvinili z trestného činu zpronevěry a druhou osobu z účastenství na zpronevěře ve formě pomoci. Prvním obviněným je pětatřicetiletý muž, který působil u Krajské správy a údržby silnic Kraje Vysočina na pozici vedoucího zaměstnance. Obviněný muž na základě předchozí domluvy s druhým, třiačtyřicetiletým obviněným, který tehdy jednal jménem dvou dodavatelských společností, dohodl nejméně v jedenácti případech provedení odborných prací pro svého zaměstnavatele. 
 
„Při jednání se ale oba obvinění muži společně dohodli na několikanásobně vyšší ceně za provedení těchto prací, než byla cena obvyklá. Bývalý vedoucí zaměstnanec pak zajistil u Krajské správy a údržby silnic Kraje Vysočina proplacení faktur na účet dodavatelských společností. Druhý obviněný zajistil provedení sjednaných prací subdodavatelem, u kterého již sjednal cenu obvyklou. Oba obvinění se poté rozdělili rovným dílem o finanční prostředky rovnající se rozdílu mezi cenou obvyklou zaplacenou subdodavateli a cenou, kterou skutečně zaplatila za provedení prací Krajská správ a údržba silnic Kraje Vysočina,“ řekl k případu kpt. Mgr. Jiří Šustáček, vrchní komisař odboru hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.
 
Svým jednáním oba obvinění způsobili Krajské správě a údržbě silnic Kraje Vysočina škodu ve výši nejméně 2 500 000 korun.
V případě prokázání viny jim hrozí test odnětí svobody až na osm let.
 
kpt. JUDr. Dana Čírtková, vrchní komisař
21. června 2013 

PELHŘIMOVSKO: Policisté ho odvezli na záchytku 

Humpolečtí policisté přijali 19. června kolem 11:30 hodin oznámení o krádeži v obchodě na Havlíčkově ulici v Humpolci. Po příjezdu na místo policisté zjistili, že osmapadesátiletý muž z Pelhřimova se pokusil v prodejně odcizit láhev alkoholu. Při krádeži ho přistihli pracovníci obchodu. Policisté provedli u muže dechovou zkoušku ke zjištění alkoholu s pozitivním výsledkem. Přístroj naměřil hodnotu 3,62 promile alkoholu v dechu. Neboť policisté měli důvodnou obavu, že muž bude ve svém protiprávním jednání pokračovat, muže zajistili a odvezli na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku, za který mu hrozí až patnáctitisícová pokuta.

nprap. Martin Dušek, vrchní inspektor

Čtěte dále:   Chlapec do školy nedošel, ráno ho v Humpolci srazilo auto

20. červen 2013

JIHLAVSKO: V zavazadlovém prostoru vozidla policisté nalezli odcizené kolejnice 

Ve čtvrtek 20. června si policisté v Jihlavě po třetí hodině odpoledne všimli vozidla VW Passat, které mělo podezřele vypadající registrační značku. Na ulici Jiráskova automobil zastavili. Při kontrole policisté zjistili, že vozidlo má dvě čísla na registrační značce upravena přelepením černou páskou tak, aby došlo k jejich zaměnění za jiná čísla.
Dále provedli policisté kontrolu osádky automobilu. Vozidlo řídil muž, který má od loňského prosince vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu šesti měsíců. Uložený zákaz mu skončí až na konci června. Policisté u řidiče provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivním výsledkem na marihuanu.
Dále při kontrole vozidla nalezli v kufru části železničních kolejnic, a to přes šedesát kusů podkladů, části kolejnic a jejich odřezky.
Ve vozidle byl kromě třiadvacetiletého řidiče ještě jeho o rok starší spolujezdec. Oba muži tvrdili, že železný materiál dostali na nádraží v Lukách nad Jihlavou. Tuto informaci policisté prověřili a zjistili, že není pravdivá. Ve skutečnosti muži ve středu v noci železný materiál o hmotnosti přibližně 700 kilogramů v areálu vlakového nádraží odcizili, a to z volně postavených železných beden.
Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Policisté oba muže převezli na obvodní oddělení, kde bylo jednomu z nich sděleno podezření ze spáchání trestného činu. Policejní inspektor sdělil třiadvacetiletému muži podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Řidič je dále v souvislosti s řízením vozidla pod vlivem drog podezřelý ze spáchání dopravního přestupku. Jako přestupek policisté řeší také pozměnění registrační značky. Odcizení železničních kolejnic policisté v současné době šetří jako přestupek proti majetku. Škoda, kterou krádeží pachatelé způsobili, byla předběžně vyčíslena na více než čtyři tisíce korun. Odcizené věci policisté následně předali zpět oprávněné osobě.
Případ dále šetří.
 
por. Bc. Jana Kroutilová, komisař
21. června 2013 

PELHŘIMOVSKO: Hrozí mu až tříleté vězení 

Pelhřimovským policistům se podařilo objasnit případ krádeže vodovodní baterie, ke které došlo 19. dubna dopoledne v domě na ulici Radětínská v Pelhřimově. Díky pátrací činnosti a vyhodnocení zajištěných důkazů z místa činu policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádeže sedmapadesátiletému muži z Pelhřimova. Ten v uvedenou dobu přišel do volně přístupné místnosti WC v domě a odtud odmontoval umyvadlovou baterii v hodnotě přesahující 1.000 korun. Při dalším šetření policisté zjistili, že muž byl již za obdobný trestný čin v posledních třech letech odsouzen. Policisté vedou ve věci zkrácené přípravné řízení. Pachateli hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

nprap. Martin Dušek, vrchní inspektor

19. červen 2013

zdroj: www.policie.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jedinečný koncert muzikoterapeutické hudby

St Čvn 26 , 2013
Účinkující: Absolventi studia Celostní muzikoterapie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Čtěte dále:   Chlapec do školy nedošel, ráno ho v Humpolci srazilo auto

You May Like

Témata