Nechte nás projet, prosí řidiče humpolečtí hasiči. Chtějí v ulicích tři metry

32

Jeden z bytů panelového domu na sídlišti je plamenech. Hasiči se na místo snaží dostat co nejrychleji. Jde o minuty. Průjezd sídlištěm ale řidiči zásahového vozu komplikují špatně zaparkovaná auta. Hasiči proto musí hledat jinou příjezdovou cestu. Na přeparkování vozidel není čas.

Takový scénář, kdy se hasiči nemohou dostat na místo zásahu, kde jde častokrát i o lidské životy, řeší vysočinští hasiči neustále. „To, že nemůžeme projet s těžkou technikou, řešíme na všech sídlištích. Města se zužují. Dělají se čím dál užší silnice, na sídlištích překáží kontejnery. Je tam toho strašně moc a hasičské auto se tam prostě nevejde. Potom na poslední chvíli dávat na stranu osobní auto v šesti chlapech není úplně jednoduché,“ řekl jednatel Sboru dobrovolných hasičů v Humpolci Pavel Krejčí.

Celý článek zde: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/nechte-nas-projet-prosi-ridice-humpolecti-hasici-chteji-v-ulicich-tri-metry-2020.html

Čtěte dále:   Humpoleckou základní uměleckou školu vede nová ředitelka

Axl

32 thoughts on “Nechte nás projet, prosí řidiče humpolečtí hasiči. Chtějí v ulicích tři metry

 1. No jo.firmičky potřebovaly kšeft,a tak se i dnes vesele zužuje a zužuje….. A co teď,nikdo se nikam nedostane,karambolu se nevyhneš,není kam a sanitky,hasiči a další potřební neprojedou. Další kapitola zbytečné jednosměrky……. To se bude řešit,až se stane něco fatálního. Ve státě obvyklý postup.

  1. Zužování ulic byl minulými zastupitelstvy brán jako trend zklidňování dopravy ve městě a mnozí obyvatelé tomuto kroku hlasitě tleskali..Bohužel

   1. Jasne, lidi neumeji parkovat, ale muzou za to uzke silnice. Nebo jeste lepe, muze za to vedeni mesta…. klasika.

    1. Mnozí ani po létech nechápou zúžení Lnářské ulice v prostoru zavřeného nádraží. Tak široký pás trávníku, širší jak chodník podél.

     1. Nejde jen o zužování. Problémem je daleko více parkování. Stačí se podívat například na zejména spodní půlku ulice Sluníčkova. Tam hedete slalom, abyste se vyhnuli autům těch, co jsou patrně líní otevřít vrata a dát si je na dvůr. Je podle mého otázkou času, až se někdo rozštípe o rudou Kiu Sportage na rohu Sluníčkovy a Východní. Ve světle dlouhodobé tolerance tohoto způsobu parkování absolutně nechápu, proč byly zjednosměrněny ulice Hrdličkova a Jindráčkové (tam dokonce se zákazem parkování vpravo). Pokud se tak stalo na žádost statku kvůli zemědělským strojům, pak se tyto stejně těžko dostanou Sluníčkovou. Jak vypadá Hradská od doby, co si p.Kotyza zaplotil svůj pozemek naproti obchodce, je tske pěkné. Ale zelené Citigo provozované podnikem Turbo Pizza, které neustále parkuje uprostřed křižovatky na náměstí, je pak přímo výsměchem dodržování jakýchkoliv pravidel. Asi tam pánové z PČR chodí obědvat, jinak si to neumím vysvětlit. Jinými slovy, šířka ulic je zhusta dána ne obrubníky, ale ohleduplností nás řidičů, ale každý holt dělá, co se mu dovolí…

 2. Kdyz jsme u tech obrubniku, tak mam otazku .
  Kterej kreten jmenovite, schvalil ty pulmetrovy obrubniky u kruhace na Kucharove,
  pred Rackem atd.? Tam staci aby o ten masiv nekdo vzal kolem a je na chodniku nebo v protismeru a tragedie z toho na to sup.
  Kdo se pod takovy nebezpecny pasti na MU podepisuje ? Proc opozice netlaci na odstraneni toho svinstva ?
  Toto by se melo resit predevsim a ne nejaka uctenka za pivovarsky roury v rigolu mesta.

  1. Proc opozice?Nemel by na to tlacit,tedy lepe receno,nemel by to resit mestem placeny urednik,ktery jak pisete je kreten a schvaluje hovadiny?

   1. Tak je to silnice, takze asi dopravka? Vzneste dotaz, primo tam, at vite koho jste dnes tituloval… 🙂

   1. Ano, standardní debilitu. Ale není třeba si hrát na chytrého u každého příspěvku, jehož téma je vám cizí. Je zřejmé, že v našem městě denně nejezdíte.
    A patrně není podstatné kdo se do těch pastí po měste chytne. Mohou to být třeba zrovna hasiči či zdravotníci.
    Čili se svým standardním technickým řešením běžte někam….

    1. Njn, teď jste mi to „nandal“. Po městě jezdím min. jednou týdně a téma mi cizí není.
     Tak pac a pusu, ať to na Vás zase nezní moc chytře.

     frrrr

     1. Tak to snad raději zase něco chytrého. Já nejsem na druhém břehu.

  2. je videt ze o tom vis hovno a pyskujes. takovahle vec projde tolika vyjadrovackama, vcetne dopravky, hasicu atd. ze o tom urcite nerozhoduje 1 urednik, naopak. proces schvalovani je pomerne komplikovany takze se predpoklada ze je zde vse ok. pokud nekdo nezved prdel a nevyjadril se, tak tedka muze akorat cumet. beznymu provozu to ale nebrani ani omylem. a kdyz tam projedou odtahovky a kamiony od racka, projedou tam i hasici. ze jim nejakej trotl zatarasi cestu, protoze nutne musi pohodit auto u strany a jit si neco koupit, to pak nevyresi zadny okraj. pouze ohleduplnost lidi

   1. A při tom by stačilo, tak moc málo. Udělat obruby třetinové s neostrou dovnitř ostrůvku zkosenou hranou. Nebo verzi do ztracena jako například před místním fotbalovým hřištěm nebo jako jsou okraje kruhových objezdů.
    Že to někdo navrhne a další to slepě odkývou je věc jiná. Pravděpodobně to bude zdejší tradice. Třeba v Bavorsku takové obrovské obruby nejsou. Za to by je lidé hnali.
    Pěkný den v Humpolci všem.

     1. Obrubníky jsou v pohodě, aspoň přes ně nejezdí kamiony. Když do nich někdo narazí jeho blbost. Spíš mě štve ten bordel co dělán ve městě školní statek. Všude při okrajích spadlé zbytky kukuřice nebo slámy. Z Čejova na Leštinu pro změnu hnůj s hlínou z pole. To by v Bavorsku nebo v Rakousku zemědělec udělat nemohl. Na vlastní oči jsem viděl jak s sebou vozí špachtli a při vjezdu na silnici aspoň trochu bahno seškrábne.

     2. Obrubníky moc v pohodě nejsou, každý rok jsou vyvrácené a jak kamiony tak i kombajny v létě mají problém na Kuchařově vůbec projet, nemluvím o ostrůvkách po městě. A vy si myslíte že ten bordel je jen po statkářích? co lesáci a soukromníci okolo, myslím že to je úplně všude a ne jenom v Humpolci od statku, mimochodem ty si většinou po sobě taky uklízí.

    1. urednici sem nelezou, maj volno na nejaky pindy ti serou. tady se neustale vobjevuje dohromady tak 8-10 zoufalcu. angazovany hugo a nemene angazovany podjebavaci ktery nemaj nic jinyho na zabavu nez ty z huga stengrovat v jejich omezenosti.

     1. estli maj houmofis tak rozhodne nelezou sem. pac nedelaj lautr nic.

  3. Rozhodně lepší tyto velké obruby než ty na kruhový křižovatce u Stromovky, které neustále kamiony vyvalují.

 3. Tak snad si jen přát a doufat, aby ten mega obrubník neodrazil auto na chodník a tam ti to nezabilo
  starou a fagoše.
  Ale tak hlavně, že je to v pohodě.

  1. Jen bych si dovolil připomenout, že k podobně tragické nehodě v Humpolci už došlo. Ale pokud vím, žádný obrubník v tom roli nehrál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nejnáročnější stavební sezona na D1 končí, u Humpolce budou do Mikuláše. Hotovo bude příští rok v říjnu

St Lis 11 , 2020
Letošní stavební sezona na D1 během listopadu skončí. Výjimkou bude úsek u Humpolce, kde jsou práce naplánovány až do 6. prosince. Od roku 2013, kdy celá modernizace 160 kilometrů mezi Mirošovicemi a Kývalkou začala, byla rekordní délkou i množstvím omezení. Modernizace probíhala letos na sedmi úsecích o celkové délce 71 […]
Modernizace dálnice u Mirošovic prozatím konč

You May Like

Témata