Rok humpolecké knihovny: změnila název a otevřela nové dětské oddělení

Oslavy jubilea, ale i otevření nového dětského oddělení. To vše stihli v letošním roce v humpolecké knihovně. Nové prostory pro nejmenší čtenáře se otevřou symbolicky prvního listopadu. Tehdy totiž Humpolec předá nové zázemí knihovně.

Potenciální zrod oddělení začal v roce 2018. Humpolec v té době odkoupil budovu spořitelny, nacházející se v blízkém sousedství knihovny, aby začala její předělávka do dnešního plnohodnotného dětského pavilonu. „Stavební práce se týkaly propojení budovy s knihovnou, musela se také splnit celá řada bezpečnostních standardů, případně zajistit bezbariérový přístup,“ nastínil tajemník Městského úřadu Humpolec Jiří Fiala.

Stavební práce vyšly město na bezmála pět milionů korun a zaplaceny byly Městským kulturním a informačním střediskem, jehož je knihovna součástí. „Stávající oddělení bohatým aktivitám knihovny, a také vzrůstajícímu zájmu čtenářů nestačilo. Jsme proto velmi rádi, že budeme mít oddělení nové. To nabídne kromě prostoru také přednáškový sál s moderní technikou,“ přiblížila humpolecká místostarostka Alena Kukrechtová.

Nejmenší čtenáři si při otevření prvního listopadu přijdou na své. Od jedné odpoledne je pro ně nachystaný i doprovodný program. „Kromě ukázek nových knížek a her je pro ně i jejich rodiče nachystaná třeba přednáška Pavla Holuba o historii naší knihovny. Budou také moct poznat náš čtenářský klubík,“ pozvala na slavnostní den knihovnice dětského oddělení Zdenka Komrsová.

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/rok-humpolecke-knihovny-zmenila-nazev-a-otevrela-nove-detske-oddeleni-20211025.html

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Radniční listy - listopad 2021

Út Říj 26 , 2021
V aktuálním vydání najdete informace: Rekonstrukce v Humpolci – Dotační programy 2022 – Jak jsme volili – Projednávali jsme – Ze školních lavic – Podporujeme – Kulturní kalendář

You May Like

Témata