Názor k udělení čestného občanství Z. Svěrákovi a L. Smoljakovi

  Přestože proti zmíněným pánům vůbec nic nenamítám, nevidím žádný důvod k udělování čestného občanství nebo medaile. Jejich přínos pro české divadlo, film i nakonec celou společnost je obrovský. Nemyslím si však, že jedna věta (i když legendární) v jednom z jejich filmů dostačuje k tomuto vyznamenání. Ve svých dílech se též často zmiňuje Pacov, Pelhřimov a Kojčice. Nepropadejme pocitu, že jejich zásluhou je Humpolec nějak vyjímečný. Humpolec je sympatické město se spostou památek, zajímavostí a příjemných lidí. Bylo by snadné se takto donekonečna ohánět Hliníkem a jeho duchovními otci. Jeho pamětní deska byl skvělý nápad, nicméně bych z toho dál netěžil.
  Myslím, že mnohem užitečnější pro město dále budou skutečné osoby, které vyniknou na poli kulturním, společenském i podnikatelském. Domnívám se, že stavbou  dalšího supermarketu Humpolec nebude oslnivější.
  Karel Kratochvíl jr.

Čtěte dále:   Nová historická památka nedaleko Humpolce

Karel Kratochvíl

10 thoughts on “Názor k udělení čestného občanství Z. Svěrákovi a L. Smoljakovi

 1. Vicemene souhlasim. Ale kdybys byl na slezine, tak vis, ze:
  1. Cestne obcanstvi v Humpolci neexistuje. Je jen Hrdlickova medaile.
  2. Na trio Hlinik@Smoljak@Sverak ma asi patent pani Fojtikova, protoze ani Humpolak nevi co se chysta a co s tim, ackoliv ma v zahlavi anketu na tohle tema.
  NAVRH: v ramci obcanskeho sdruzeni Humpolak preci neni problem zridit statut „cestneho clena“ a panum SaS ji udelit. Pak budou cestnymi Humpolaky a je to. A navic nemusi byt jedini, za prinos mestu ji muze Humpolak udelit komukoliv v budoucnu, nahodile, vyrocne …..

  1. …jasně , já navrhuju za humpoláka Mobyho , protože momentálně ulítávám na jeho skvělým výběru „songs“. A protože je to hudební génius , mohl by být humpolákem…jeho přínos ? Odvádí mě od toho abych posílal na humpoláka ten bulvární škvár , co normálně píšu . Takže je to jasný ! Moby si zaslouží být humpolákem !!!

  2. Přestože jsem nebyl na slezině, za což se omlouvám (prostě jsem zapomněl), tak vím, že ten statut neexistuje. Jestliže to je patent paní Fojtíkové, tak ať si s tím dělá co chce. Jinak musím říct, že se mi líbil komentář od Zíťana, který v podstatě koresponduje s mým názorem.
   Karel Kratochvíl jr.

 2. Vůbec nechápu, proč se touhle otázkou tak hrozně masírujete. Je to absolutní hovadina už od začátku, a je úplně jedno, jestli desku, nebo čestné občanství vymyslel ten, nebo onen.

  Diskuzí na tohle téma stále jenom předvádíte schopnost cítit se oproti ostatním městům méněcenně, ačkoli vám k tomu nikdo nedává důvod.

  Fandím Vám, protože jsem taky z Humpolce. Pojďte!!! Vymyslíme si ještě něco. Třeba solnou horu, nebo nejhlubší septik. Stejně si z nás dělá celá naše republika prdel, tak proč jim ještě trochu nepomoct. Jestli se hodláte usadit v pocitu, že kolotoč okolo Hliníka je zábavný, populární, neotřelý a originální, tak jste se, alespoň myslím, nevydali docela správnou cestou. Nejen, že se z toho nikdo neposadí na zadek, což doufám ani nemělo býti úmyslem, ale naopak začínáte nahrávat lidem tipu: ……HUMPOLEC??? —….Jóóóó!! HLINÍK.

  Budeme stále populárnější! Ale už ne tím, že se do Humpolce odstěhoval imaginární Hliník, ale spíše tím, že jsme ochotni takovou pitomost uznat za stěžejní záležitost pro prezentaci docela rozumně vzhlížejícího městečka, které se, kdyby se jeho obyvatelům chtělo, může jistě upnout k jiným možnostem zvýraznění vlastní identity, a také proto, že jsme schopni – jako oslové – hýkat s kdekým, kdo si na nás vymyslí docela dobrý vtip.

  Netvrdím, že není dobré zasmát se sám sobě. Jenom prosím. Neukazujme se jenom ve světle, které nám rozsvítil někdo jiný.

  Zíťan

  1. Jó , je to fakt . Máš pravdu a stálo by za to Humpolec zviditelnit něčím jiným . Máš taky pravdu v tom , že se občanům moc do ničeho nechce . Maximálně jsou schopni tě podpořit svými sympatiemi , ale činy …. Jsu si pobrečet k pomníku hliníka 🙂

 3. vzdyt o tom to cele je. Kdosi kdysi tu myslenku cestneho obcanstvi nadhodil a ted nikdo nevi co s tim.
  Uz drive jsem psal pod tu anketu, ze by neskodilo ji prubezne zverejnovat. Takhle se z toho rodi akorat ostuda, navic pokud je neco predemavzovano Cimrmanum, tak docela slusna ostuda * proto muj navrh: cestni clenove humpolaka=CESTNI Humpolaci. A je klid. :-))

  Jinak s vami souhlasim s obema – je to opicarna, vcetne Hlinikovy desky a kolotoce okolo toho bylo azaz, a Hlinik _naprosto nerovnase_ Humpolec!

  1. no fakt je, ze uz by se to mohlo uklidnit, kamen stoji, deska na nem je, napad to byl skvelej, ale nejak dal rozpitvavat hlinika a rochnit se v nem nema cenu. Je potreba si najit nejakou dalsi obet 🙂

 4. Nechtěli byste místo toho masírování se raději něco napsat na humpoláka ??????????? Tím myslím všechny do jednoho – kapík , hliník , františek , zíťan a ctihodní anonymové…ti mohou své příspěvky poslat mailem do redakce , a někdo z nás je už v redakci pošle přímo na stránky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Tipy na výlet - '' krajem lomů ''

Út Čvc 15 , 2003
Přinášíme Vám další tip na pěkný výlet , který nám zaslal zkušený profesionál z humpoleckého KČT Pavel Jakoubek… Čtěte dále:   Humpolecké Cejnobraní

You May Like

Témata